id: 24pfbw

Rehabilitacja i leczenie rzadkiego nowotworu 8-miesięcznej Freyi

Rehabilitacja i leczenie rzadkiego nowotworu 8-miesięcznej Freyi

Our users created 1 177 568 fundraisers and raised 1 230 209 894 zł

What will you fundraise for today?

Description

Freya urodziła się w maju 2023 roku jako pozornie zdrowa dziewczynka. W październiku, w wieku zaledwie pięciu miesięcy, nagle przestała poruszać nóżkami. Rezonans wykonany w szpitalu na warszawskiej Pradze wykazał guza nowotworowego w kanale kręgowym wraz z przerzutami na wątrobę, płuca, nerki, oraz zewnętrznie na skórę głowy.


Niedługo potem przeniesiono nas na oddział onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie wykonano kolejne testy, między innymi MRI, USG, biopsję, trepanobiopsję oraz PET skan, które pokazały, że guzy znajdują się również na czaszce Freyi, napierając na jej mózg.


Ze względu na nietypowy przebieg oraz rzadkość występowania tej choroby, diagnoza nowotworu trwała około miesiąca. Ostatecznie udało się stwierdzić że malutka Freya cierpi na Histocytozę Złośliwą w najbardziej zaawansowanym stadium. W listopadzie zaczęto podawać jej chemioterapię w dodatku do trwającej już sterydoterapii.


Niestety, już w grudniu stan Freyi pogorszył się. Guzy na nerkach urosły, znaleziono także trzy nowe guzy w jelitach naszej córki, do tego rozwinęła nadciśnienie tętnicze oraz hipercholesterolemię. W związku z tym, nasza mała rodzina spędziła pierwsze święta i nowy rok obchodzone przez Freyę w szpitalu, pod nadzorem medycznym. Mamy nadzieję, że w roku 2024 będziemy mogli spędzić je w gronie najbliższych.


Pojawił się jednak dla nas promyk nadziei. Konsultacja ze specjalistami w ośrodku onkologicznym we Francji wykazała, że Freya posiada mutację genetyczną, na którą istnieje nierefundowany celowany lek o nazwie Lorlatynib. Dzięki dobroci okazanej nam przez Fundację "Nasze Dzieci", Freya otrzymała pierwszą dawkę leku i jej aktualny stan zdrowia pozwala jej zacząć rehabilitację.


Freya będzie jednak w przyszłości potrzebowała więcej dawek kosztownego leku. Co więcej, sama rehabilitacja, która może trwać nawet lata, będzie wymagała poświęcenia wielkich funduszy. Jako rodzice, chcemy aby nasza córka była w stanie funkcjonować i bawić się tak jak inne dzieci w jej wieku. Chcemy aby mogła biegać, tańczyć, pływać, czy jeździć na rowerze. Jednakże na ten moment, mając osiem miesięcy, Freya nie potrafi jeszcze sama przewrócić się na bok czy siedzieć o własnych siłach.


Prosimy o pomoc dla Freyi. Zebrane pieniądze przeznaczymy na rehabilitację oraz na dalsze leczenie nowotworu. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę oraz udostępnienie linku do zbiórki.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions

Buy, Support, Sell, Add.

Buy, Support, Sell, Add. Read more

Help the Organiser even more!

Add your offer/auction - you sell, and the funds go directly to the fundraiser. Read more.

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 731

preloader

Comments 11

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Dla młodziutkiej Freyi! Niech rośnie silna i zdrowa!

  500 zł
 • JL
  Jill Lareau

  Keeping you and your family in my thoughts. Poor little Freya has been through more than she should have to.

  100 zł
 • KH
  Ksenia

  Powodzenia

  10 zł
 •  
  Anonymous user

  Everything’s gonna be alright!

  100 zł
 •  
  Anonymous user

  Wish her to get well soon❤️