id: dr38ub

Wyjazdy z pomocą na Ukrainę - dorzuć coś od siebie

Wyjazdy z pomocą na Ukrainę - dorzuć coś od siebie

Nasi użytkownicy założyli 940 103 zrzutki i zebrali 933 018 962 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6

 • Już w najbliższą środę (1. lutego) wyruszamy do obwodu zaporoskiego z misją nr 20. W międzyczasie mierzymy się ze skutkami - a w zasadzie liczymy złotówki - awarii podczas misji nr 19. Potrzebujemy Waszej pomocy!


  Otóż pod koniec misji nr 19, po przejechaniu ok. 2000 km (bardzo długą trasą przez Kijów, Charków, Donieck) konwój, którego częścią był nasz van wrócił szczęśliwie do Polski.


  Podczas powrotu zapaliła się kontrolka poziomu oleju. Było to o tyle dziwne, że olej był niedawno wymieniony, a potem został uzupełniony. Doświadczony kierowca nie tylko zmierzył poziom oleju, który rzeczywiście okazał się niski, ale sprawdził też sąsiedni układ czyli chłodnicę. Niestety w układzie chłodzącym zobaczył mieszaninę płynu i oleju, co mogło oznaczać uszkodzenie uszczelki pod głowicą silnika. A to jest jedna z najdroższych usterek.

  O1evgVzGS43zO1JH.jpg

  No i niestety to właśnie oznaczało: cały silnik został poddany gruntownemu przeglądowi, głowica silnika została zregenerowana, wyczyszczona, a olej wymieniony. Przy okazji naprawiono drobną usterkę mechanizmu zmiany biegów (niestety szykuje się i tutaj większa naprawa) oraz naprawiono tylne hamulce.


  Czy taki zakres prac jest normalny? Otóż niestety tak. Nasz van w ciągu ostatnich 9 miesięcy przejechał grubo ponad 20.000 km, a w tym czasie prowadziło go około 20 kierowców (załogi zwykle są 2-os. i kierowcy wymieniają się na trasie). Część dróg na Ukrainie jest wymagająca dla samochodów. I to właśnie te 3 czynniki powodują duże zużycie wozów w służbie humanitarnej.


  Co to oznacza dla nas? Zapłacimy mechanikowi uczciwie za jego uczciwą pracę. Niestety rachunek jest baaaaardzo słony, choć zweryfikowany. A my nie jesteśmy zasobną fundacją, lecz nieformalną grupą wolontariuszy, więc ten rachunek trzeba po prostu zapłacić z "funduszu operacyjnego", czyli z pieniędzy przeznaczonych na bieżącą pomoc.


  Właśnie dlatego prosimy o mobilizację! Jeśli możesz, to dołóż swoją cegiełkę do (już zrobionego) remontu silnika naszego vana. A jak już wpłacisz kwotę (dowolną), to udostępnij wpis o tej zbiórce.


  My - ekipa Nehemiasza - zakładamy, że uda się wszystko dopiąć i szykujemy się na wyjazd misji nr 20 już 1. lutego.

  Pomożesz?

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

ORGANIZUJEMY POMOC W POMAGANIU UKRANIE - nie każdy może tam jechać, ale każdy może coś dorzucić od siebie, a nasi wolontariusze dostarczają pomoc tam, gdzie jest odpowiedzialnie rozprowadzana.


Wiemy, że pomoc jest potrzebna - mamy tam partnerów, którzy od początku wojny 2022 (a niektórzy od początku wojny 2014) zajmują się pomocą osobom dotkniętym rosyjską agresją na Ukrainę. To od nich wiemy co jest potrzebne, a ponieważ znamy ich i ich zaangażowanie, to wiemy też, że ta pomoc nie trafi na bazar ani w żaden inny sposób nie będzie zdefraudowana.


Osoby związane z Inicjatywą Nehemiasz od lutego 2022 zajmują się pomocą Ukraińcom - najpierw w ramach wolontariatu w Tymczasowym Ośrodku dla Uchodźców w Warszawie-Radości (działał od lutego do końca maja), a od maja realizujemy bezpośrednie transporty na Ukrainę.


Najpierw wraz ze społecznością sprzyjającą naszej inicjatywie zebraliśmy na auto (zobacz), potem z sukcesem zbieraliśmy na pokrycie kosztów wyjazdów (zobacz).


Zbieramy środki od organizacji pomocowych, od biznesu oraz znów na publicznej zbiórce na zrzutka.pl


Nasze zbiórki były kilka razy kontrolowane przez administrację zrzutka.pl - za każdym razem przedstawiamy odpowiednie dokumenty potwierdzające zakupy i współpracę z ukraińskimi partnerami. Poza tym na bieżąco można śledzić nasze działania na profilu na FB.


Przeczytaj, daj się zainspirować i... STAŃ SIĘ CZĘŚCIĄ POMOCY walczącej Ukrainie !!!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

 
Dane ukryte
50 zł
MZ
Marek
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MC
Marek Cichy
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BB
Bohdan BUŁHAK
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków