WYDANIE PŁYTY SENJAWAZABAWA
WYDANIE PŁYTY SENJAWAZABAWA
Our users created 1 237 825 fundraisers and raised 1 381 679 247 zł
What will you fundraise for today?
Updates1
-
Każdy kto wpłaci na naszą zrzutkę min. 50 zł otrzyma płytę z dedykacją i kwiatem lawendy - preferujemy odbiór osobisty lub wyślemy tradycyjnie - pocztą (na koszt kupującego)
No comments yet, be first to comment!
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Zrzutka na wydanie płyty SenJawaZabawa "Mały człowiek"
Śnijcie na jawie razem z nami, klikajcie, by nas lubić i udostępniać i chodźcie się bawić!
Oto my, podróżniczki po snach słodkich i sennych koszmarach. Razem śnimy i bawimy się w projekcie SenJawaZabawa. Przy dźwiękach zachowanych w polskiej tradycji kołysanek, pieśni, przyśpiewek, zaklęć, przemów i starodawnych zabaw, lunatykujemy ku obrazom, opowiadającym o dziecku i matce. Gramy na instrumentach: cymbałach, harmonii, basach, barabanie i „dziwolągach”: polifonie, trąbkoskrzypcach, bekadle, metalofonie, glinianym dzbanie czy metalowych lejkach. Czasem śmiejąc się, czasem płacząc, krzycząc czy szepcząc, a niezmiennie śpiewając, wędrujemy tam gdzie chcemy, swobodnie traktując muzyczne krainy, czas, światy i zaświaty, a w podróży towarzyszą nam przedstawione na stuletnich fotografiach dzieci z zabawkami. SenJawęZabawę tworzą: Agata Harz, Paula Kinaszewska, Marta Maślanka, Katarzyna Szurman.
Nadszedł moment, w którym pragniemy wydać naszą pierwszą kołysankową płytę „Mały człowiek”. Znajdziecie na niej 13 utworów różnego rodzaju. Począwszy od najstarszych pieśni, które zachowały ślady wędrówek ludów czy prastarych wierzeń o ptakach symbolizujących miłość, początek i przynoszących z zaświatów nowe dusze, poprzez kołysanki obiecanki - przekupywanie dziecka, by zasnęło, kołysanki straszanki, gdzie pojawia się postać „dziada”, a straszenie nim uważano kiedyś za dobry sposób na wychowanie, zabawy: litanię stwarzania świata poprzez budowanie zdania w nieskończoność, dziecięcą ostatkową przemowę gdzie świat został zaczarowany i odwrócony w dziwny „świat na opak”. Znajdziecie kołysanki mroczne i pełne niepokoju, jak samotność dziecka ssącego szmatkę z cukrem i zostawionego, gdy kobiety szły w pole oraz kołysanki radosne, przyjemne dla ucha, jak sentymentalne walczyki. Wreszcie, usłyszycie zaklęcie towarzyszące wymianie zęba mlecznego w stały, świadectwo pewnej nie do końca udanej transakcji zamienione w bajkę i kołysanki ciche i melodyjne jak muzyka wiatru, morza czy gruchanie gołębia.
Kogo może zainteresować nasza płyta? Nie tylko koneserów muzyki tradycyjnej i zainteresowanych jej przetworzeniami. Dedykujemy ją wszystkim dorosłym, którzy jeszcze do końca nie zapomnieli, jak to jest być dzieckiem, dla których fascynujące jest wewnętrzne przeżywanie tego stanu. Niezależnie od metrykalnego wieku, w każdym z nas zostaje ślad po dziecku, którym kiedyś był, nieważne jak dawno, a muzyka może stać się kanałem kontaktu z tym zjawiskiem.
Dla wszystkich, którzy chcą wesprzeć naszą twórczość - jest taka możliwość, każdy z Was może zostać Mecenasem. Pieniądze przeznaczymy na miks utworów, projekt graficzny okładki oraz wytłoczenie płyty. Dzięki Waszemu wsparciu narodzi się „Mały człowiek”.
Więcej o SenJawaZabawa możecie przeczytać tu:
http://szmerybajery.pl/senjawazabawa.html
https://www.facebook.com/polishlullabies
A tu możecie nas posłuchać:
https://www.youtube.com/channel/UCO88RfUw6TDO6mxExdHOqPw
Kilka słów o nas:
Agata Harz: kreatywna śpiewaczka i gospodyni domowa. Członkini „Bractwa Ubogich” - pierwszego w Polsce (lata 90-te XX w.) zespołu miejskiego wykonującego polską muzykę wiejską in crudo, członkini honorowa Warszawskiego Domu Tańca, wokalistka zespołu Pies Szczeka (współpraca z działem edukacji Filharmonii Narodowej w Warszawie), wokalistka zespołu tradmuz Wędrowiec (CD 2020 „Wedrują nuk nieuzywają) oraz członkini legendarnego zespołu muzyki eksperymentalnej Księżyc (CD 1996 „Księżyc”, CD 2015 „Rabbit Eclipse). Już od dzieciństwa dziwiąca się swojemu pobytowi na ziemi, próbuje do dziś rozwiązać tę zagadkę m. in. przy pomocy śpiewu. Uwielbia wodę: kapiącą, szumiącą, płynącą, stojącą, ciemną, mętną, lazurową i błękitną oraz patrzenie w sufit. Miała wiele pięknych snów, ale ten najbardziej zapamiętany był o lataniu nad pięknymi, porośniętymi lasem górami, gdzie nagle pojawił się neon ułożony z gwiazd „Jeszcze nie teraz”.
