id: 76jkkb

Budzimy Marka! Zbiórka na ostrą rehabilitację.

Budzimy Marka! Zbiórka na ostrą rehabilitację.

Our users created 1 186 670 fundraisers and raised 1 247 237 457 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Kochani!

  Tata jest już trzy miesiące w ośrodku. Codziennie mocno ćwiczy i widzimy, jak pięknie siedzi! Pracujemy także nad jego przełykaniem, obserwujemy uśmiechy. Te postępy zagrzewają nas do walki i chcemy, by został w ośrodku jak najdłużej!

  Dziękujemy ogromnie za wpłaty. One dają nam nadzieję na lepszą przyszłość!hb1c88f0dab04857.jpeg

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Marek to mężczyzna w sile wieku, ma 55 lat, jest wspaniałym mężem i ojcem dwójki dzieci.


Niestety, przed Bożym Narodzeniem 2018 roku, wyjątkowo pechowo spadł ze schodów i doznał poważnego uszkodzenia czaszki. Przebył pilną operację i w stanie śpiączki został wypisany do ośrodka wybudzeniowego na roczną terapię rehabilitacyjną.


Przez ten czas udało się osiągnąć poprawę – tata zaczął się uśmiechać, podjął próby skupienia wzroku przy użyciu cyber-oka, nie ma już rurki tracheotomijnej, trzyma samodzielnie głowę. Nie jest jednak wybudzony ze śpiączki - nie wypowiada słów, potrzebuje nauki przełykania, jego kontakt wzrokowy jest niestabilny. Jest też w pełni leżący - jego ciało wymaga ogromu ćwiczeń i stabilizacji.

Teraz rok refundowanej terapii dobiega końca i wiemy, że przy bardziej intensywnej rehabilitacji, są duże szanse na dalsze postępy i powrót kolejnych umiejętności!


Naszym wielkim marzeniem i celem na ten rok jest wykupienie pobytu w specjalistycznym ośrodku neurorehabilitacji – najlepszym możliwym, gdzie tata będzie miał zapewnione ponad 6 godzin nowoczesnej terapii dziennie. To próba wyrwania go ze śpiączki poprzez zastosowanie wielu bodźców, pod okiem zespołu profesjonalistów, którzy osiągają duże sukcesy. 


Barierą jest koszt terapii – sam miesięczny koszt pobytu to 24 tysiące złotych, a potrzebne będą również środki na opiekę nocną (3 tyś.), leki, materiały sanitarne, inne koszta... Łącznie sięgnie to około 30 tyś. za miesiąc. Konieczne jest umieszczenie taty na co najmniej 3 miesiące, by dać mu czas na odpowiedź na tę terapię.


Przez ostatni rok gromadziliśmy środki na ten cel - dzięki wpłatom zebranym z 1% z ostatniego roku uda nam się opłacić część pierwszego miesiąca terapii, wykorzystujemy też nasze środki, ale nadal kwota pobytu jest ogromna i nie do udźwignięcia przez jedną rodzinę. W perspektywie czasu zdajemy sobie też sprawę, że tata jest pacjentem leżącym, po pobycie w ośrodku neurorehabilitacyjnym będzie nadal potrzebował całodobowej opieki i jest to kolejne wyzwanie na ten rok. Marek całe życie pracował mocno i wspierał swoją rodzinę. Jesteśmy przekonani, że nasz tata zasłużył na podjęcie próby wybudzenia i mamy ogromną nadzieję, że kolejny raz Wasze wsparcie umożliwi realizację tego wielkiego celu – wybudzenia naszego taty!


Proszę Was także o przekazanie 1% na mojego tatę!

W celu przekazania 1% podatku:

KRS: 0000308316

Cel szczegółowy: Marek Chrostowski C/65

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 54

 
Hidden data
500 zł
PM
Paweł M
500 zł
AP
Agnes
500 zł
 
Hidden data
500 zł
JJ
Jacek Janica
500 zł
ZK
ZK.
500 zł
RZ
Radek Z
250 zł
AS
Agnieszka Serafin
200 zł
CW
Cyryl
200 zł
MK
Małgorzata Kostrzewa
200 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!