id: 2ghdnu

Zachowanie Lasu Lublinek Łódź, koszty prawne - przedłuzenie tunelu

Zachowanie Lasu Lublinek Łódź, koszty prawne - przedłuzenie tunelu

Our users created 1 166 653 fundraisers and raised 1 213 435 897 zł

What will you fundraise for today?

Description

Celem zbiórki jest pokrycie kosztów prawnych (Kancelarii Prawnej) wynikających z prowadzenia postępowiania w sprawie zmiany projektu CPK - KDP (Koleji Duzych Prędkości) na terenie Łódź- Retkinia. Obecny projekt zakłada budowę wiaduktu rozpoczynającego się nasypem przy ul. Ostowej w Łodzi, następnie w str.Sieradza wiadukt sięgający 11m - ok 4te piętro budynku. Za tym potencjalnie idzie częsciowa wycinka Lasu Lublinek, wysiedlenie mieszkańców Lublinka, wygenerowanie ogromnego hałasu zakłócającego spokój zwierząt leśnych jak i mieszkańców os.Retkinia, Smulsko, Lublinek, os.Pienista, Falista i innych oraz likwidacja przystanku Łódź Retkinia włacznie z kładką, który został otwarty w 2021r. (za jedyne 50 mln zł).

Rozwiązaniem niwelującym w.w. problemy jest przedłużenie tunelu i wyprowadzenie go poza zabudowaniami. No i dobrze zeby tunel był w pełni pod ziemią, nieodkryty.

Podjelismy współpracę z Kancelarią, która reprezentuje mieszkańców Lublinka i ma na celu wprowadzenie w.w zmiany w projekcie. To ostatnia i jednocześnie bardzo realna szansa na ochronę Lasu Lublinek i zapewnienie komfortu zycia mieszkańców Południowej częsci Łódzkiego Polesia.


Ponizej informacje od Kancelarii co do wyceny, nazwę kancelarii dodam po podpisaniu umowy oraz upewnieniu się, ze nie bedzie to przeszkadzało w prowadzeniu sprawy:


Faza I:

 

 1. analiza prawna aktualnego stanu prawnego inwestycji CPK, w tym stanu postępowań i wydanych decyzji administracyjnych w celu ustalenia ewentualnych naruszeń przepisów prawa, argumentów przemawiających za wydłużeniem tunelu;
 2. wstępne rozmowy z CPK, których celem będzie ustalenie wstępne co do możliwości zawarcia porozumienia na satysfakcjonujących dla Państwa warunkach (na bazie analizy z pkt 1) powyżej);

 

Wynagrodzenie: 40.000 zł netto plus VAT – płatne po podpisaniu umowy.

 

Faza II (decyzja o przejściu do Fazy II zostanie podjęta wspólnie na bazie ustaleń z Fazy I):

 

 1. ustalenie możliwych rozwiązań ugodowych dla celów zawarcia porozumienia z CPK;
 2. przeprowadzenie negocjacji z CPK i zawarcie porozumienia, jeśli dojdziemy w ramach negocjacji do rozwiązań satysfakcjonujących dla Państwa;

 

Wynagrodzenie: 15.000 zł netto plus VAT – płatne po Państwa decyzji o przejściu do Fazy II.

 

Faza III – rozliczenie premii za sukces (zawarcie porozumienia) w wysokości 15.000 zł netto plus VAT - płatnej po zawarciu porozumienia w Fazie II.


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 32

MD
Małgorzata Dąbrowska
100 zł
JU
Justyna
100 zł
JB
Jadwiga Bazyluk
10 zł
PO
Piotr Oponowicz
20 zł
 
User unregistered
20 zł
MC
Małgorzata Czernecka
100 zł
 
Hidden data
100 zł
OC
Olka
20 zł
TR
Tadeusz Robak
500 zł
MT
Małgosia
20 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  W końcu jakaś konkretna inicjatywa w tej sprawie. Trzymam kciuki. To debilny pomysł wyprowadzać tunel w tym miejscu, jak kawałek dalej byłoby niemal bezboleśnie.

  100 zł