id: 367bde

Nowy Wóz Strażacki

Nowy Wóz Strażacki

Our users created 1 168 707 fundraisers and raised 1 217 092 515 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w ROKITACH prosi o udzielenie wsparcia na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Naszej jednostki.

         Ochotnicza Straż Pożarna w Rokitach istnieje od ponad 70 lat, jednak w ostatnim czasie przechodzi ona spore odrodzenie. w przeciągu kilku ostatnich lat przy naszej jednostce powstała młodzieżowa drużyna pożarnicza, która może pochwalić się licznymi sukcesami w zawodach sportowo-pożarniczych na szczeblu gminnym i powiatowym.Głównym zadaniem jednostki było gaszenie pożarów. Obecnie jednostka bierze również czynny udział w życiu kulturalnym miejscowości oraz dba o bezpieczeństwo mieszkańców i okolicznych wsi .Jednostka nie należy do systemu KSRG, a finansowana jest z budżetu gminy. Niestety na terenie gminy działa 6 jednostek i ciągłe wspieranie wszystkich jest przez urząd niewystarczające by móc zakupić wóz bojowy.

         Teren naszych działań to głównie tereny rolne, oraz duże obszary leśne miedzy innymi Park Krajobrazowy. Nasi druhowie spotykają się często z bardzo zróżnicowanymi warunkami działań. W naszych szeregach znajduje się 19 druhów i 2 druhny, przeszkolonych i gotowych do działań ratowniczo-gaśniczych. Warto również zaznaczyć,że nasza jednostka znajduje się wśród najczęściej zadysponowanych jednostek do zdarzeń w gminie i powiecie. Potwierdza to naszą rolę w systemie ratowniczo-gaśniczym gminy i powiatu. W ubiegłym roku zanotowano znaczy wzrost pożarów i zdarzeń drogowych w porównaniu z latami poprzednimi, dlatego ważne jest odpowiednie wyposażenie w niezbędny sprzęt, który pozwoli nam na sprawne działanie. Biorąc pod uwagę położenie jednostki(Rokity położone są przy drodze wojewódzkiej 211) ,specyfikę chronionego obszaru,w obszarze naszego działania, na styku 3 powiatów dochodzi do licznych wypadków, zdarzeń i miejscowych zagrożeń.

  Nowszy wóz bojowy z pewnością pomoże nam efektywniej ,sprawniej i szybciej wykonywać powierzone Naszej jednostce zadania w ratowaniu życia i mienia mieszkańców naszej okolicy ,gminy czy powiatu.

Wóz bojowy którym aktualnie dysponujemy to Mercedes-Benz 1019 z roku 1980,czyli samochód ponad czterdziestoletni. Staramy się utrzymać w jak najlepszej dyspozycji ale wiek konstrukcji niestety robi swoje. Z roku na rok stan auta mimo starań kierowców-konserwatorów pogarsza się. Sprzętu ratowniczego jest coraz więcej co w zabudowie starszego typu jaka jest na Naszym wozie staje się coraz mniej ergonomiczna. Planujemy zakup wozu używanego, młodszego od Naszego wysłużonego juz Mercedesa. W Naszej jednostce wystarczającym wozem jest średni wóz bojowy o zbiornik 2000-3000 litrów środka gaśniczego. Zakup nowszego bardziej nowszego auta pozwoliłby Naszej jednostce na szybsze wstąpienie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego co jest Naszym celem. Chcemy jako jednostka być do tego jak najlepiej przygotowani. Koszt pojazdu jaki jest Naszym marzeniem oscyluje w kwotach około 200-250 tysięcy złotych. Jednostka na chwile obecną zabezpieczyła 20% wymaganej kwoty. Planujemy jak najwcześniej pozyskać ofertę cenową, która będzie najkorzystniejsza i pozwoli zakupić  wóz bojowy dla Naszej jednostki. Naszym najwyższym obowiązkiem i zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu.


There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 30

GD
Gosia
100 zł
M.
M.Konkel
100 zł
DM
D M
20 zł
K.
K.F
500 zł
 
Hidden data
hidden
AI
Angelika
100 zł
MF
Marlena :)
hidden
BP
Bożena Płotka-Mruk
200 zł
KJ
Kamil jarzebinski
150 zł
ML
Marlena Lis
100 zł
See more

Comments 1

 
2500 characters
  • BP
    Bożena Płotka-Mruk

    Trzymam kciuki ✊️✊️
    Powodzenia, dacie radę 💪💪

    200 zł