id: 37r965

Wsparcie leczenia małego Emila

Wsparcie leczenia małego Emila

Our users created 1 169 861 fundraisers and raised 1 218 915 110 zł

What will you fundraise for today?

Description

Hej!


Jesteśmy rodzicami maleńkiego cudu, nasz synek Emil urodził się 13.08.2023 roku.

gbE8b51ImNgcxluG.jpgJego przyjście na świat było bardzo wyczekiwane zarówno przez nas, jak i przez starszych braci - Antoniego oraz Karola.

0S1Gu6GLIjCbHkzJ.jpgEmil urodził się z całkowitym obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia - było to dla nas ogromnym zaskoczeniem, ponieważ mimo, że jest to wada rozwojowa wrodzona powstająca na wczesnym etapie ciąży, dowiedzieliśmy się o niej dopiero przy porodzie.


W dniu, gdy zakładamy tą zrzutkę nasz synek ma zaledwie tydzień i nadal nie wiemy za dużo, o tym co czeka nas dalej.

Emil ze względu na swoją wadę potrzebował specjalnej butelki do karmienia, którą bardzo ciężko było nam zdobyć, jednak udało się z pomocą bliskich. Obecnie walczymy także z noworodkowym zapaleniem spojówek oraz zatkanymi kanalikami nosowo-łzowymi.


Jesteśmy po pierwszej konsultacji z doktorem Adamem Molem specjalizującym się m.in. w chirurgii dziecięcej - niestety przypadek Emila jest bardzo ciężki, a proces leczenia jest długi i skomplikowany. Czekają go operacje i pozostawanie pod opieką wielu specjalistów. Wada ta ma wpływ na całe życie naszego dziecka i powoduje wiele utrudnień w codziennym funkcjonowaniu; od problemów z karmieniem (gdyż maluch ma osłabiony odruch ssania, butelka nie ma na czym się oprzeć przez brak podniebienia, a zbyt duży przepływ i niewłaściwy kąt przy podaniu mleka, może spowodować zachłystowe zapalenie płuc), trudności z oddychaniem, wysychaniem i pękaniem rozszczepionej wargi, do późniejszych wad wymowy oraz zgryzu typowych dla tego schorzenia. Dlatego tak ważne jest, aby jak najszybciej podjąć terapię i zapewnić mu specjalistyczną pomoc.

o3pNmEuxzvzk4FZN.jpgPod koniec sierpnia czeka nas wklejanie specjalnych płytek, które robione są na indywidualne zamówienie, w celu późniejszej rekonstrukcji podniebienia. Emil potrzebuje 3 takie płytki, a koszt jednej to około 700 zł, co daje nam już 2 100 zł.


Nie mówiąc o pozostałych kosztach, jak wizyty u lekarzy, wyjazdy na zabiegi i operacje do różnych miejscowości w Polsce oddalonych od naszego miasta o setki kilometrów, co się wiąże także z dojazdami i załatwieniem dla nas (rodziców) noclegów, itd.


Obecnie kwota zrzutki jest niewielka i będzie ulegać zmianie, ponieważ nie jesteśmy w stanie na ten moment określić, ile i jakie operacje będą mu potrzebne, aby mógł powrócić do zdrowia i "normalności". Wszystko zależy od tego, jak sytuacja będzie rozwojowa i czy wszystko przebiegnie bez komplikacji.

jMelrCj5gMwgPIgQ.jpgPełni wiary, że dobro wraca, prosimy o każdą pomoc w walce o powrót do zdrowia i lepsze jutro dla maluśkiego Emila.


Rodzice

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 193

preloader

Comments 17

 
2500 characters