Paula Kinaszewska: aktorka, skrzypaczka, wokalistka, badaczka folkloru, uczennica skrzypków ludowych, kontynuatorka i nauczycielka tradycji muzycznych wsi, stypendystka MKiDN w dziedzinie Twórczość Ludowa. Zdobywczynii I miejsca Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. Liderka i założycielka zespołów Wowakin, Maryna C. Jako aktorka związaną z teatrem Dramatycznym w Warszawie, a wcześniej z Teatrami Narodowym i Studio w Warszawie oraz Wybrzeże w Gdańsku. Uczy muzyki tradycyjnej i śpiewu w zespole dziecięco- młodzieżowym Wesołe Mazurki z Pragi działającym przy DK Praga Północ w Warszawie. Jej trio Wowakin koncertuje na najważniejszych festiwalach muzycznych nurtu World Music i Folk w Polsce, a także w Europie. Wielokrotnie doceniana przez krytyków i publiczność, nagradzana najpierw za swoje role teatralne, później za dokonania muzyczne jako wokalistka i skrzypaczka, a także jako animatorka kultury. Jako dziewczynka najbardziej lubiła wspinać się na drzewa i skakać z nich do rzeki, podejmować ryzykowne wędrówki „aż za tory kolejowe” do zakazanych „małpich drzew”, a także jeździć na wieś do babci i robić bazy w zbożu.
Marta Maślanka: cymbalistka. Występuje z wieloma muzykami sceny etno i tradycyjnej, m. in. współtworzy zespół DesOrient, grający muzykę filmową Michała Lorenca, jest członkiem Kapeli Brodów, współpracuje z Mają Kleszcz i Kwartetem Prowincjonalnym, z izraelską wokalistką Olgą Avigail Mieleszczuk, Weroniką Grozdew-Kołacińską, Anną Jagielską (muzyka sefardyjska i średniowieczna). Na perskich cymbałach - santurze gra muzykę irańską w zespole PersoPolish Mohammada Rasouli. Uwielbia towarzyszyć opowiadaczom historii ze Studnii „O”. Związana z różnymi scenami teatralnymi. Brała udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt z muzyką filmową (m. in. do filmów „Bandyta”, „Pan Tadeusz”, „Niewierna”). Jako dziecko uwielbiała brodzić w letnich kałużach. Najpiękniejsze sny to te, w których cała przestrzeń wypełniona jest wodą, a ona przemieszcza się w niej jakby latała (bo w rzeczywistości nie umie pływać:)
Katarzyna Szurman: muzykantka - skrzypaczka i harmonistka. Współtworzy zespoły: kapelę Czarne Motyle, grającą przedwojenną muzykę taneczną, etnojazzowy projekt Śliczne Goździki, oparty na pieśniach ze zbiorów Oskara Kolberga oraz projekt Wyliczanki Wydzieranki, grupy Opowieści z Walizki i Przyjaciele. Prowadzi zajęcia dla dzieci „Tańcograjka”, inspirowane polską kulturą tradycjną. Kolekcjonerka antycznych i tradycyjnych zabawek. Gdy była dzieckiem, uwielbiała dźwięki kapiącego kranu i szum pociągów, bała się ciemności i obrazów odbitych w szybach. Jej najpiękniejszy sen, to bycie ptakiem, latanie nad wieżowcami miasta i znajdowanie pysznych ziaren.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Offers/auctions 20
Buy, Support.
Buy, Support. Read more
Created by Organiser:
46 zł
Sold: 51 out of 100
50 zł
Sold: 10 out of 20
60 zł
Sold: 3 out of 20
100 zł
Sold: 3 out of 15
50 zł
Sold: 1 out of 1
50 zł
Sold: 1 out of 1
50 zł
Sold: 1 out of 1
99 zł
Sold: 1 out of 1
150 zł
Sold: 1 out of 3
150 zł
Sold: 1 out of 3
Byłam na koncercie, piękna muzyka...
powodzenia, należy się temu smutnemu światu ;)!!!!
Powiedzenia i do zobaczenia, usłyszenia!