id: 5kysv7

Pomoc przy walce z nowotworem złośliwym

Pomoc przy walce z nowotworem złośliwym

Our users created 1 187 948 fundraisers and raised 1 250 066 162 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć! Na imie mam Wiktoria i mam 18 lat, choruję na nowotwór złośliwy, a dokładniej chłoniaka komorek B. Guz jest umiejscowiony w śródpiersiu co powoduje u mnie kaszel, duszności i zatykanie się żyly głównej przez ucisk. Zostałam szybko zdiagnozowana i podjęto u mnie natychmiastowe leczenie. Przechodzę teraz przez chemioterapie, która wywołała u mnie trudne do zniesienia skutki uboczne. Podczas chemioterapi ma sie spadki odporności, organizm jest bezbronny i bardziej zdatny na infekcję. W moim przypadku pojawiły się szczeliny odbytu wywołane toksyczną bakterią w kale, atakująca jelita. Rany są głębokie i bardzo bolesne, trudne do wyleczenia, każda wizyta w toalecie to ból niedopisania, przy tym pojawia sie jeszcze biegunka, nudności, brak apetytu, goraczka. Czeka mnie jeszcze długie leczenie i bardzo proszę o wsparcie w chorobie.

Po zakończonej chemioterapii okazało się, że guz jest mniejszy, ale nie zniknął całkowicie. Trafiłam do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach i tam podjęto u mnie pięcio tygodniową radioterapię. Podczas tego leczenia, wystąpiła u mnie gorączka neutropeniczna, która była spowodowana pogorszeniem się wyników krwi. Trafiłam na oddział Hematologii i po kilku dniach, pod opieką lekarzy wyniki wróciły do normy. . Po radioterapii zrobiono u mnie badanie PET, które wykazalo zmiany resztkowe. 

Lekarze zdecydowali aby u mnie przeprowadzić autoprzeszczep komórek macierzystych. Aktualnie jestem juz po pierwszej dawce chemii i separacji komórek. Czeka mnie jeszcze bardzo ciężka chemioterapia, która ma na celu zniszczyć mój szpik by na nowo mógł się odrodzić.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 128

preloader

Comments 7

 
2500 characters