Drogi Krajowe / dofinansowanie wydania albumu / PRE ORDER
Drogi Krajowe / dofinansowanie wydania albumu / PRE ORDER
Our users created 1 233 919 fundraisers and raised 1 372 008 048 zł
What will you fundraise for today?
Description
1 kwietnia 2023 roku w wytwórni Multikulti Project wydajemy swój debiutancki album "Drogi Krajowe w Polsce". Tak naprawdę wszystko mamy już gotowe i niebawem fizyczne płyty będą dostępne dla odbiorców. Z racji, że do tej pory koszta nagrań, miksów, okładki oraz wydania albumu przekroczyły 5000 zł to postanowiliśmy, że odezwiemy się do Was z prośbą o częściową pomoc w dofinansowaniu tego albumu. W trakcie zrzutki możecie nas po prostu wesprzeć nie odbierając nagród, ale możecie także przedpremierowo zamówić album, który dostarczymy Wam pocztą, a także możecie otrzymać zaproszenia na koncert, masę podziękowań, a jeśli zdecydujecie się na dość pokaźną kwotę wsparcie to przyjedziemy zagrać mini koncert w Waszym domu.
EDIT: Nie spodziewaliśmy się, że w niecały dzień uda nam się uzbierać środki na nasz wstępny cel. Jeszcze obsypiemy Was podziękowaniami. Tymczasem zrzutkę zostawiamy aktywną, bo jeśli uda nam się uzbierać ciut więcej środków to na pewno będą one dla nas wsparciem w najbliższej trasie koncertowej (Poznań - Wrocław - Tybinga - Turyn), a także pomogą nam w organizacji większej trasy promocyjnej po Polsce, którą planujemy na lato tego roku.
Drogi Krajowe to kwintet związany głównie z poznańską sceną eksperymentalną. Zespół to spotkanie pięciu muzyków poruszających się w pozornie oddalonych od siebie przestrzeniach dźwiękowych. Jego siłą jest instrumentarium i różnorodność doświadczeń. Na klarnecie basowym i saksofonie tenorowym w projekcie gra Michał Giżycki, który ostatnio coraz bardziej zaznacza swoją obecność na scenie muzyki swobodnie improwizowanej i free jazzowej. Na skrzypcach gra Ostap Manko związany m.in. z Filharmonią Poznańską czy zespołem muzyki nowej - Sepia Ensemble. Na perkusji i taczce gra torunianin, założyciel Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej oraz członek postpunkowego tria Jesień - Maciej Karmiński. Kompozytor Hubert Karmiński, związany z duńskim DIEM (Danish Institute for Electronic Music w Aarhus), odpowiada w za gitarę basową i syntezatory analogowe. Na syntezatorach modularnych zaś gra poznański kompozytor - Dawid Dąbrowski.
Zespół powstał w wyniku improwizowanej sytuacji. 5 lipca 2018 roku w nieistniejącym już toruńskim Kulturhauz, muzycy spotkali się podczas koncertów innych zespołów, w których się udzielali i zdecydowali się na spontaniczny występ.
Muzycy zaczęli regularnie koncertować i w sierpniu 2020 roku wyruszyli w trasę do Monochrom Studio, gdzie nagrali swój debiutancki album, jednocześnie koncertując w okolicznych miejscowościach. Na płycie znalazły się utwory, których tytuły odnoszą się do ważnych dla muzyków dróg, jakie przemierzali w różnych okresach swojego życia.
Przykładowo: DK84 prowadzi do Ukrainy skąd pochodzi skrzypek zespołu. DK10 przecina ważne dla perkusisty i basisty miejscowości - Toruń oraz Gniewkowo i tą trasę przemierzali oni wielokrotnie w dzieciństwie. DK35 prowadziła muzyków przez Wałbrzych do studia nagraniowego w którym nagrali album. I tak dalej.
