Zbudujmy internetowy dom kultury dla dzieci!
Zbudujmy internetowy dom kultury dla dzieci!
Our users created 1 233 524 fundraisers and raised 1 370 597 503 zł
What will you fundraise for today?
Updates5
-
Zaczynamy odliczanie! Do końca zbiórki zostało już tylko 7 dni!
Z tej okazji mamy dla Was nową nagrodę - od dzisiaj, wspierając naszą inicjatywę, możecie otrzymać unikatową dziecięcą koszulkę-kolorowankę. Można nosić ją tradycyjnie, albo wykorzystując flamastry do tkanin zmienić według własnego pomysłu!
Koszulki dostępne dzięki wsparciu ha! ha! Wyszukiwanki.
No comments yet, be first to comment!
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Kilka tygodni temu nasze życie stanęło na głowie!
Izolacja społeczna dla dzieci oznacza często nudę i poczucie osamotnienia, utratę możliwości uczestnictwa w wielu zajęciach, które wcześniej odbywały się w domach kultury, klubach, świetlicach lub prywatnie w domu. Dla rodziców wyzwaniem stało się zorganizowanie dzieciom czasu w taki sposób, aby nie tylko nie nudziły się, ale spędzały go w sposób wartościowy. Przysyłane ze szkoły czy przedszkola zadania to przecież nie wszystko!
Z drugiej strony izolacja społeczna dla wielu osób oznacza utratę możliwości zarobkowania w dotychczasowy sposób. W tej grupie jest wielu ludzi z pasją – animatorów, artystów, instruktorów, edukatorów. Dzielenie się nią z dzieciakami w ramach zajęć zdalnych jest dla nich szansą na utrzymanie aktywności zawodowej.
Jak w chaosie informacyjnym znaleźć najlepsze zajęcia online dla dzieci, a nie te, które wyświetliły się jako reklama na Facebooku?
W jaki sposób przebić się do świadomości ze swoimi zajęciami i unikalnymi talentami i wyróżnić na tle konkurencji?
Postanowiliśmy rozwiązać oba problemy i tak powstał pomysł na portal zajeciadomowe.pl – jedno miejsce w Internecie, gdzie rodzice i dzieci znajdą wartościowe i dobrze dopasowane zajęcia, a edukatorzy dotrą ze swoimi umiejętnościami do szerokiego grona odbiorców.
Chcemy, żeby dla rodziców i dzieci portal był przede wszystkim inspiracją do poszukiwania pasji, rozwoju i zabawy poprzez ogromny wybór różnych zajęć dostępnych w jednym miejscu. Twoje dziecko ma ochotę nauczyć się rysowania komiksów, tworzenia i montowania filmów smartfonem, ogrodnictwa, szycia, stolarki, czy nawet gotowania po angielsku lub robienia mydeł? Wszystko to będzie możliwe dzięki angażującym lekcjom "na żywo", bez wychodzenia z domu i konieczności dojazdów.
Na edukatorów czeka społeczność, która podzieli się najlepszymi praktykami prowadzenia zajęć online, warsztaty z mentorami, którzy opowiedzą, jak angażować innych w prowadzone przez siebie działania w Internecie oraz rady i wskazówki, jak dobrać narzędzia wirtualne do swojej pracy, tak aby stały się one jeszcze ciekawsze.
Dołącz do nas na facebooku lub zgłoś się przez formularz na stronie – opowiemy Ci, w jaki sposób możesz się zaangażować już teraz!
Udało nam się już osiągnąć 5 rzeczy:
- Po PIERWSZE: Wygraliśmy ogólnopolski konkurs #HackTheCrisis organizowany przez Kancelarię Premiera i Govtech Polska.
- Po DRUGIE: Zebraliśmy drużynę 12 osób, która dzień i noc pracuje nad urzeczywistnieniem idei internetowego domu kultury – wszyscy zakręceni wokół pomocy edukatorom, dzieciakom i ich rodzicom.
- Po TRZECIE: Przeprowadziliśmy grupy fokusowe i wywiady indywidualne z rodzicami i edukatorami, żeby sprawdzić, czego najbardziej potrzebują.
