id: 2763yg

UPoluj kulturę! #reaguj

UPoluj kulturę! #reaguj

Our users created 1 170 480 fundraisers and raised 1 219 909 735 zł

What will you fundraise for today?

Description

UPOLUJ KULTURĘ! #REAGUJ 

UPoluj kulturę! #reaguj to piąta odsłona projektu Upoluj kulturę! organizowanego przez studentów Zarządzania Informacją i Publikowania Cyfrowego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Co roku podczas projektu poruszany zostaje temat wybranego problemu społecznego. Organizując rozmaite zajęcia oraz opracowując wartościowe materiały chcemy zwrócić uwagę oraz pozytywnie wpłynąć na jak największe grono odbiorców. Celem tegorocznej edycji jest zwiększenie poziomu empatii oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wszechobecną obojętność wobec osób potrzebujących pomocy.  


W ramach naszego projektu zorganizujemy zróżnicowane zajęcia związane z naszym tematem. Będą to m. in. 4 webinary, wystawa, kampania społeczna, ebook, broszura informacyjna oraz wydarzenie kończące tegoroczną edycję projektu. Formą wydarzenia finałowego będzie impreza tematyczna pod hasłem “I ty możesz zostać superbohaterem”. 

W naszym wydarzeniu przede wszystkim chcemy poruszyć temat bierności ludzkiej, żeby uzmysłowić każdemu z nas jak wiele jest jej wokół nas i wspólnie powiedzieć STOP.  


Jednym z etapów realizacji projektu było zorganizowanie zbiórki pieniężnej na rzecz wybranej fundacji. Po wspólnych dyskusjach i wymianach zdań próbowaliśmy zdecydować, jakie problemy są najczęściej bagatelizowane w społeczeństwie oraz w kierunku jakich czynów jesteśmy najbardziej obojętni. Wybór padł na Fundacje na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy „Feniks”.  


Fundacja „Feniks” w ramach swojej działalności udziela specjalistycznego wsparcia zarówno osobom doświadczającym przemocy jak i stosującym przemoc. Jej działania są skierowane na przeciwdziałanie przemocy ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki przemocy w rodzinie oraz przeciwdziałanie dyskryminacji ze szczególnym uwzględnieniem dyskryminacji ze względu na płeć prowadzącej do przemocy względem kobiet. Dużą uwagę poświęca także edukacji, korekcie zachowań i terapii dla osób stosujących przemoc. 


Dzięki tej zbiórce chcemy wspomóc działania Fundacji. Przekazane środki będą mogli wykorzystać na poszerzanie swoich dotychczasowych działań oraz na pomoc ludziom, których dotyczy problem przemocy. Pomóżmy zwalczyć przemoc międzyludzką! 


Naszym celem jest uzbieranie 200 zł. Jest to naprawdę niewielka suma. Prosimy o wpłacenie nawet symbolicznej złotówki, która pokaże, że jesteś z Nami i Fundacją “Feniks”. Nie bądź bierny, bo i Ciebie może spotkać bierność drugiego człowieka! 


#REAGUJ!  


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 12

ON
O N
20 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
10 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
20 zł
PM
Patrycja M.
20 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
2 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!