id: 4z3vf6

Świąteczny prezent dla ciężko chorej Anki i Nikosia

Świąteczny prezent dla ciężko chorej Anki i Nikosia

Our users created 1 189 752 fundraisers and raised 1 253 766 631 zł

What will you fundraise for today?

Description

Każdy może zostać Świętym Mikołajem, w te święta chcielibyśmy obdarować cudem Anię i Nikosia, dwójkę dzieci z Olsztyna, które liczą na naszą pomoc.

Anka to 3 letnia dziewczynka która jest pod opieką Pogotowia Opiekuńczego od kiedy skończyła miesiąc , dziewczynka jest bardzo chora miedzy innymi na krótkowzroczność, małogłowie, wrodzoną wadę przodomózgowia, płodowy zespół alkoholowy FAS. Karmiona jest specjalnymi odżywkami, z powodu kłopotów z przewodem pokarmowym przez co w wieku 3 lat waży tylko 10 kg. Codziennie potrzebuje kosztownych odżywek, rehabilitacji jest też pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie co wiąże się z kosztownymi dojazdami. Dzięki dobrym ludziom do których trafiła Ania porusza się dziś o własnych siłach, z medycznego punktu widzenia dziewczynka nie miała szans na rozwój. To Ci ludzie obdarowali ją sercem i zawalczyli o jej życie, dziś my możemy pomóc im. Znamy Ankę i jest Ona naprawdę cudownym dzieckiem, pełnym życia, uśmiechu i życzliwości mimo swojej choroby.


Nikoś to 15-chłopiec, rozwijał się prawidłowo do 3 roku życia, później rozwinęło się upośledzenie umysłowe i ruchowe oraz padaczka. Dziś Nikoś porusza się na wózku i jest karmiony przez PEG. Jest pod opieką psychologa, logopedy i rehabilitanta. 70- latka jest dobrą znajomą Wychowanki Anki dlatego gdy usłyszeliśmy historię chłopca porzuconego przez matkę i babci która powoli już sama potrzebuje opieki a jednak robi wszystko by chłopiec jak najdłużej z nią pozostał postanowiliśmy także jego dołączyć do zbiórki i zebraną kwotą podzielić ich po równo.


24 Grudnia zasiadając do wspólnej wigilii, patrząc na szczęście swojej rodziny każdy w Was może w dumą spojrzeć w lustro i pomyśleć że sprawił uśmiech na twarzy Anki, Nikosia i ich opiekunów. Dla każdego z Was może to być tylko 1 zł, 5 zł lecz dla nich to może być kolejny drogi pokarm, rehabilitacja, konsultacja medyczna . Mamy nadzieję że dzięki Wam spełni się też nasze marzenie i dotrzemy do tej dwójki przed świętami z prezentami i pieniążkami. Niech te święta będą magiczne dla wszystkich. Osobno nie mamy dużych szans, razem możemy wiele. Dziękujemy za pomoc.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 34

RL
Dobrzy Ludzie
436 zł
DS
D. S.
100 zł
MK
Anna
100 zł
MI
Michalina
100 zł
MK
Mirek
100 zł
 
Hidden data
100 zł
PT
Paulina
100 zł
RL
Dobrzy ludzie
90 zł
RL
Rafał
70 zł
 
Hidden data
59 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!