id: 5sz3my

Pobity albo skopany kociak prosi o ratunek

Pobity albo skopany kociak prosi o ratunek

Our users created 1 190 284 fundraisers and raised 1 254 754 115 zł

What will you fundraise for today?

Description

Wczoraj popołudniu otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym kocim dramacie, tym razem w Siemianowicach Śląskich.

Zadzwoniła karmicielka kotów z informacją, że znalazła na ulicy starszego kocurka w strasznym stanie - kociak cały zapuchnięty, bardzo osłabiony, kichający krwią. Niestety na tyle wystraszony, że pomimo osłabienia i bardzo złego stanu ogólnego, nie pozwala się złapać.


Niemal natychmiast pojechaliśmy na miejsce. Zastaliśmy tam skulonego, obolałego, wychudzonego kocurka z zapuchniętym pyszczkiem, tylko jednym otwartym oczkiem. Co jakiś czas potrząsał główką i kichał krwią. Nie wiemy, co się stało - czy potrącił go samochód, czy ktoś uderzył go czymś ciężkim, a może kopnął. Z całą pewnością jednak wymagał natychmiastowej pomocy weterynaryjnej.


Po kilku godzinach i wielu kombinacjach (pomimo złego stanu kotek nie pozwalał do siebie podejść i mijał klatkę-łapkę) udało się go złapać. Natychmiast trafił do gabinetu weterynaryjnego na diagnostykę i leczenie. Na ten moment wiemy, że jego stan ogólny jest zły - kociak ma silne zapalenie ucha (nie słyszy na nie), ropne przetoki na pyszczku i głowie. Urazy nie są bardzo świeże i najprawdopodobniej cierpiał już od kilku dni. Lekarz nie potrafił jednoznacznie ocenić, co mogło być przyczyną takiego stanu zwierzęcia. Najprawdopodobniej został mocno uderzony, może skądś spadł.


Aktualnie, ze względu na stan ogólny, przebywa w szpitaliku, gdzie zostaną wykonane niezbędne badania profilaktyczne oraz będzie leczony. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by mu pomóc.


Ogromnie prosimy o wsparcie finansowe - leczenie będzie długotrwałe i kosztowne.


Liczy się dla nas każda, nawet najmniejsza wpłata!


Za wszelkie ofiarowane dobro - DZIĘKUJEMY!


Komitet Społeczny "Kocia Nadzieja Śląsk"

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 52

SS
Sandra
 
Hidden data
300 zł
MW
Marta wu
18 zł
 
Hidden data
2 zł
AW
Aleksandra Wilcz
20 zł
AG
Annika
10 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
70 zł
PW
Paweł W
50 zł
See more

Comments 5

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Można prosić jakieś zdjęcie i wiadomości o kotku?

  hidden
  • Katarzyna Wyszyńska

   Dzień dobry, Siemek ma się coraz lepiej, z dnia na dzień weselszy, ufniejszy i zdrowszy. Mieszka w naszym dt razem z dwoma kumplami rudaskami i tak bardzo się już zsocjalizował, że raczej nie wróci na wolność, tylko zamieszka w domku, którego dla niego aktualnie szukamy :)

  • Katarzyna Wyszyńska

   zdjęcia ani filmiku niestety nie da się tutaj załączyć, ale proszę napisać do nas przez fb Kocia Nadzieja Śląsk, z przyjemnością wyśłemy :)

 • A
  Ania

  Zdrowenka

  5 zł
 • B
  Beata

  Od Frania. Trzymaj się kumplu

  200 zł