id: 4ve5ua

Szlachetna Paczka 2021 - zaczynamy!!!

Szlachetna Paczka 2021 - zaczynamy!!!

Our users created 1 188 702 fundraisers and raised 1 252 000 571 zł

What will you fundraise for today?

Description

W załączniku znajdziesz kilka ważnych informacji związanych z paczką i potrzebami rodziny.

link do rodziny:

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/53494/1786?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca


Historia Rodziny

Zanim pojawiły się na świecie dzieci życie rodziny płynęło dość spokojnie. Małżonkowie mieli dobrą pracę (prowadzili własną działalność), w której obydwoje się realizowali. Przyjście na świat Teresy wywróciło życie rodziny do góry nogami. Początkowo pan Adam i pani Maria mieli wielkie plany, że gdy tylko mała Teresa podrośnie to pani Maria wróci do pracy. Niestety życie przygotowało dla nich inny scenariusz. O nieuleczalnej chorobie córki rodzice dowiedzieli się, gdy Teresa miała ok. 3 lat. Wtedy jeszcze nie wiedzieli z czym przyjdzie im się zmierzyć. Pomimo trudności rodzina starała się żyć normalnie - wiele zawierzali Bogu - bo przecież cuda się zdarzają. Niestety nie w ich przypadku. Teresa rosła i potrzebowała specjalistycznej opieki - pani Maria całkowicie poświęciła się wychowaniu córki. Pomimo niepełnosprawności Teresy małżeństwo zdecydowało się na drugie dziecko - niestety i tym razem Bóg postawił przed nimi wyzwanie i mała Alicja również urodziła się z tą samą chorobą genetyczną. Od tej pory życie obojga małżonków kręci się wokół swoich córek - codzienna pielęgnacja, karmienie i rehabilitacja to zbyt duże obciążenie dla jednej osoby, więc pan Adam również musiał zrezygnować z pracy. Dziś ich życie - to ich córki. Jak sami mówią najtrudniej je zostawić pod opieką osób trzecich, by móc odetchnąć i nabrać sił na kolejny tydzień walki, o chociażby pozorne uczucie stabilizacji. Obecnie dochód rodziny to 5804 zł. Niestety koszty utrzymania (wynajmu odpowiedniego mieszkania) i rehabilitacji praktycznie pochłaniają 90% ich dochodu (5570 zł). Na utrzymanie pozostaje 235 zł co w przeliczeniu na jednego członka rodziny daje zaledwie 59 zł.


Piękno Rodziny

Największą wartością w rodzinie są ich więzi i wiara w to, że jeszcze los się odwróci i będą mogli nacieszyć się sobą nawzajem w zwykłej, szarej codzienności - której obecnie nie zaznają z racji chorób genetycznych swoich dzieci. Zarówno pani Maria jak i pan Adam to niezwykle silne osobowości, które pomimo trudnej sytuacji nie poddają się i codziennie walczą o poprawę losu dla swoich dzieci. Jak sami mówią, rodzina jest dla nich najważniejsza i dla niej są w stanie pokonywać wszelkie trudności, jakie piętrzy przed nimi los. Małżonkowie w krótkim czasie musieli stać się pielęgniarzami dla swoich dzieci, nabyli kompetencje medyczne, codziennie doskonalą się na temat choroby swoich dzieci - są w tym wyjątkowo skuteczni. Ponadto pan Adam potrafi wszystko naprawić, jak sam mówi jego talent przyszedł z chęci zaoszczędzenia na specjalistach, ponieważ były pilniejsze wydatki. Natomiast pani Maria świetnie gotuje. To również urodzona organizatorka, która ma wszystko pod kontrolą. Dziewczynki: Teresa i Alicja pomimo swojej niepełnosprawności fizycznej są sprawne intelektualnie. Lubią malować, kolorować czy też oglądać bajki. Cała rodzina ma wielkie marzenie: by kiedyś móc pojechać do Medjugorie - bo przecież cuda się zdarzają, a rodzinie nie pozostało już nic innego jak wiara o cud, który poprawi ich obecne życie.


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Klimatyzacja z montażem

Teresa i Alicja muszą przebywać w stałej chłodniejszej temperaturze. W sezonie letnim bez klimatyzacji jest bardzo ciężko. Gdy temperatura jest za wysoka dziewczynki chorują, wymagają pomocy specjalistycznej.

2. Odzież + obuwie

Rodzina wszystkie pieniądze przeznacza na zapewnienie dzieciom komfortu jednakże nie zawsze starcza pieniędzy na zabezpieczenie bliskich w odpowiednią odzież i obuwie. Zwłaszcza ważne dla rodziny jest obuwie dla małej Alicji - jest to kosztowny wydatek, na który rodziny w tym momencie nie stać.

3. Artykuły chemiczno-kosmetyczne

Obecnie artykuły chemiczno-kosmetyczne zwłaszcza te dobrej jakości są bardzo drogie. Rodzice starają się zapewnić swoim dzieciom wszystko co najlepsze jednakże zapominają o swoich własnych potrzebach. Na kosmetyki dla nich nie zawsze starcza środków finansowych.


Szczególne upominki

Adam: Maszynka elektryczna do golenia

Maria: Voucher do fryzjera lub kosmetyczki

Teresa: Playmobile (zestaw: stragan z warzywami)

Alicja: Playmobile (zestaw: kuchnia)

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 25

 
Hidden data
150 zł
AG
Andrzej Gryboś
130 zł
KD
Krzysiek D
100 zł
KM
Kamil
100 zł
MW
M W
100 zł
KG
Konrad G
100 zł
 
Hidden data
100 zł
AR
Arek
70 zł
UF
Ufol
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!