Afro Balanga_koncert Sana Camara & Mamadou Dian Camara + Djembe Pro_wieczór bębów afrykańskich
Afro Balanga_koncert Sana Camara & Mamadou Dian Camara + Djembe Pro_wieczór bębów afrykańskich
Our users created 1 238 700 fundraisers and raised 1 383 815 080 zł
What will you fundraise for today?
Description
Drodzy Przyjaciele! Afro Balanga i Festiwal Africa Trip to inicjatywa oddolna grupy miłośników kultury Afryki. Prosimy o wsparcie naszych działań i pomoc w sfinansowaniu kolejnej edycji!
Afro Balanga vol.4 / 12.X.2019
Afro Balanga to wieczór muzyczny poświęcony kulturze Afryki, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Afryki Zachodniej. Co roku zapraszamy do Szczecina wybitnych artystów, którzy dzielą się z nami niezwykle bogatą i magiczną kulturą muzyczną Afryki. Muzyka łączy, jest ponad podziałami... Zapraszamy do wspólnej zabawy! :) To możliwość przeniesienia się w świat afrykańskich rytmów, wielobarwnej kultury, żywiołowej ekspresji, a także zastrzyk radosnej, słonecznej energii na nadchodzącą jesień!
Kogo gościliśmy do tej pory?
W ramach poprzednich edycji Afro Balangi/Festiwalu Africa Trip, gościliśmy takie zespoły jak: Tiriba, Dzikie Jabłka, Afrique Sogue, Moribaya, Noumasa Dembele, Bantamba & Buba Badjie Kouyateh, oraz Gości specjalnych: Violę Wojciechowską, Andy Camara, Kubę Pogorzelskiego, Amadou Fola, Roberta Tydrych oraz Paula Grocotta
Afrique Sogue
Dzikie Jabłka
Bantamba & Buba Badjie Kouyateh
Noumassa Dembele & Paul Grocott
Nasi tegoroczni goście:
W tym roku gościć będziemy projekt Djembe Pro wraz z udziałem wybitnych artystów pochodzących z Gwinei - muzyka Sana Camara oraz tancerza Mamadou Dian Camara. Ich koncert poprzedzi prezentacja szczecińskiej grupy Uderz w Bęben a podczas after party zagra Dj Toft
Sana Camara
jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych afrykańskich muzyków perkusyjnych młodego pokolenia. Pochodzi z Conakry, stolicy Gwinei. Od najmłodszych lat kształcił się pod okiem mistrzów Yamoussa Camara i Mouctar Touré. Był solistą baletu Soleil d'Afrique. Członkiem Sourakhata, Percussion Group Babara, Toure Kunda Percussion i Sabougnouma. Obecnie mieszka w Belgii, gdzie współpracuje z Babara Bangoura. Podróżuje po Europie, występując i prowadząc warsztaty gry na djembe.
Mamadou Dian Camara
brat wspomnianego Sana Camara, tancerz i muzyk urodzony w Conakry pochodzący z rodziny griotów. Uczył się pod okiem swojego ojca, Mamadou Nylona Camary, założyciela zespołu Ensemble Instrumental de Guinée oraz Mamy Diaboli. W Gwinei, współpracował jako tancerz i muzyk z Ensemble national des percussions de Guinée, Ballet de Matam, balet Merveilles de Guinée, balet Soleil d'Afrique oraz grupami Konkoba. Mamadou Dian Camara W 2001 roku wydał we Francji album zatytułowany L'Afrique Noire (Musique ARB) - zbiór afrykańskich piosenek i kołysanek dla dzieci. Pochodząca z tej płyty piosenka Bonbon trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu Życie Adeli (reż. Abdellatif Kechiche, Złota Palma Festiwalu Filmowego w Cannes, 2013). Obecnie mieszka we Francji. Prowadzi warsztaty tańca we Włoszech i w Grecji. Cyklicznie organizuje również podróże szkoleniowe do Gwinei.
Djembe Pro
założeniem tego międzynarodowego projektu jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, wspólnych treningów oraz intensywnego rozwoju, dla muzyków/instruktorów zajmujących się zgłębianiem wiedzy dotyczącej gry na afrykańskich instrumentach ale również aktywnym promowaniem kultury Djembe! Wynikiem systematycznych spotkań jest przygotowany wspólnie materiał muzyczny.
