id: 78ngm5

Nadzieja na własny kąt.

Nadzieja na własny kąt.

Our users created 1 188 428 fundraisers and raised 1 251 331 992 zł

What will you fundraise for today?

Description

Jestem pełnoletnią wychowanką Domu Dziecka oraz rodziny zastępczej niespokrewnionej.

 

Po osiągnięciu pełnoletności zostałam bez domu i zupełnie sama.

Jako dorosła osoba zorientowałam się, że mam poważne braki i ograniczenia, które zostały zdiagnozowane jako dyskalkulia (nieumiejętność liczenia i rozumienia abstrakcyjnego) oraz kilku innych dysfunkcji. W wielu sprawach życia codziennego jestem niesamodzielna, potrzebuję wsparcia życzliwych mi osób. Bez opieki przy takich dysfunkcjach trudno jest budować dorosłe życie.

 

Prosta praca którą wykonuje, z trudem pozwala mi zarobić na wynajem mieszkania, nie starcza już na inne codzienne potrzeby.

Przy mojej dysfunkcji nie znajduję dobrej pracy.

Wynajem mieszkania związany jest dla mnie z ciągłym lękiem, niepewnością i ryzykiem wymówienia oraz koniecznością częstych przeprowadzek.

Brakstałej pracy i własnego mieszkania wiąże się dla mnie z ogromnym stresem i lękiem, który przybiera formę ciężkiej bezsenności, nerwicy lękowej oraz depresji. Czas pandemii i spowodowana nią chwilowa utrata pracy spowodowały, że moje lęki oraz stres o niepewną przyszłość się nasiliły. Czas lock downu i długiej izolacji spowodował, że pojawiły się u mnie problemy zdrowotne.


Zdałam sobie sprawę, że nigdy nie będę w stanie odłożyć pieniędzy na zakup jakiegokolwiek mieszkania, ani przy tak niskich dochodach uzyskać kredytu hipotecznego. Czas pandemii uświadomił mi jak wszystko jest kruche.

Nabawiłam się lęku, że zostanę na ulicy, bez jakiejkolwiek pomocy i dachu nad głową.

Nie płacąc wynajmu, będę w stanie sama się utrzymywać.

 

Dlatego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o dowolną pomocą finansową, która pomoże mi zapewnić bezpieczeństwo, w postaci własnego mieszkania.

Własne mieszkanie jest podstawą spokojnej egzystencji i dałoby mi poczucie bezpieczeństwa, że mam się gdzie podziać.


Często słyszę w wywiadach ludzi, którzy odnieśli sukces jak wiele zawdzięczają rodzicom, dziadkom, gdyby nie ich wsparcie, pomoc nie osiągnęliby takiego sukcesu. Na pytanie co jest dla nich najważniejsze w życiu?

odpowiadają: rodzina i czas z nią spędzony. Ja nie miałam takiego szczęścia, by pochwalić się rodziną i wspomnieniami, które większość ludzi posiada.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc w mojej trudnej sytuacji życiowej, w której muszę radzić sobie sama bez wsparcia rodziny i z dysfunkcjami, które mi ogromnie ciążą.

 

Na co zostaną wydane pieniądze ze zbiórki?

Kwota w całości zostanie wydana na zakup mieszkania dla pełnoletniej wychowanki Domu Dziecka oraz rodziny zastępczej.

 

Dlaczego Wasza pomoc jest tak ważna?

Dzięki waszemu wsparciu będę bezpieczna, wiedząc, że nie jestem bezdomna. Bez ciągłego lęku związanego z wymówieniem czy brakiem środków. Rosnące ceny wynajmu spędzają mi sen z powiek. Boję się skończyć na ulicy. Nie mam nikogo.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations

no donations yet, be first to donate!

No donations yet, be first to donate!

Donate

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!