id: 4vxzfu

Pomoc ofiarom cyklonu Freddy - Malawi

Pomoc ofiarom cyklonu Freddy - Malawi

Our users created 1 188 130 fundraisers and raised 1 250 560 776 zł

What will you fundraise for today?

Description

Malawi (Republika Malawi) leży w południowo-wschodniej Afryce, graniczy z TanzaniąMozambikiem i Zambią, bez dostępu do morza. Należy do grona najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Gospodarka praktycznie w całości opiera się na rolnictwie, a na obszarach wiejskich mieszka ok. 90% ludności kraju. 

Trzy lata temu poznaliśmy Michaela Chimwala – katolickiego księdza, malawijczyka, który studiował w Warszawie. Zaprzyjaźnił się on z ludźmi ze wspólnoty „Dom w ramionach Ojca”, nawiązaliśmy z nim trwałe relacje i jesteśmy w kontakcie pomimo jego powrotu do kraju. Staramy się mu pomagać, jak tylko możemy. Chociażby dzięki darczyńcom naszej Fundacji, trzem dziewczynom, pochodzącym z biednych rodzin bądź będącymi sierotami, daliśmy możliwość uczenia się i studiowania.

Wczoraj Michael nagrał dla nas przejmujące obrazy z dystryktu Blantyre, leżącym w południowej części kraju. Malawi i Mozambik nawiedził tropikalny cyklon Freddy. Dla nas ta katastrofa ma konkretne twarze - Michel poprosił o pomoc humanitarną, wsparcie wobec klęski żywiołowej.

Podjęliśmy się zorganizowania szybkiej zbiórki i zachęcamy do wsparcia. Pieniądze od razu będziemy wysyłać do księdza Michaela, by mógł pomóc doraźnie. 

Jesteśmy, jako Fundacja “Back Home” w trakcie tworzenia pomocy długofalowej, w tym budowy studni i zachęcamy do obserwowania naszych działań w tej części globu.There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 17

 
Hidden data
100 zł
AG
Adam Grochowalski
100 zł
BG
BaGG
100 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
hidden
PK
Paweł
300 zł
 
Hidden data
200 zł
MP
Marta Pałasz
50 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!