Dj Toft
(dubobelix soundsystem)- weź duuużo czarnego winyla o smaku dnb, break, dub, dodaj sos z reggae, troszkę kwasku, pomieszaj z sosem tysięcy km i setek godzin za deckami, następnie piecz to w temperaturze przekraczającej wytrzymałość soundsystemu przez jakieś 4-6 godz. nie ochładzaj!! podawaj z bananem i archaicznymi disco wisienkami dla dekoracji.
Uderz w Bęben
grupa stworzona przez szczecińskiego bębniarza, etnologa, miłośnika Afryki oraz inicjatora Festiwalu Africa Trip - Pawła Sasima. Nazywają się różnie w zależności od okoliczności i potrzeb, znani między innymi jako Afro Banda, Djembelovers lub Grupa Uderzeniowa. Repertuar grupy to inspirowane autentycznymi zachodnioafrykańskimi schematami muzycznymi rytmy grane na tradycyjnych bębnach djembe i dundun.
Ważne pytania:
Dlaczego organizujemy zbiórkę?
Chcemy kontynuować tradycję Afro Balangi i doskonalić jej formę. W tym roku aby pokryć koszta tego wydarzenia, potrzebujemy Waszego wsparcia! Tym bardziej, że nie udało nam się uzyskać potrzebnego dofinansowania. Wspierajcie oddolne wydarzenia kulturowe. Niech to muzyczne święto na stałe zagości w naszym mieście!
Wstęp na Afro Balangę?
Chcielibyśmy aby wstęp na Afro Balangę pozostał bezpłatny, tak jak to miało miejsce w zeszłym roku, kiedy korzystaliśmy z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jednak ilość wejściówek jest ograniczona. Poprzednio wszystkie wejściówki rozeszły się bardzo szybko. My przede wszystkim chcemy podziękować osobom, które nas wesprą, więc za wpłatę od 30zł wzwyż, otrzymacie możliwość rezerwacji wejściówki. Nie znaczy to, że bez wpłaty wejście na Afro Balangę nie będzie możliwe... Jeżeli zostaną nie wykorzystane rezerwacje, to pozostałe wejściówki będą do odbioru bezpośrednio przed wydarzeniem w Teatrze Kana.
Dlaczego Szczecin?
Afro Balnga jest próbą przypomnienia i nawiązania do bogatej tradycji bębniarskiej Szczecina. Miasta, w którym powstał jeden z pierwszych polskich zespołów grających muzykę Afryki Zachodniej zespół Czerwone Drzewo. A później Sambal − pierwszy w Polsce zespół grający perkusyjną, uliczną sambę batucadę rodem z Rio.
Na co potrzebne są pieniądze?
Zebraną kwotę będziemy mogli przeznaczyć na zwrot kosztów artystów (noclegi, wyżywienie, transport) oraz gażę dla nich, ponadto obsługę techniczną wydarzenia (nagłośnienie, oświetlenie, konferansjer, tłumacz itp), dokumentację (fotograf i filmowiec) oraz wynajęcie sali i materiały promocyjne.
Kiedy odbędzie się Afro Balanga?
Tym razem spotykamy się 12.X.2019 w przestrzeni Ośrodka Teatralnego Kana o godz 20.30! Zapraszamy również na afterparty do Piwnicy Kany :)
Pierwotna Baza
fundacja, założona przez Pawła Sasima- etnologa i nauczyciela gry na instrumentach zachodnioafrykańskich oraz Martynę Szwinta- artystkę wizualną, zafascynowaną pracą poprzez ciało jako drogą do odzyskania siebie, swojego potencjału i zasobów oraz włączaniem w ten proces obecności i asysty koni. Zadaniem Pierwotnej Bazy jest szukanie i udostępnianie dróg i narzędzi do autentycznego poznania siebie tak by poczuć integralność z rzeczywistością, znaleźć swój rytm i budować świadomy świat wokół siebie.
Kontakt
Zapraszamy!
English below:
Afro Balanga to wieczór muzyczny, którego główną atrakcją będzie występ projektu DjembePRO z gościnnym udziałem wybitnych artystów - pochodzących z Gwinei - muzyka Sana Camara oraz tancerza Mamadou Dian Camara. Ich koncert poprzedzi prezentacja szczecińskiej grupy Uderz w Bęben. To możliwość przeniesienia się w świat afrykańskich rytmów, wielobarwnej kultury, żywiołowej ekspresji, a także zastrzyk radosnej, słonecznej energii na nadchodzącą jesień!
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Offers/auctions 1
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
30 zł
Sold: 50 out of 50