Projekt okładki albumu „Drogi Krajowe w Polsce” został wykonany w całości ręcznie, techniką kolażu. Wszystkie ryciny, tła i fragmenty papieru pochodzą z makulatury książkowej; z poradników, podręczników i encyklopedii wydanych do 1989 roku i znalezionych wyniku zbiegu okoliczności. Wszystkie napisy zostały wypisane za pomocą maszyny do pisania Olympia Regina De Luxe, a pomysł na nadruk CD w postaci tarczy do tachografu przyszedł we śnie.
Muzycy twierdzą, że zagrali więcej koncertów niż prób, ale dla nich każde spotkanie jest nową przygodą. Pomiędzy występami Dróg Krajowych grają w różnorodnych zespołach i projektach muzycznych, co pozwala im na ciągły rozwój i inspirację.
Muzycy znani są z takich projektów muzycznych jak: Jesień, Poznańska Orkiestra Improwizowana, Toruńska Orkiestra Improwizowana, Sepia Ensemble, Aumbrambama trio, Seti Setters, Plastic Poetry Plus (Wojtczak/Piotrowicz/Karmiński), Czarnoziem i inne.
Zespół podczas improwizacji inspiruje się wieloma gatunkami takimi jak: free jazz, yass, punk, muzyka eksperymentalna, muzyka elektroniczna, minimalizm czy muzyka nowa, co sprawia że finalny efekt jest oryginalny i zaskakujący.
Michał Giżycki - klarnet basowy, saksofon tenorowy
Dawid Dąbrowski - syntezator modularny
Maciej Karmiński - perkusja, taczka
Ostap Manko - skrzypce, elektronika
Hubert Karmiński - gitara basowa, syntezator
Maciej Karmiński – odebrał i dał impuls do powołania Toruńskiej Orkiestry Improwizowanej, w której pełni rolę dyrygenta (od 2019). Zatroskany o kondycję świata i los człowieka animator życia kulturalnego oraz społecznik. Perkusista. Eksperymentator. Współzałożyciel post-punkowego trio Jesień, z którym wydał trzy albumy: “O” (2015), “Jeleń” (2016), “Błoto” (2019) oraz eksperymentalnego quintetu Drogi Krajowe; album “Drogi Krajowe w Polsce” (2023). Współtworzył m.in. z zespołami Rozwód, Święto Zmarłych i Wyrąb Lasu. Związany ze środowiskiem muzyków improwizatorów oraz artystów performerów. Pedagog. Prowadzi autorskie warsztaty swobodnej improwizacji dla dzieci i dorosłych rozwijając język “conducting” stworzony przez Lawrence “Butcha” Morrisa. Inicjator FREE Improvisation Orchestra - złożonym z uchodźczyń i uchodźców, którzy odnaleźli azyl w Toruniu. Ambasador Republiki Užupis w Toruniu.
Michał Giżycki - klarnecista, saksofonista, improwizator. Posługuje się wieloma rozbudowanymi technikami gry, takimi jak oddech cyrkulacyjny czy multiphonics, dzięki którym tworzy wielowarstwowe struktury na pozornie monofonicznych instrumentach. Współpracował z wieloma muzykami polskiej i europejskiej sceny muzyki improwizowanej, eksperymentalnej, jazzowej, rockowej i folkowej. Założyciel TORF records – nowo powstałego wydawnictwa z muzyką improwizowaną, free jazzową i kreatywną w zamyśle łączącego muzyków z różnych środowisk. W 2022 roku stworzył muzykę na klarnet basowy solo do filmu krótkometrażowego "Burial" ("Pogrzebanie") w reżyserii Jerzego Czachowskiego.
