id: 5remz7

Podniebne becikowe

Podniebne becikowe

Our users created 1 188 897 fundraisers and raised 1 252 330 742 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Zbliżamy się do pierwszego tysiaka! Szybciutko obliczamy, że gdyby w takim tempie rosło wsparcie, to zbiórka zakończyłaby się po 40 dniach. Dziękujemy i razem ciśniemy :)
  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Marzenia nie spełniają się same.

Mamy marzenie, które możesz pomoc nam spełnić!


(Tę zrzutkę w roku 2020 zatrzymała pandemia. Tym RAZEM jest szansa, by się udało. Wierzymy, że RAZEM się uda!)


W roku 2016 zebrała grupę młodych osób mieszkających w Jabłonowie Pomorskim, z którymi stworzyła musical teatralny "Pod Niebem". Mieli zagrać jeden spektakl. 


Teraz mają już za sobą 5 musicali, wiele spektakli, których autorką jest właśnie Justyna. Cudowna kobieta o ogromnym sercu, która działa w „Coolturaku” (tak jej aktorzy nazywają Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim).


Popatrzcie na wypowiedzi członków Grupy Pod Niebem:

"Śpiewam od kiedy byłam mała, to jest coś co ja kocham. (...) Bardzo nam się chce śpiewać, gdy otaczamy się fajnymi ludźmi i wszyscy ...się nawzajem wspieramy i jak coś to mamy w sobie oparcie" - Agata Berent

"...Ludzie z którymi tutaj pracuje, którymi się otaczam są tak pozytywnymi ludźmi, że aż dusza się raduje, aż się chce pracować z nimi, aż się chce śpiewać, grać i tańczyć" - Sebastian Małkowski


Justyna Prajs wraz ze swoją siostrą Anią stworzyły przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą się rozwijać, być razem i tworzyć WIELKIE RZECZY.


Tak o niej pisze jedna z dziewcząt z Grupy:

 "Oficjalnie reżyser grupy Pod Niebem, ale nieoficjalnie mama nas wszystkich. Niezależnie od godziny czy sytuacji, zawsze jest dla nas. Tworzy nasze scenariusze, które często zmieniają się do końca. Dzięki niej istniejemy i funkcjonujemy. Bez Pani nie byłoby nas, bez nas nie byłoby Pani! ❤️ ~ anonimowe.


Grupa Pod Niebem jest dla Justyny rodziną, ale też jej marzeniem, jej idealnym światem. Jest powodem, dla którego młodzi ludzie wracają z internatów czy akademików do Jabłonowa. 


Więcej można posłuchać i podejrzeć tu: http://bit.ly/becikowe1 - to fragmenty musicalu "Mały koniec świata"


Grupa jest bardzo utalentowana, niektórzy chcą wiązać swoją przyszłość z musicalem!

Występują osoby od 9 do 23 roku życia! Wśród nich jest także osoba, która obecnie studiuje w Studium Wokalno - Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni - przy Teatrze Muzycznym.

Młodzież opowiada, że gdy wracają na weekend ze szkoły, to najpierw wpadają na próbę do Coolturaka, dopiero potem wracają do domu.


To obecnie nawet 25 osób!

Zastanawiasz się, czy wszyscy są w jednym czasie na scenie?

Tak! Tu możesz zobaczyć zdjęcia z najnowszego spektaklu „Myślisz że to łatwe?”, jaki zagrali 20.02.2020 dla uczestników XV edycji Szkoły Liderów PAFW, na zaproszenie jednego z liderów. Jest też fragment spektaktu, który zainspirował do tej zrzutki.ucba1959183a4cb9.jpeg

qe089c017fb3b9b7.jpeg

h7b90b5ea74da8ae.jpeg

fot. Krzysztof Konieczny


A jak Justyna sama mówi o swej pracy?

"Ja to popełniłam" - Jej teksty, to wyraz jej samej, realizacji jej marzeń i dzielenia się ważnymi dla niej wartościami.


Justyna właśnie spełnia jedno ze swoich marzeń i zakłada Stowarzyszenie Podniebni - to wynik jej udziału w Szkole Liderów PAFW. Za kilka dni powinna dostać odpowiedź w sprawie formalnego powstania stowarzyszenia. Chcemy dać jej „becikowe” i uzbierać 40.000 zł na mikroporty i cały sprzęt dla osób grających w jej musicalach.

v8839a1fc1681bdb.jpeg

fot. Krzysztof Konieczny

Tu jesteśmy razem na zdjęciu: Grupa Pod Niebem i uczestnicy XV edycji Programu Liderzy PAFW tuż po przedstawieniu


Justyna jest nam bliska! Jest jedną z uczestniczek XV edycji Szkoły Liderów, w której do tej pory uczestniczyło 700 osób!

hb1eb2807dc79c05.png

źródło: liderzy.pl

Gdyby każda z tych osób wpłaciła na tę zbiórkę 58 zł, udałoby nam się uzbierać pełną kwotę! 


Wiemy, że nie uda nam się dotrzeć do wszystkich uczestników i uczestniczek, ale udało nam się dotrzeć do Ciebie! I to właśnie Ty jesteś osobą, która może nam pomóc spełnić kolejne marzenie Justyny! 


Dzięki własnym mikroportom, będą mogli grać w innych miastach - być może nawet w Twojej okolicy.

