id: 57848s

Dajmy Arkowi szansę

Dajmy Arkowi szansę

Our users created 1 186 738 fundraisers and raised 1 247 398 012 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Drodzy przyjaciele, dzięki Wam od 1 sierpnia Arek przebywa w profesjonalnym ośrodku, gdzie rozpoczął swój pierwszy turnus neurorehabilitacyjny. Pomimo naszych wcześniejszych założeń pobyt Arka w szpitalu przedłużył się, ponieważ wystąpiło kilka poważnych komplikacji zdrowotnych. W dalszym ciągu nie ma z Arkiem kontaktu, lecz jest już w stanie samodzielnie oddychać.

  MrAfeAxrO49Vjyak.jpgJak widzimy, Arek intensywnie pracuje nad powrotem do zdrowia.


  Na chwilę obecną koszt 4-tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego Arka to 27 105,00 zł. Jednakże ostateczny koszt jego pobytu będzie znany dopiero po zakończeniu pierwszego turnusu, gdy ośrodek wystawi fakturę za żywienie oraz dodatkowe materiały zużywalne, takie jak np. cewniki.

  Planujemy również serię zabiegów elektrostymulacji (10 zabiegów – 1 500,00 zł + koszt konsultacji – 150,00 zł) - jest to metoda wykorzystująca fakt plastyczności ludzkiego mózgu i pobudza komórki nerwowe do odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych.


  Nie poddajemy się i wciąż walczymy o powrót do zdrowia Arka. Mamy wielką nadzieję, że rehabilitacja przyniesie efekty, ale musimy uzbroić się w cierpliwość – rehabilitacja może potrwać wiele miesięcy. Mamy jednak nadzieję, że już niedługo przyjdziemy do Was z kolejnymi dobrymi wiadomościami.


  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wsparcie!

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Walczymy o życie Arka! Arek ma 38 lat, to wspaniały mąż, cudowny syn, serdeczny przyjaciel i człowiek, który zawsze bezinteresownie pomagał innym, a dziś sam potrzebuje pomocy. W dniu 30 maja jadąc do pracy, został potrącony na ścieżce rowerowej przez autobus miejski, w skutek czego uderzył głową o krawężnik (link w zakładce "przydatne linki"). 

A picture containing text, outdoor, vehicle, land vehicle Description automatically generated

A picture containing cone, road, outdoor, road surface Description automatically generated

Nieprzytomny został przewieziony do Wojskowego Instytutu Medycznego na Szaserów, gdzie stwierdzono rozległy uraz czaszkowo-mózgowy i natychmiast podjęto decyzję o operacji (kraniektomia czołowo-skroniowo-ciemieniowa oraz ewakuacja ostrego krwiaka podtwardówkowego). Po operacji Arek przez tydzień był w śpiączce farmakologicznej, obrzęk mózgu nie zmniejszał się i lekarze informowali nas, że jego stan jest bardzo ciężki, więc możemy spodziewać się najgorszego. Jednak my wierzymy w Arka i nie tracimy nadziei na to, że jego stan ulegnie poprawie. Po kolejnych kilku dniach obrzęk zmniejszył się, Arek otworzył oczy, zaczął od czasu do czasu poruszać palcami u rąk i stóp oraz zaciskać podaną mu dłoń. Jednak w dalszym ciągu nie ma z nim kontaktu i nie jest w stanie samodzielnie oddychać - jego oddech jest wspomagany mechanicznie. Stan Arka w skali Glasgow oceniany jest na 6/15 punktów.


Niestety w środę 21 czerwca dostaliśmy złą wiadomość – lekarze oznajmili, że w związku z rozległym urazem mózgu i brakiem dalszej poprawy, jak tylko zwolni się miejsce w jakimkolwiek Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, to zostanie tam natychmiast przeniesiony. W związku z tym, że Arek nie oddycha jeszcze samodzielnie i musi korzystać z respiratora, nie jesteśmy w stanie przenieść go do żadnej placówki „Budzik” i innych podobnych refundowanych placówek, co zmusza nas do skorzystania z prywatnej (i kosztownej) opieki. Obawiamy się, że z uwagi na duże uszkodzenia mózgu pobyt w przypadkowej placówce zmniejsza jego szanse na powrót, dlatego chcielibyśmy oddać Arka w ręce profesjonalistów, którzy stosują zaawansowane metody rehabilitacji.  

bEkqdrB-VuQBn636IFuRb8yPuKrDI6EH0S9GQxuNf5IcqnZl2vKJ-zrQDwRPFwwcd6s449SDs7tkwVCm-npS3KSw-ylcsekXtvOt1xQOA1v8ikJjEeaaxed0z7XU4GeA3tILKSeVLIkz

Pomimo wszystkich przeciwności nie poddajemy się i chcemy dać Arkowi szansę na powrót do życia, której nie dają mu lekarze. Wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko takie, na które potrzeba czasu i ludzi z otwartymi sercami,  a wola do życia Arka i profesjonalna opieka oraz zabiegi, pozwolą na jego powrót do domu. W tym celu zbieramy pieniądze na rehabilitację w prywatnej klinice neurorehabilitacji.


Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie i pomoc. 


Rodzina i przyjaciele Arka


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 511

preloader

Comments 15

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Walcz Byku!

  100 zł
 • MZ
  Marcin Zyska

  Życzę powrotu do zdrowia, powodzenia....

  500 zł
 •  
  Anonymous user

  Panie Arku, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, ku uciesze swoich najbliższych i nas wszystkich.

  200 zł
 • Adam Łupiński

  Nie poddawaj się sąsiedzie.

  200 zł
 • KA
  Keresteshy Alex

  Zdrówko Areczku

  100 zł