Ostap Mańko (Остап Манько) – skrzypek działający w obszarach muzyki akademickiej, nowej, elektroakustycznej, improwizowanej. Absolwent Akademii Muzycznej im. M. Lysenka we Lwowie. Jest laureatem konkursów skrzypcowych. Nagrodzony Stypendium Prezydenta Ukrainy (2001), Stypendium Oleha Krysy (2005), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia” (2007, 2009). Pracował w Orkiestrze Kameralnej „Leopolis”, Orkiestrze Kameralnej „Perpetuum Mobile”, Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej, Wrocławskiej Orkiestrze Kameralnej „Leopoldinum”. Był koncertmistrzem w międzynarodowych projektach Lutosławski Youth Orchestra (2005) oraz Culture Orchestra (2011). Obecnie pracuje w Orkiestrze Filharmonii Poznańskiej. Jest członkiem zespołów muzyki nowej Sepia Ensemble (Poznań), Constanty (Lwów), którego jest współzałożycielem, duetu Dąbrowski/Mańko, formacji Drogi Krajowe oraz Poznańskiej Orkiestry Improwizowanej.
Hubert Karmiński (ꓘrmnƨʞ) - Student kompozycji elektronicznej w klasie Nielsa Rønsholdt’a (Royal Academy of Music Aarhus) wcześniej studiujący w klasie Rafała Zapały (Akademia Muzyczna w Poznaniu). Uczestnik serminariów prowadzonych m.in. przez Julianę Hodkinson, Natashę Barrett. Człowiek o wielu pasjach i zainteresowaniach związanych z muzyką. Kompozytor, producent i instrumentalista rodem z Kujaw choć związany z poznańską sceną eksperymentalno – improwizatorską. Twórca muzyki do spektakli i wystaw. Kulturalno-Oświatowiec Kołorkingu Muzycznego i twórca inicjatywy KOimpro!. Współzałożyciel wielu akcji takich jak: net-label Wielu Nagrania; Festival Hiatus, µHiatus, Muzyczne Komplety. Stypendysta MKiDN w kategorii muzyka z projektem baŚNIE na nowo (2020). Stypendysta artystyczny Miasta Poznania (2021).
Jest członkiem wielu formacji muzycznych od awangardowego kwintetu Drogi Krajowe przez Poznańską Orkiestrę Improwizowaną, Kalas - Improvisation Collective (Denmark), Giżycki/Karminsky, Aurora Corporeal (Denmark), Wnuczka Mróz po synth-popowe Junosty. Aktualnie rozwija projekt solowy oraz projekty z takimi artystami jak Martyna Miller, Kamil Piotrowicz czy Tymek Papior.
Dawid Dąbrowski - kompozytor, producent muzyczny i animator kultury. Studiował kompozycję elektroakustyczną (Akademia Muzyczna w Poznaniu), filologię polską i filozofię (Uniwersytet Szczeciński). Od 8 lat działający na terenie Poznania jako muzyk, prowadzący warsztaty i twórca projektów artystycznych. Zajmuje się szeroko pojmowaną elektroniką. Dźwięki generuje z syntezatora modularnego, własnoręcznie zbudowanych instrumentów, mikrofonów, przetworników piezoelektrycznych, przerobionych zabawek techniką circuit bendingu.
Współorganizator festiwali muzycznych Gadafest (realizowany w Miechowie pod Krakowem), Hiatus (Poznań) oraz µHiatus (Poznań).
Skomponował muzykę do wielu spektakli teatralnych [np. “Opowieści z niepamięci” reż. Duda Paiva, (Teatr Animacji w Poznaniu); „No More Tears” reż. Iwo Vedral (Polski Teatr Tańca w Poznaniu)].
Zrealizował wiele instalacji dźwiękowych i projektów performatywnych, m.in.: “Zanurzenie”, “Partytura dla pokoju” - Malta festival 2019/20.
Współtwórca projektów muzycznych: Czarnoziem, Drogi Krajowe, Seti Setters, DAT Ensemble, Junosty, Resmover, Dąbrowski/Mańko.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Location
Offers/auctions 10
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
25 zł
Sold: 13
60 zł
Sold: 13 out of 50
100 zł
Sold: 4 out of 30
75 zł
Sold: 1 out of 50
1000 zł
Sold: 1 out of 3
Kawałek DK15 na pewno będzie najlepszy.
Bawcie się dobrze w Turynie! Będzie cudnie!
szerokości!