Charytatywna wyprawa rowerowa dla Hakersów
Charytatywna wyprawa rowerowa dla Hakersów
Our users created 1 227 821 fundraisers and raised 1 352 260 626 zł
What will you fundraise for today?
Updates6
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Rowerowe wyzwanie charytatywne dla podopiecznych projektu Hakersi prowadzonego przez Fundację Sarigato, która wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo.
Partnerem akcji jest Nordea Bank!
3 Superbohakerowie, 3 rowery, 7 dni, trasa przez Albanię – Macedonię – Grecję, 600 km na rowerach, wymagające góry, strome podjazdy, noclegi w namiotach.
Cel wyprawy: 6 000 zł
Naszym celem jest zapewnienie min. roku nauki dla 3 Hakersów. Średnio rok nauki dla jednego dziecka to 2 000 zł.
Termin:
21-27.04.2024
SuperBohakerowie:
Piotr Wojtera
Pracownik IT, Nordea
Od kilku lat marzył mi się przejazd rowerem w nieznanym i trudnym terenie. W zeszłym roku jeździłem sporo po Polsce. Śledzę zawodników, którzy pokonują Europę rowerami wzdłuż i wszerz, ale nie miałem dość odwagi, żeby samemu spróbować. To, że jedziemy wspólnie z Nordea i Hakersi dodaje mi sił i odwagi. W czasie kryzysu, a takie będą na pewno, dobra motywacja będzie bardzo pomocna. Do współpracy zaprosiłem kilka osób. Większość nie miała czasu albo ochoty na takie wyznawanie. Na szczęści Piotr i Paweł odpowiedzieli z entuzjazmem i tak powstał nasz mały zespół rowerowy. Ta wyprawa będzie próbą nie tylko dla naszej kondycji, ale przede wszystkim hartu ducha. To, czego obawiam się najbardziej to jaka będzie pogoda. Nie mam doświadczenia w spaniu w namiocie w trudnych warunkach, a Albańskie i Macedońskie góry pewnie zaskoczą nas wiele razy. Nie mamy też wozu technicznego, który woziłby nasz bagaże, więc każdy namiot, śpiwór i kuchenkę gazową musimy przypiąć do naszych rowerów i tak pedałować przez cały tydzień. Już teraz czuję, że nie będzie to łatwa trasa.
Piotr Ciskowski
Pracownik IT, Nordea
Jedziemy na początku sezonu rowerowego, więc kondycja pozostawia wiele do życzenia. Ucieszyłem się gdy Piotr zaproponował mi udział w wyprawie. Dla mnie optymistyczne nastawianie jest bardzo ważne, bo myśląc pozytywnie, wiele problemów można rozwiązać dosłownie w sekundę. Każda wyprawa rowerowa, a zwłaszcza ta dłuższa, to walka z samym sobą. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale gdy ciało się męczy, umysł odpoczywa. Kolejny raz chcę sprawdzić, gdzie są granice moich możliwości.
Paweł Wyszomirski
Filmowiec, Fotograf
Nigdy nie byłem na Bałkanach, fascynują mnie, ale mam też jakiś lęk przed nieznanym. Obawiam się, co zaproponuje nam przyroda, góry mogą być piękne ale i niebezpieczne. Jak zwykle przy długich trasach po drodze może trafić się awaria albo kontuzja. Wtedy ważne będzie zgranie naszego zespołu, a w tym składzie jedziemy pierwszy raz. Ważne będzie, żeby szybko znaleźć wspólne tempo, inaczej ci za mocni i ci za słabi będą się męczyć. Ja trenuję mniej niż bym chciał, a wiem, że Nordea ma mocny zespół rowerowy. Siły będę szukać w miłości do przygody, bo jeździ się głową, a nie liczbą godzin spędzonych na siłowni.
Opis wydarzenia:
Rowery to nasza pasja. W czasie każdej wyprawy pojawia się kryzys, a naszym sposobem na to, by podnieść się i walczyć dalej jest myśl, że pomagamy innym. W tym roku wyzwaniem są dla nas Bałkany. Samolotem z rowerami lecimy do Tirany w Albanii. Stąd ruszamy w tygodniową podróż przez góry Albanii i Macedonii. Powrót do Polski zaplanowany jest 7 dni później z lotniska w Salonikach w Grecji, więc niezależnie od pogody, trudności czy humorów będziemy jechać do celu. Podróżując przez góry i doliny, jednocześnie pomagając potrzebującym, po drodze mamy nadzieję poznać bałkańską kulturę i smaki. My damy z siebie wszystko i mamy nadzieję przekuje się to w realną pomoc dla Hakersów.
Dlaczego taka pomoc?
Co roku 6 000 z 70 000 wychowanków domów dziecka osiąga pełnoletność. Według raportu najwyższej Izby Kontroli, aż 82% z nich ma problem z usamodzielnieniem się, w związku z czym korzysta z dostępnych form pomocy społecznej, często wracając do patologicznego środowiska. Z drugiej strony, szacuje się, że do 2025 r. 90 proc. miejsc pracy będzie wymagało przynajmniej podstawowego poziomu umiejętności cyfrowych, a ponad 60 proc. uczniów dziś rozpoczynających edukację będzie pracowało w zawodach jeszcze nieistniejących.
Hakersi to dzieci i młodzież pochodząca z:
- domów dziecka
- rodzin, korzystających z pomocy społecznej
- rodzin zastępczych
- rodzin ubogich, których nie stać na naukę i komputer
- wszelkich innych miejsc dysfunkcyjnych lub patologicznych
Jak działają Hakersi?
- Dostarczają komputery potrzebującym, a także tworzą Sale Hakersów - w pełni wyposażone miejsca, w których podopieczni domów dziecka, świetlic środowiskowych mogą uczyć się i bawić.
- Pomagają w bieżącej nauce, prowadząc korepetycje z przedmiotów szkolnych.
- Prowadzą kursy nowych technologii dla naszych podopiecznych. Uczymy ich programowania w Minecraft Edu Edition, grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, cyberbezpieczeństwa i wiele więcej.
- Prowadzą program mentoringowy dla najzdolniejszych Hakersów.
Do tej pory fundacja wsparła 2285 dzieci z 260 placówek w całej Polsce.
Więcej info o projekcie można znaleźć na stronie www.hakersi.pl
Chcemy pomóc tym dzieciakom w walce o lepszą przyszłość i zachęcić do dalszej edukacji technologicznej.
Możemy liczyć także na Twój wkład?
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Trzymam kciuki, dajcie czadu 🤙
Dziękujemy. 🚴♀️🚴♀️💪💪