id: 3kevmj

4 Festiwal Pysznego Pieroga- Wieńcowiny 2022r.

4 Festiwal Pysznego Pieroga- Wieńcowiny 2022r.

Our users created 1 169 869 fundraisers and raised 1 218 934 850 zł

What will you fundraise for today?

Description

Realizacja 4 Festiwalu Pysznego Pieroga - Wieńcowiny 2022r. wiąże się z wieloma koniecznymi kosztami, które za sobą niesie to społeczne i charytatywne przedsięwzięcie. Koszty jakie musimy ponieść to zabezpieczanie pod względem organizacyjnym: opłaty za media, nagłośnienie sceniczne, wynajęcie sceny, ochronę, sanitariaty, zakup potrzebnych art. spożywczych, wynagrodzenie dla artystów, którzy będą występować na naszym Festiwalu oraz wiele wiele innych drobnych opłat, które nie sposób jesteśmy wymienić.

Podczas Festiwalu odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z potrzebujących rodzin oraz akcją i zbiórka funduszy dla Samuela Niedziałkowskiego, który od urodzenia boryka się z dziecięcym porażeniem mózgowym. 

Tutaj można śledzić ich wielki wyczyn czyli zdobycie wszystkich szczytów Gór razem z Samuelem❤️💪

https://www.facebook.com/Samuel-Ma%C5%82y-Zdobywca-Wielkiego-%C5%9Awiata-111871088250873/

Głównym zamiarem organizacji i reaktywacji naszego 4 Festiwalu jest chęć integracji społeczności lokalnej, dbanie o tradycję i dziedzictwo Wsi przez zaakcentowaniem tradycji  Dożynek wraz z konkursem wieńców, które odbędą się pod nazwą " Wieńcowiny 2022r." Tradycja Dożynek sięga dziesięcioleci, a w naszej Gminie ostatnie odbyły się w 2018r. Bardzo chcemy to święto społecznie, oddolnie reaktywować, aby każdy mieszkaniec naszej Gminy mógł świętować te najważniejszy dzień w roku- Święto Plonów.

Nadmienić trzeba, że od kilku lat nie posiadamy Funduszu Sołeckiego, który w minimalny sposób mógłby wspomóc nasz Festiwal i działania Sołectwa. Wiąże się to ze znacznie trudniejszą organizacją takich przedsięwzięć.


Pierwszy Festiwal Pysznego Pieroga odbył się 22 września 2018r. , który zapoczątkował tą już tradycję lokalnego święta, które przerodziło się w Festiwal rangi Powiatowej, a nawet Wojewódzkiej. Gościliśmy wiele znakomitych gości, zespołów i wokalistów, którzy urozmaicili swoja obecnością ten dzień, gdzie królowała jedna potrawa w postaci pierogów w różnych odsłonach smakowych.

r33af826ec553bb6.jpeg

Druga edycja Festiwalu odbyła się 7 września 2019r., była to niczym uczta pod względem artystycznym i znacznie powiększyła swoim zasięgiem uczestnictwo gości w naszym Festiwalu. Gościliśmy Lokalne Zespoły Folklorystyczne, Zespoły muzyczne, Artystów i Wykonawców, którzy gościli na różnych scenach muzycznych oraz w programach telewizyjnych.


uaf2d1a0f2872d5e.jpeg

Trzecia edycja po przerwie spowodowanej Pandemią i obostrzeniami związanymi z Covid-19 odbyła się 29 sierpnia 2021r. na terenie koło Świetlicy Wiejskiej w Lutolu. Jak zwykle, królowały pierogi w różnych odsłonach smakowych oraz specjalności KGW. Całość uświetniły występy lokalnych artystów.

d964473cc1b02b6c.jpeg


Tegoroczna edycja 4 Festiwalu Pysznego Pieroga- Wieńcowiny 2022r. będzie okazją do spotkania się, integracji i pomocy. Podczas Festiwalu będziemy organizować m.in. loterię fantową, animacje, gry, zabawy, pokazy ratownictwa, stoiska gastronomiczne, dmuchańce, itd. Ponadto nasz Festiwal przybierze formę charytatywną, gdzie odbędzie się zbiórka potrzebnych art. Szkolnych, biurowych. Dodatkowo odbędzie się społeczna Akcja „Pomachaj Kierowcy” edukująca najmniejszych uczestników Ruchu Drogowego jak zachować się na drodze wobec pojazdów.


Na samym końcu prosimy darczyńców, ludzi dobrej woli o wpłatę nawet symbolicznej kwoty, na to abyśmy mogli społecznie zoorganizowac nasz Festiwal oraz Wieńcowiny- Święto plonów, które odbędzie sie na terenie Rekreacyjnym w Lutolu 3 Września 2022r.


image

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 7

SB
Sebu Bo
100 zł
TB
Tomek Bilski
20 zł
 
Hidden data
50 zł
 
100 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
hidden

Comments 1

 
2500 characters