id: 3ws6rz

Paczki dla Ukrainy

Paczki dla Ukrainy

Our users created 956 477 whip-rounds and collected 962 445 977 zł

What are you collecting for today?

Updates1

 • Wczoraj o świcie, Paczki dla Ukrainy po raz kolejny wyruszyły z bazy w Lwowie, by dostarczyć pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom, bestialsko niszczonej przez rosję Ukrainy. Wasi/nasi kierowcy wyruszyli Szarym Bogdanem do wsi w obwodzie Czernichowskim (na północ od Kijowa) by dostarczyć ciepłe ubrania, jedzenie i materiały budowlane do naprawy domów zniszczonych ostrzałem rakietowym. Wszystko to zwiększy szanse, że ludzie wciąż mieszkający w tamtych rejonach, przetrwają nadchodzącą zimę. W drodze powrotnej, z podkijowskiej fabryki, zostanie odebrane kolejne 10 piecyków (10 jest już w naszym magazynie w Lwowie), które zostaną przez nas rozwiezione do podfrontowych wsi i miasteczek, w których jedynym dostępnym materiałem opałowym jest drewno. Infrastruktura dostarczająca ludności cywilnej Ukrainy prąd, gaz i wodę została w znacznej części zniszczona/uszkodzona przez nieustannie trwający rosyjski ostrzał rakietowy i dostawy są ograniczone do kilku godzin dziennie, lub zupełnie ich nie ma od wielu dni. Jest to już trzeci transport, który wysłaliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni - nie byłoby to możliwe gdyby nie Wasze nieustające wsparcie. Bardzo, bardzo dziękujemy! Jeśli możecie, rozpropagujcie naszą zrzutkę.

  r88656196c3492eb.jpg

  e0fefa09a21f8ae2.jpg

  d6ff9690bc0110c8.jpg

  r771dbfe2fa690e6.jpg

  z121be59a06c7e14.jpg

  0Comments
   
  2500 chars

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Jesteśmy grupą ludzi związanych z Zakładem Neurofizjologii i Chronobiologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od rozpoczęcia wojny w Ukrainie staramy się pomagać, najlepiej jak tylko możemy! Zaraz po rozpoczęciu wojny, gdy olbrzymia liczba Braci i Sióstr z Ukrainy zaczęła uciekać przed zagrożeniem do Polski, działaliśmy „lokalnie” na granicy. W miarę upływu czasu, gdy fala uchodźców zaczęła opadać, zrozumieliśmy, że coraz więcej dobrego możemy zdziałać bezpośrednio w Ukrainie.

Od tamtej pory zawozimy transporty pomocy humanitarnej bezpośrednio do rąk ludzi, dzieci i dorosłych, którzy najbardziej tego potrzebują, czyli do uchodźców wewnątrz samej Ukrainy oraz do ludzi wciąż mieszkających tuż przed linią frontu (niestety również kobiet i dzieci ☹). Zaopatrujemy również szpitale, ośrodki opiekuńcze i domy dziecka, które, wobec zapaści gospodarczej pogrążonego w wojnie państwa, tracą zdolność pełnienia swoich funkcji. Wspieramy też wojskowych, którzy heroicznie bronią swojej, ale też i naszej Ojczyzny, często pozbawieni podstawowych produktów żywieniowych, technicznych i taktycznych.

Z wyjazdu na wyjazd jeździmy dalej, nawet bezpośrednio na tyły frontu. Kilometry są dla nas niczym w porównaniu z możliwością ratowania życia oraz wspierania naszych Braci i Sióstr - ofiar wojny oraz obrońców Ukrainy.

bf9016bae6dc9abf.jpeg


Dzięki Waszej dotychczasowej pomocy, byliśmy w stanie zrobić wiele dobrego. Od początku wojny już kilkadziesiąt razy byliśmy w Ukrainie, przejechaliśmy w sumie już ponad 100 tysięcy kilometrów i spędziliśmy tam ponad 2 miesiące. Pomimo zmęczenia i ogromnych kosztów, chcemy działać dalej, dlatego prosimy Was: pomóżcie nam pomagać! RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! 💙💛🤍❤️ 💪


O nas i o wszystkich naszych działaniach możecie dowiedzieć się więcej, dołączając do naszej grupy „Paczki dla Ukrainy” na facebook’u: https://www.facebook.com/groups/857948128246751/ oraz oglądając video-relacje na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCejFgxku9DQ_lXIShz8MZ9Q/featured

r83c2cbd2dc39191.png

Location

Kraków, Poland

See on map
map pin
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Contributors 3540

EB
Ewa Beldzik
100 zł
ŁC
Łukasz
50 zł
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
hidden
 
Hidden data
200 zł
 
Hidden data
20 zł
MB
Maria Borawska
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
See more

Comments 85

 
2500 chars
 • TA
  Tomasz Adrych

  Niech żyje niepodległa Ukraina!

  20 zł
 • PB
  Piotr B

  Wielkie dzięki za to co robicie, dużo sił i zdrowia!

  100 zł
 • MD
  Michał Dmochowski

  Trzymaj się Ukraino! Obyście jak najszybciej mogli świętować zwycięstwo! 🇺🇦

  50 zł
 • Adrian Kąpicki

  Wierze w wspólną przyszłość. Znam ciężką historie, nawet moja rodzina ja odczuła ale wierze, że nasze czyny odbudują naszą przyjaźń I wspólnotę. Wierze w zwycięstwo nad złem. "Wielu z tych, którzy żyją, zasługuje na śmierć, a niektórzy z tych, co pomarli, zasługują na życie."

  100 zł
 • DN
  Dariusz Nowak

  Świetną robotę robicie! Oby wam nie brakło zapału!

  100 zł