id: 5s3k9y

,,Projekt Zombie" - Akcja społeczna

,,Projekt Zombie" - Akcja społeczna

Our users created 1 186 781 fundraisers and raised 1 247 515 003 zł

What will you fundraise for today?

Description

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą\nmłodzieży z Krzyża Wielkopolskiegio, działającą pod nazwą „Krasnoludy z Bożej\nBudy”. Jak z samej nazwy wynika, najważniejszą dla nas osobą jest Bóg. Staramy się\nkrzewić wśród innych takie wartości chrześcijańskie jak dobroć, miłość,\nbraterstwo i życie jako wartość sama w sobie. W ramach naszej działalności\npodejmujemy dużo inicjatyw o charakterze profilaktycznym. W działaniach tych\nprzeciwdziałamy m. in. nałogom, przemocy, patologiom społecznym, problemami\ndepresji, wskazując na ich przyczyny. Organizujemy kluby dla dzieci i\nmłodzieży, misje wakacyjne. Współorganizujemy spotkania profilaktyczne m. in z\nfundacją ZASTOPUJ. Bierzemy czynny udział w akcjach charytatywnych i imprezach\nmiejskich. Obecnie pracujemy nad nowym projektem o nazwie PROJEKT ZOMBIE –\nŚWIAT ŻYWYCH TRUPÓW, który chcemy rozpocząć w Październiku 2016 r. w mieście\nKrzyż Wielkopolski.

Co kryję się pod nazwą projektu?

Projekt ten ma\npolegać na organizowaniu różnego rodzaju działań miejskich na terenie Krzyża z\nudziałem ucharakteryzowanych na Zombie osób. Będą to performance lub różnego\nrodzaju pranki, z których na końcu ma powstać film. W grę wchodzą takie\ninicjatywy jak: „Zombie w czym mogę pomóc”, czyli Zombie pomagające w sklepach,\n„Olimpiada Zombie”, to znaczy dzień sportu z życia Zombie i wiele innych.

Co chcemy pokazać przez te inicjatywy?

W\ndzisiejszych czasach łatwo wpaść w rutynę życia, godząc się z codziennie\npowtarzającymi się schematami i czynnościami. Prowadzi to niejednokrotnie do\npoczucia monotonii, a nawet rozwoju depresji lub postępującej izolacji. Często\nmijamy się na mieście nie zauważając innych ludzi, gdyż pędzimy za obowiązkami.\nWystępuję ogólnie pojęty wyścig szczurów w pogoni za sukcesem i zaistnieniem,\nktóre często czynią nas ludźmi osamotnionymi w działaniu. Cały proces\nprzyspiesza rozwój technologii komunikacyjnych i multimedialnych. Nowe\ntechnologie, to również nowe zagrożenia. Ułatwiają życie i drogę do kariery,\nale bardzo uzależniają i a przywiązanie do nich może prowadzić do oddalenia od\nrzeczywistości. Depresja, uzależnienia od technologii szczególnie młodych\nludzi, pogłębiająca się aspołeczność, to rzeczy z którymi chcemy walczyć. Wielu\nludzi poprzez pęd i coraz większą ucieczkę w ekrany urządzeń multimedialnych stają\nsię jak Zombie, niby funkcjonują, poruszają się, robią coś, ale tak naprawdę są\nmartwi zagłębieni w swoje rutynowe działania. Śmiesznie może to zabrzmi, ale\ndziałają prawie takimi systemami jak Zombie: Idź – Zdobądź – Zjedz, by móc\ndalej chodzić i zdobywać. Stąd też nasz pomysł – na charakteryzowanie się na\nZombie i wyjście tak do ludzi. Nie często przecież spotyka się Zombie w\nmieście, parku, czy podczas zakupów. Już sama obecność Zombie na terenie\nmiasta, wniesie w szary dzień przeciętnego człowieka coś nowego. A co dopiero,\ngdy zobaczysz, że ten przysłowiowy sztywny Zombie jest bardziej żywy niż Ty, bardziej\notwarty na pomoc i nawiązywanie kontaktów z przechodniami, np. przez pomoc przy\nzakupach w ramach inicjatywy „Zombie w czym mogę pomóc” lub bardziej aktywny i\npełen energii przy inicjatywie „Olimpiada Zombie” .

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 1

TZ
Tomasz Zweiter
15 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!