Sprzęt dla "Górniczego"
Sprzęt dla "Górniczego"
Our users created 1 221 643 fundraisers and raised 1 335 931 404 zł
What will you fundraise for today?
Description
Nadrzędnym celem Szpitala jest ratowanie życia i zdrowia pacjentów w atmosferze bezpieczeństwa i zaufania oraz zaangażowanie pracowników, dzięki którym tworzymy ośrodek o najwyższym stopniu referencyjności w dyscyplinach zabiegowych i medycynie ratunkowej.
WSS 5 "Centrum Urazowe" im. ŚW. Barbary to jeden z największych ośrodków leczniczych południowej Polski, Centrum Urazów Wielonarządowych, kompleks szpitalny dla mieszkańców głównie Zagłębia, ale i pozostałych regionów Śląska a także Polski. Szpital dysponuje największym oddziałem intensywnej terapii.
W dobie pandemii wywołanej wirusem SARS-Cov-2, oddziały intensywnej terapii stanowią integralną część globalnej strategii walki z zakażeniem.
Wstępne szacunki na świecie (głównie Chiny i Włochy) mówią o 5% pacjentów kierowanych na OIT, tzn. Co 20 pacjent z chorobą covid-19 będzie wymagał specjalistycznej opieki intensywistów. 2/3 pacjentów przyjmowanych na oit spełnia kryteria ostrej niewydolności oddechowej (ARDS), która wymaga leczenia wspomagającego w postaci wentylacji mechanicznej (respirator).
Już dzisiaj zapotrzebowanie na ten sprzęt jest większe niż możliwości oddziału. Aparaty są niezbędne nie tylko na samym oddziale OIT, ale także do transportu (w czasie przewożenia na badania obrazowe czy na blok operacyjny pacjent musi być ciągle wentylowany) czy na innych oddziałach głównie na salach wzmożonego nadzoru personelu.
Lekarze anestezjologii i intensywnej terapii mają doświadczenie w leczeniu ciężkiej niewydolności oddechowej o różnej etiologii, co stanowi solidny fundament w opiece nad krytycznie chorymi pacjentami
z COVID-19.
Leczenie na oddziale intensywnej terapii, to obraz pacjenta podłączonego do mnóstwa urządzeń, wielu kabelków, rurek, pomp podających leki. Obserwując sytuację innych państw, musimy przygotować się na masową liczbę przyjęć pacjentów z naszego województwa stąd chcemy wspomóc oddział, który potrafi "wskrzesić" życie nawet w paskudnych przypadkach. Uzbierane środki przeznaczymy na niezbędny sprzęt interwencyjny, diagnostyczny, środki ochrony osobistej dla anestezjologów. Wszystko po to, aby lekarze mogli walczyć o nasze życie. Musimy zapobiec sytuacji, w której zabraknie podstawowego narzędzia do utrzymania nas przy życiu, aby w bezpiecznych warunkach mogli do końca nas leczyć. Teraz każda para rękawiczek, maska, kombinezon, gogle są na wagę złota.
Pandemia COVID-19 rzuciła wyzwanie systemom opieki zdrowotnej i społeczeństwu na całym świecie, wywołując powszechne obawy przed ciężkimi konsekwencjami zakażenia nowym koronawirusem.
W tym momencie powinniśmy skupić się na zapewnieniu chorym najlepszego możliwego leczenia stąd prosimy o wsparcie finansowe. Liczy się każdy złotówka.
Z góry dziękuję w imieniu lekarzy z Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Kosztorys zbiórki:
Za kwotę 23 046,34 zakupimy videolaryngoskopy, łyżki jednorazowe do nich i maski krtaniowe różnych rozmiarów.
Dzięki temu intubacja pacjenta z Covid19 staje się bezpieczniejsza dla personelu, bowiem zwiększa odległość jamy ustnej pacjenta od górnych dróg oddechowych anestezjologa
2 399,00 zł to kwota na stetoskop elektroniczny, który pozwala w kombinezonie osłuchać pacjenta bez konieczności ściągania odzieży ochronnej.
APARAT USG , do tego 3 głowice- sprzęt diagnostyczny przenośny, dzięki któremu pacjent ma diagnostykę obrazową przyłóżkowo na oddziale. Cena 70 088,75zł
Z pozostałej kwoty ( 4242,24zł) zakupimy łyżki do wideolaryngoskopu.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.