id: 3te99v

Pomóż zbudować nowatorski napęd i chronić środowisko

Pomóż zbudować nowatorski napęd i chronić środowisko

Our users created 1 232 225 fundraisers and raised 1 366 445 406 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jakiś czas temu pojawił się pomysł zastosowania napędu pneumatycznego w celu wspomagania silnika spalinowego i zmniejszenia zużycia paliwa. Od około dwóch lat analizuję różne rozwiązania i możliwości zabudowy jednak nie miałem okazji, aby wprowadzić pomysł w życie. Ostatnie wydarzenia oraz wzrost cen paliwa skłoniły mnie do tego, aby zrealizować mój pomysł. Celem tej zbiórki jest zebranie funduszy na wykonanie prototypów pneumatycznego napędu hybrydowego, usuniecie ewentualnych wad i opracowanie ostatecznego rozwiązania, które będzie mogło zostać wykorzystane masowo.


O MNIE

Od kilku lat pracuję jako konstruktor. Zajmuję się projektowaniem różnego rodzaju podzespołów od prostych mechanizmów po konstrukcje nadwozi. Opracowuje technologie naprawy i modernizacji złożonych podzespołów, które dziś jeżdżą m.in. w pociągach, tramwajach i przyczepach.


SKĄD POMYSŁ NA PNEUMATYCZNY NAPĘD HYBRYDOWY?

Pomysł z napędem pneumatycznym powstał jakiś czas temu, gdy zaobserwowałem jak wpływa włączenie klimatyzacji na dynamikę samochodów z małymi silnikami. Jakby się zastanowić, to można wykorzystać podobny efekt w drugą stronę. Tę myśl natychmiast przełożyłem to na warunki motoryzacyjne, gdzie od razu ukształtowało mi się rozwiązanie, które można by nie tylko wdrożyć w nowych samochodach, ale również umożliwić montaż takich układów w samochodach starszych (podobnie jak instalacje LPG). Napędy pneumatyczne są trwałe, proste w budowie i działaniu oraz stosowane od lat, dzięki czemu podzespoły do napędów pneumatycznych są dopracowane. Umożliwienie montażu uniwersalnego pneumatycznego napędu hybrydowego w każdym pojeździe (zarówno podczas produkcji jak i w pojazdach starszych) umożliwiłoby nie tylko obniżenie zużycia paliwa i zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska, ale tez byłoby wyrazem polskiej myśli technicznej.


KORZYŚCI PŁYNĄCE ZE STOSOWANIA PNEUMATYCZNEGO NAPĘDU HYBRYDOWEGO

Napęd pneumatyczny niesie ze sobą podobne korzyści co napęd hybrydowy z wykorzystaniem silników elektrycznych, z tą różnicą że elementy pneumatyki są lżejsze, mniejsze i wykonane z materiałów łatwych w recyklingu, a sam układ pneumatyczny jest prosty w budowie. Projekt, których chcemy stworzyć ma trzy podstawowe zadania:

1.   Zmniejszyć negatywny wpływ motoryzacji na środowisko poprzez ograniczenie zużycia paliwa i zmniejszenie ilości spalin emitowanych do atmosfery;

2.   Zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu (mniejsze zużycie paliwa i elementów układu hamulcowego);

3.   Zwieszenie dynamiki samochodów.


KOSZT BUDOWY UKŁADU

Trudno jest oszacować koszt budowy jednego prototypu (wstępnie zakładamy wykonanie 3 prototypów) oraz koszty testów i modyfikacji. Z uwagi na ciągle rosnące ceny metali i usług związanych z ich obróbką dzisiejsza wycena za 3 miesiące może być nieaktualna. Kwota określona w tej zbiórce pozwoli ,i ruszyć z pracami i prowadzić je do czasu zbudowania ostatecznej wersji układu lub do czasu wyczerpania funduszy (zarówno zebranych podczas zbiórki jak i moich własnych). Mimo, ze kupiłem część elementów niezbędnych do zabudowania prototypu napędu w samochodzie to do tej pory, z różnych powodów nie byłem w stanie odpowiednio podejść do realizacji tego pomysłu.

Liczę, że dzięki mojej pracy i waszemu wsparciu możemy stworzyć rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko, obniżyć koszty przejazdów samochodem i pokazać, ze polska myśl techniczna jest w stanie sprostać potrzebom rynku i przyrody nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju.

 

 

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

Download apps
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!
Download the Zrzutka.pl mobile app and fundraise for your goal wherever you are!

Moneyboxes

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!