- Po CZWARTE: Zaangażowaliśmy społeczność, dla której bliska jest tematyka zajęć dla dzieci i z którą dzielimy się interesującymi treściami. Dołączyło już do nas ponad 50 edukatorów i zgłosiło blisko 100 pomysłów na niebanalne zajęcia, jakich jeszcze nie było. I ta liczba stale rośnie!
- Po PIĄTE: Rozpoczęliśmy pracę nad portalem, który pozwala znaleźć najlepsze zajęcia dla dzieci w mniej niż 5 minut – nasz zespół programistów: Maria, Zuzia, Kasia P. i Piotr wdrażają kolejne funkcjonalności, tak aby jeszcze w maju Wam go pokazać!
Brakuje nam środków do skończenia prac nad pierwszą wersją portalu:
Prowadzimy ten projekt całkowicie wolontariacko. Pracujemy po godzinach, sami go też finansujemy. W wersji, nad którą obecnie pracujemy nie planujemy pobierać opłat od użytkowników, ale wypuszczenie na rynek gotowego portalu generuje koszty, na które bez wsparcia nie możemy sobie sami pozwolić.
Potrzebujemy 30 tys. zł na ukończenie i utrzymanie pierwszej wersji serwisu, który w ręce użytkowników chcemy oddać już 1 czerwca! Zebrane pieniądze wydamy na usługi programistyczne, serwery, obsługę prawną oraz niezbędne działania marketingowe.
Jak działa portal?
- Edukatorzy tworzą profile i publikują oferty zajęć online dla dzieci;
- Rodzice wyszukują zajęcia według wieku i zainteresowań swojego dziecka, a następnie sprawdzają opinie o zajęciach i zapisują na nie dzieci – wszystkie ważne informacje zebrane są w jednym miejscu, mogą to zrobić szybko i wygodnie;
- Dzieciaki uczą się i bawią poprzez udział w aktywnościach, które najbardziej je interesują. Rozwijają swoją kreatywność i poznają świat dzięki niezwykłym zajęciom – od baletu i pszczelarstwa po grę na balafonie i składanie origami, nawet wtedy, kiedy nie mogą wyjść z domu czy dojechać na zajęcia.
- Zarówno rodzice, jak i edukatorzy zostaną przeprowadzeni do świata online z naszymi wskazówkami, warsztatami i samouczkami, wyjaśniającymi wszystko to, co może sprawić kłopot. Będziemy wspierać edukatorów w tym, żeby narzędzia zdalne pozwoliły im prowadzić zajęcia jeszcze bardziej wartościowe, atrakcyjne i angażujące niż te, które prowadzili dotychczas.
Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą 12 osób, które mieszkają w różnych miastach Polski i spotkały się przez Internet w czasie akcji #Zostańwdomu. Od paru tygodni każdy wieczór spędzamy wspólnie online na pracy nad projektem.
- Agata Staszak – organizacja pracy;
- Szymon Niżegorodcew – obsługa prawna;
- Ania Ciepiela-Napiórkowska – UX, projekt funkcjonalny;
- Marta Sieńko– opieka nad edukatorami;
- Kasia Pęksa – programowanie;
- Kajetan Chmielewski – budowanie społeczności;
- Zuzanna Moskała – programowanie;
- Kasia Gawlik – strategia biznesowa i marketingowa;
- Piotr Czechowicz – programowanie;
- Maria Napiórkowska – grafika i programowanie;
- Olga Pawlik – teksty, pozycjonowanie;
- Stach Napiórkowski – wideo, złota rączka.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Offers/auctions 8
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
100 zł
Sold: 18
50 zł
Sold: 9
200 zł
Sold: 9
30 zł
Sold: 8
150 zł
Sold: 5
10 zł
Sold: 3
1000 zł
Sold: 1
Powidzenia!
Powodzenia!
Jesteście wspaniali i bardzo mocno trzymam kciuki, zeby Wasz pomysł mogl zostać zrealizowany ❤️
Powodzenia! Świetny pomysł ????