id: 2pz8jr

Na wydanie książki: "Gdzie jest twój dom, Podróżniku?"

Na wydanie książki: "Gdzie jest twój dom, Podróżniku?"

Our users created 1 168 836 fundraisers and raised 1 217 263 546 zł

What will you fundraise for today?

Description

Drodzy wspierający,


Postanowiłem działać samodzielnie i wydawać powieści. Niebawem zapewne okoliczności zmuszą mnie do założenia wydawnictwa. Jedną z książek wydałem już jako Wydawnictwo WEDAR (TM).


Proces powstania książki poznałem od zwiedzenia zakładu drukarskiego i introligatorni. Przed kilku laty, wspólnie z wydawcą, przechodziliśmy proces wydania pierwszej książki na papierze. Wydawca publikował jedynie elektroniczne wersje książek, a na spotkania autorskie należało mieć wersje drukowane. Wydawnictwo jednak zakończyło działalność. I postanowiłem ponownie wydać tę powieść samodzielnie, gdyż książka nie miała szansy znaleźć się na półkach księgarni. Malutkie wydawnictwo nie posiadało odpowiednich środków finansowych na promowanie, poniesienie kosztów druku, aby potem na długie miesiące oddać książkę w komis hurtowni, a także dokonywać opłat, za coś, co nazywa się "promocją", a faktycznie jest opłatą za wystawienie książek na półki. Nie dość, że należy dać książki w komis za darmo i bez zobowiązań, to jeszcze trzeba zapłacić za to, żeby książka została wystawiona na półki. Ja również w tym czasie byłem pochłonięty bezimienną i bezinteresowną walką o prawa człowieka.


Dla wielu osób wydanie książki jest proste. Jednak istnieje powód, dla którego wydanie książki w dużym wydawnictwie trwa nawet sześć miesięcy. Chodzi tu oczywiście o redakcję, korektę, skład i łamanie. Każdy błąd w tekście staje się błędem autora, a nie redaktorów, korektorów. Choć są autorzy, którzy wydają książki z pominięciem tych czynności, ja nigdy nie postąpiłbym w ten sposób z szacunku dla czytelnika.


"Gdzie jest twój dom, Podróżniku?" Rozpoczyna historię przedstawiona w postaci narracji retrospektywnej przez głównego bohatera Piotra Tymowskiego. Prologiem do cyklu jest powieść "Drogą pod prąd", której akcja ma miejsce siedemdziesiąt lat wcześniej. Bohaterowie powieści "Gdzie jest twój dom, Podróżniku?" mając tylko ustne przekazy , muszą odnaleźć miejsce zamieszkania swoich przodków. Piotr Tymowski posiada wspomnienia swojego pradziadka, nad którymi nie panuje...


Drugie wydanie różni się od poprzedniego drobnymi zmianami. Zmianie uległy w zasadzie nazwy oraz kilka nazwisk.Krzysztof Dmowski urodził się w roku 1973. Zajmował się różnymi czynnościami, poznając w ten sposób różne dziedziny życia. Samodzielnie uczył się psychologi i behawiorystki, które pozwalają tworzyć bohaterów o różnych charakterach, pragnieniach i pasjach. Dlatego w jego książkach możemy spotkać ludzi takich jak my, którzy mają swoje życiowe dylematy. Posiadają pozytywne i negatywne cechy. Nie są w pełni doskonali. Pisze głównie fantastykę, choć w przypadku tej książki fantastyka są głównie fikcyjne miejsca, żaglowiec w pełni skomputeryzowany, zapis danych na kryształach, oraz cudowny kamień, który daje ochronę i mądrość, ale nie pozwala być szczęśliwym w miłości. 


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 2

MN
Monika Nowicka
35 zł
BN
Bogumiła Nowkuńska
30 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!