id: 77m4jh

Piknik dla dzieci z rodzin zastępczych - wesołe pożegnanie wakacji.

Piknik dla dzieci z rodzin zastępczych - wesołe pożegnanie wakacji.

Our users created 1 186 950 fundraisers and raised 1 247 842 409 zł

What will you fundraise for today?

Description

Podarujmy dzieciom uśmiech - wesołe pożegnanie wakacji.


Wraz z grupą wolontariuszy Stowarzyszenia Polska 2050 współpracujących w ramach akcji Razem dla Rodzin Zastępczych organizujemy piknik dla dzieci z tych rodzin. Na piknik chcemy zaprosić dzieci i ich opiekunów z całej Polski.


Termin pikniku: 2 września w godzinach 12.00 - 16.00


Miejsce pikniku: Twierdza Modlin - Front Księcia Warszawskiego.


Piknik będzie wydarzeniem o charakterze rozrywkowo-sportowym. Jedną z przewidzianych aktywności będzie wykonywanie przeróżnych zadań sportowych i zręcznościowych, za które dzieci będą otrzymywały punkty. Zgromadzone punkty będą mogły wymienić na inne atrakcje.

Piknik ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Przygotowane przez nas gry i zabawy mają m.in. za zadanie zwiększania u dzieci poczucia ich własnej wartości.

Ponadto, piknik ma służyć promocji idei rodzicielstwa zastępczego.

W pikniku wezmą także udział członkowie Klubu Seniora Stowarzyszenia Polska 2050. Będzie to doskonała okazja do integracji międzypokoleniowej.


Oprócz świetnej zabawy nie zabraknie także elementów edukacyjnych. W trakcie pikniku nasi wolontariusze przeprowadzą z dziećmi szkolenia z udzielania pierwszej pomocy oraz przeszkolą z prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci będą mogły wysłuchać także pogadanki o pszczołach i ich roli w środowisku. 

Na pikniku nie może zabraknąć popularnego wśród dzieci malowania twarzy czy puszczania baniek, oraz zajęć plastycznych. 

Chętni będą mogli spróbować swoich sił w egzotycznej sztuce walki, jaką jest Capoeira, postrzelać z łuku lub pograć na perkusji. Zaproszeni na piknik artyści cyrkowi przeprowadzą z dziećmi warsztaty sztuki cyrkowej. 

W ramach poczęstunku na pikniku planujemy przygotować to, co dzieci lubią najbardziej - ciasta, naleśniki, lody i watę cukrową. Część poczęstunku dzieci będą mogły zrobić same. Oprócz słodkości planujemy także grill i pyszne kiełbaski. Na dzieci i rodziców będzie czekać prawdziwa wojskowa grochówka.

Jako część tego wydarzenia chcemy także umożliwić dzieciom zwiedzanie Modlińskiej Cytadeli. 


Właściciel Frontu Księcia Warszawskiego, unikalnego miejsca w sąsiedztwie zabytkowej zabudowy zgodził się udostępnić ten obiekt nieodpłatnie.

Całą obsługę pikniku oraz znaczną część opisanych powyżej atrakcji zapewnią wolontariusze naszego stowarzyszenia. Wciąż aktywnie poszukujemy sponsorów oraz darczyńców.


Na część atrakcji oraz zapewnienie niezbędnej infrastruktury potrzebujemy pieniędzy, więc zwracamy się do Was z gorącym apelem o wsparcie naszej zbiórki choćby symboliczną kwotą. Gwarantujemy, że każda wpłacona złotówka zostanie wykorzystana na to, aby ten piknik stał się wydarzeniem, które dzieci będą wspominały z uśmiechem przez cały rok szkolny. Szacowana przez nas kwota to 12.000 zł.

Środki zgromadzone w zbiórce posłużą do sfinansowania m.in.: 

- wyżywienia; 

- wypożyczenia przenośnych toalet i łazienek;

- wypożyczenie tzw. dmuchańców (np. zjeżdżalnie czy trampoliny do skakania);

- wypożyczenie maszyny do waty cukrowej;

- zwrot kosztów dojazdu artystów cyrkowych i animatorów;

- kosztu zwiedzania Cytadeli Modlińskiej;

- ubezpieczenia imprezy;


Gorąco zachęcamy do wsparcia naszego przedsięwzięcia. Wspólnie podarujmy dzieciom uśmiech, w końcu jesteśmy tu "Razem dla rodzin zastępczych". There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 13

 
Hidden data
hidden
RK
Radosław Kaminski
200 zł
 
Hidden data
50 zł
MS
Marta Singer
100 zł
TP
Tomek Prucnal
100 zł
AG
30 zł
 
Hidden data
20 zł
ML
100 zł
 
Hidden data
20 zł
MG
Magdalena Grędzińska
100 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!