Nie będą musieli za każdym razem kompletować, pożyczać sprzętu od zaprzyjaźnionych firm i instytucji.


Trochę technicznie

Grupa Pod Niebem potrzebuje mikroportów wysokiej klasy ze względu na rodzaj i poziom wykonywanych przez nich przedstawień, które wymagają jednoczesnego śpiewu, tańca i gry aktorskiej. W jednym momencie śpiewa i tańczy na scenie ponad 20 osób, co jest trudnym zadaniem dla akustyków, a jednocześnie stanowi o wyjątkowości tego, czym grupa się zajmuje. Każdy ich musical jest dopięty na ostatni guzik, perfekcyjnie przygotowany, wystawiony na najwyższym poziomie. Co istotne - widać, że dla tych młodych ludzi to, co robią ma ogromny sens, jest ich sposobem na życie, ich pasją. Chcą się dzielić z innymi tym, co kochają, ale aby to robić, potrzebują własnego sprzętu.

Zbieramy na mikrofony firmy SHURE. Zestaw składa się z mikrofonu nagłownego, tzw. bodypack, nadajników antenowych i oprogramowania.

Ciekawostka: Wysoka jakość urządzeń pozwala na zapewnienie pętli indukcyjnej i uczestnictwo na żywo osób z niepełnosprawnością słuchową, słuchanie każdego z występujących na scenie artystów.

ea6c88861d59853f.jpeg

fot. Krzysztof Konieczny


Nagrody

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób wsparcie kogoś przekazując 58 zł, jest to spory wydatek, ale wiemy też że są osoby, które mogą wesprzeć także większymi kwotami, dlatego chcemy zaproponować coś za Twoje wsparcie!


Każda osoba, która wpłaci:


100 zł otrzyma od nas mailem zdjęcie aktorów wraz z podziękowaniami. 

500 zł otrzyma dodatkowo koszulkę "Myślę że to łatwe" z autografami młodych gwiazd

1000 zł otrzyma dodatkowo od Grupy nagrane, spersonalizowane pozdrowienia z wybraną piosenką

5000 zł dodatkowo może się spodziewać przyjazdu musicalu do wskazanego przez siebie miasta!


Wiemy, że właśnie z Tobą możemy spełnić marzenie Justyny i wesprzeć uzdolnioną młodzież z miejscowości Jabłonowo Pomorskie!


Zapraszamy do wsparcia, przez wpłaty i udostępnienia.


Poniżej prezentujemy wybrane wypowiedzi uczestników XV edycji Szkoły Liderów PAFW:

 • "Wolność, o której śpiewają te dzieciaki nigdy się nie starzeje. Ale jeśli o nią nie dbasz osiwiejesz" - Joanna Wowrzeczka
 • "Pomyślałem sobie, że jeśli coś tak wspaniałego z udziałem młodych ludzi dzieje się w małej miejscowości Jabłonowo Pomorskie, powinna to zobaczyć cała Polska" - Rafał Kwiatkowski
 • "Niesamowita energia i potencjał drzemią w tej młodej grupie. Jak sami śpiewali, "od szczerego uśmiechu pięknieje świat". Ten szczery uśmiech w nich jest, więc warto wspierać i zainwestować w piękniejszy świat" - Jakub Nowotarski
 • "Nie przestaję się zachwycać... Musical pokazał tylko część spectrum działania, małej grupy z małej miejscowości, gdzie kilka lat temu Justynie udało się powołać do życia skromny byt. Mają się czym dzielić. Tym bardziej w dobie wszechogarniającej apatii, bylejakości, ograniczeń egzystencjalnych, edukacyjnych i kulturowych. Polecam wszystkim Grupę Pod Niebem. A barwny spektakl? Jest tam wiele przestrzeni, by się zastanowić. Artystom życzę ciągłej wewnętrznej wolności, słuchania siebie, otwartości, szczerości i energii do życia. Jestem Waszą fanką !" - Katarzyna KamińskaThere is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Offers/auctions 4

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Wspieracz podniebnych marzeń
Każdy kto wesprze zbiórkę wpłatą 100 zł otrzyma od nas mailem zdjęcie aktorów wraz z podziękowaniami.
100 zł

Sold: 3

Ended
Others
Podniebny strojniś
Każdy kto wesprze zbiórkę wpłatą 500 zł otrzyma koszulkę "Myślę że to łatwe" z autografami młodych gwiazd
500 zł
Ended
Others
Zasłuchany w gwiazdy
Każdy kto wesprze zbiórkę wpłatą 1000 zł otrzyma od Grupy nagrane, spersonalizowane pozdrowienia z wybraną piosenką
1000 zł
Ended
Others
Ogarniacz podniebnej przestrzeni
Wpłacając 5000 zł możesz się spodziewać przyjazdu musicalu do wskazanego przez siebie miasta!Przy piosence "Telefony" Grzegorza Ciechowskiego stoimy i...
5000 zł
Ended

Donations 22

ER
Ewa Roamanowska
58 zł
 
Hidden data
30 zł
PS
Piotr Szafranski
100 zł
 
Hidden data
30 zł
AD
Agnieszka Dalke
100 zł
RK
Rafał kobylski
100 zł
IR
Irmina Recka
50 zł
MZ
Mariia Zhyltsova
60 zł
KK
Kuba Kasprzyk
60 zł
AP
Angelika Pietrzynska
100 zł
See more

Comments 3

 
2500 characters