"ŁysOlka i Długowłosy" w wersji muzycznej (wydanie bajki na płycie CD)
"ŁysOlka i Długowłosy" w wersji muzycznej (wydanie bajki na płycie CD)
Our users created 1 226 403 fundraisers and raised 1 348 646 943 zł
What will you fundraise for today?
Description
TO JA SIĘ MOŻE WYTŁUMACZĘ
Są opowieści, które swoim ciepłem otulają jak najmilszy koc.
Taką właśnie opowieść - opowieść o alopecji pt. "ŁysOlka i Długowłosy" - napisała Magda.
A ja do tej opowieści dograć kilka dźwięków muszę, bo inaczej się uduszę.
Dlaczego?
Bo tekst jest tak ładny i melodyjny, że już przy pierwszym czytaniu dźwięki same poprosiły o przelanie na papier.
Bo Magdy "ŁysOlka i Długowłosy" niezwykle pięknie wpisuje się w ideę mojego bajkowego cyklu, "Bajkowego Plastra na Troski".
Bo wytłoczenie bajki muzycznej na płycie CD to szansa na dotarcie do jeszcze większej liczby odbiorców, zwłaszcza tych najmniejszych.
Bo nigdy za wiele oswajania tego, co często niezrozumiałe, ale nie mniej przez to piękne.
Żeby jednak wszystko to mogło się udać, żeby "ŁysOlka i Długowłosy" faktycznie zabrzmiała, potrzebne są środki.
Jeśli masz więc chęć stać się Pięknym Darczyńcą, okazja właśnie otwiera przed tobą swoje ramiona!
Dzięki twojej pomocy uda się:
zarejestrować, zmiksować i zmasteringować tekst oraz muzykę,
ubrać projekt w przepiękną okładkę.
wysłać cały materiał do zaprzyjaźnionej tłoczni Media Pixel, która przy użyciu znanego sobie czary-mary przemieni wirtualne pliki w coś namacalnego,
rozesłać część nakładu do domów dziecka, szpitalnych oddziałów pediatrycznych, hospicjów dziecięcych i innych placówek, w których każdy promień słońca jest na wagę złota.
Tak, to wszystko może się już niebawem ziścić właśnie dzięki TOBIE!
A jeśli uda się zebrać więcej niż deklarowaną kwotę, zwiększymy nakład. Po prostu.
To co, pomożesz? :)
GARŚĆ TECHNIKALIÓW
Kilka słów od Magdy
Nazywam się Magdalena Schatt-Skotak, mam trzydzieści pięć lat, dwoje dzieci i łysą głowę. To w tej łysej głowie powstał pomysł, by stworzyć książeczkę dla dzieci o alopecji, na którą choruję od 18 lat.
Alopecja to autoimmunologiczna choroba, która polega na utracie włosów. Ryzyko pojawienia się tego schorzenia dotyka około 2% populacji, a łysienie całkowite - powodujące utratę całego owłosienia wraz z rzęsami i brwiami - jest jego najrzadszą postacią.
Z moją chorobą żyje się do końca. Bez włosów też można żyć - ale żyje się trudniej.
"Łysolka i Długowłosy" dedykowana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym, chorym i tym, którzy z alopecją nigdy się nie zetknęli. Dla jednych będzie pocieszeniem, dla drugich wsparciem w rozmowie na temat choroby, innym pomoże zrozumieć, jak się czują osoby z alopecją, na czym polega ich choroba i podpowie, jak można je wesprzeć. Są choroby, które można tylko przetrwać. Moja książeczka pomaga przetrwać najmniejszym, a zrozumieć każdemu.
"ŁysOlka i Długowłosy"
tekst: Magdalena Schatt-Skotak
muzyka: Maria Ołdak
czyta: [niespodzianka!]
gra: Maria Ołdak (skrzypce i inne hałasy)
realizacja nagrania: Antoni Grzymała, Marek Ołdak
mix i mastering: Antoni Grzymała
Materiał zostanie zarejestrowany w studiu Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu i w studiu Jama Pensjonatu Mariola w Turawie-Marszałkach, a następnie wydany nakładem Towarzystwa Muzycznego, opolskiej organizacji non-profit.
Planowany termin wydania płyty: jesień/zima 2021
"Bajkowy Plaster na Troski" to cykl muzycznych bajek terapeutycznych, mających na celu oswajanie uczuć, emocji, trudnych zjawisk i sytuacji. Projekt realizowany jest przez Laboratorium Muzycyny/Towarzystwo Muzyczne.
Cykl zainaugurował w 2020 roku "Dziwny odkurzacz. Bajka o strachu o i tym, jak sobie z nim radzić" (CP 2020 Towarzystwo Muzyczne).
Maria Ołdak
Urodziła się w Opolu. Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku pięciu lat, kształcąc się pod kierunkiem Danuty Sujaty.
W 2005 roku ukończyła z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w klasie Julii Jakimowicz-Jakowicz. W tym samym roku otrzymała pełne stypendium na studia u Igora Petrushevskiego w Royal Academy of Music w Londynie, które ukończyła w czerwcu 2007 roku z prestiżowym dyplomem DipRAM oraz nagrodą specjalną Prorektora za wybitny recital dyplomowy i liczne osiągnięcia.
Jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy występowała wielokrotnie z takimi artystami jak Martha Argerich, Pinchas Zukerman, Renee Fleming, Edgar Meyer, Mark O'Connor, Sol Gabetta, Joshua Bell, Simon Mulligan, Paul Gulda, Pekka Kuusisto, Raphael Wallfisch. W latach 2006-2011 była solistką programu Live Music Now, zainicjowanego przez Sir Yehudi Menuhina, a także współpracowała ze Scottish Ensemble, London Sinfoniettą oraz Royal Philharmonic Orchestra, uczestnicząc przy tym w licznych nagraniach płytowych.
W kręgu jej zainteresowań znajdują się różne gatunki muzyczne. Występowała i nagrywała m.in. z zespołem Sigur Rós, Branfordem Marsalisem, Chrisem Bottim. W 2010 roku, jako wicekoncertmistrz Royal Philharmonic Concert Orchestra, brała udział w nagraniu płyty dla wytwórni Deutsche Grammophon oraz trasie koncertowej ze Stingiem w USA i Kanadzie. W 2008 roku została wyróżniona stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Młoda Polska".
Maria jest Prezesem Towarzystwa Muzycznego w Opolu, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu muzycznego
"W oparach dźwięków", Festiwalu Muzycyny oraz cyklu koncertów terapeutycznych pt. "Wędrowna Pracownia Muzyczna". Jest również pomysłodawcą oraz koordynatorem działań w ramach Laboratorium Muzycyny. Za swoją działalność na rzecz promowania muzyki otrzymała w 2012 roku Nagrodę Prezydenta Miasta Opola oraz Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Offers/auctions 8
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
5 zł
Sold: 3
15 zł
Sold: 6
40 zł
Sold: 20
60 zł
Sold: 8
100 zł
Sold: 10
150 zł
Sold: 4
300 zł
Sold: 1