id: 2h9f5x

Pomoc dzieciom na Białorusi - ofiarom promieniowania elektrowni w Czarnobylu

Pomoc dzieciom na Białorusi - ofiarom promieniowania elektrowni w Czarnobylu

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 169 852 fundraisers and raised 1 218 908 067 zł

What will you fundraise for today?

Description

Pomoc dzieciom na Białorusi - ofiarom promieniowania elektrowni w Czarnobylu

Obwód Mohylewski na Białorusi jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych obszarów kraju, dotkniętych wybuchem w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Liczba osób, które ucierpiały po tej strasznej katastrofie wynosi około dwóch milionów, z czego ponad pół miliona to dzieci. Wszystko to jest wynikiem niewłaściwego podejścia władz do wyeliminowania skutków wypadku. Całkowity brak informacji o incydencie naraził ludność na skażenie na wielką skalę radioaktywnym jodem, który przenikał wodę, żywność, grunty rolne itp. Od dnia tragedii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu minęły prawie 32 lata, a największymi ofiarami jej konsekwencji są małe dzieci - potomkowie tych, którzy przeżyli dzień wypadku. Niestety władze białoruskie milczą o tym problemie i budują nową elektrownię jądrową. Tymczasem, szpitale nie mają wystarczających środków, by leczyć pacjentów chorych na raka. Często są wysyłani do domu. Ze względu na trudną sytuację ekonomiczną w kraju, rodzice nie są w stanie właściwie zadbać o chore dziecko. I tak powstał pomysł, aby stworzyć prywatne hospicjum. Jego ideą jest wspieranie chorych dzieci i ich rodziców, świadczenie pomocy medycznej oraz humanitarnej.

"Hospicjum dla dzieci w Mohylewie" to organizacja charytatywna, która działa w tym mieście od czternastu lat i zapewnia bezpłatną opiekę beznadziejnie chorym dzieciom i ich rodzinom. Jest organizacją pozarządową i istnieje tylko dzięki zbieranym funduszom z darowizn. Lokale przydzielone przez miasto są również opłacane z tych środków i wymagają ciągłych remontów, ponieważ są w bardzo złym stanie.

Nieuleczalnie chore dzieci mogą mieszkać w hospicjum przez kilka lat, ale potrzebują starannej opieki domowej i specjalnie przygotowanej żywności podawanej sześć razy dziennie. Wszystko to wymaga pieniędzy, a rodziny znajdują się w niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Pod opieką hospicjum znajduje się około 30 dzieci. W większości są to dzieci z młodych rodzin, które również potrzebują pomocy psychologicznej i materialnej. Młodzi ojcowie często nie wytrzymują stresu i opuszczają rodzinę, a matki chorych dzieci pozostają na minimalnym dodatkowym świadczeniu, za które muszą kupować żywność, lekarstwa i dokonywać innych płatności. Dlatego też, rodziny - oprócz leków - potrzebują takiej pomocy, jak nowa i używana odzież, zabawki, środki higieny, żywność dla dzieci, a nawet podstawowe kosmetyki.

Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą, abyście nie byli obojętni wobec tragedii małych dzieci, które padły ofiarą straszliwej katastrofy i cynicznej obojętności polityków. Razem możemy zbierać leki, zabawki, a może nawet będziemy w stanie wyremontować jeden z pokoi, aby dzieci mogły znaleźć się przynajmniej w wygodnym pomieszczeniu. Wszystko zależy od nas... Życie toczy się dalej!

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 13

AK
Alex Kartsel
500 zł
VY
Viktoryia Yasinovich
200 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
55 zł
SK
Siarhei Kuzniatsou
50 zł
ID
Iza Dziewanowska
50 zł
 
Hidden data
50 zł
DK
Darya Korsak
25 zł
LW
Lena Wieliczko
25 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!