#112DLAZWIERZAT - na utrzymanie całodobowej centrali zgłoszeń Animal Helper
#112DLAZWIERZAT - na utrzymanie całodobowej centrali zgłoszeń Animal Helper
Our users created 1 232 894 fundraisers and raised 1 368 455 047 zł
What will you fundraise for today?
Updates35
-
Dwa psy zamknięte w ciasnym kojcu, w którym nie mogą normalnie funkcjonować. Wśród nich duża suczka bernardyna, z chorobami oczu i skóry. Dwa pieski rasy shih tzu, na metrowych sznurkach, bez dostępu do pokarmu i wody, mimo upałów. Suczka niedawno rodziła - sama, bez jakiejkolwiek opieki. Maluchy? Sprzedane. Jest też pięć szczeniąt, płochliwych, bez dostępu do wody i pokarmu, biega luzem po posesji i nikt nie poświęca im uwagi. I jeszcze jeden pies - tak bardzo zalękniony, że nie pozwala się do siebie zbliżyć.
Łącznie: 10 psów. 💔
To jedno zgłoszenie z małej miejscowości w woj. wielkopolskim mogłoby obdzielić swoim dramatem kilka historii. Na szczęście, dzięki braku obojętności osoby, która zgłosiła nam tę sytuację, a później skutecznemu działaniu urzędników gminnych, inspekcji weterynaryjnej i policji, wszystkie psy zostały odebrane właścicielowi. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę interwencję!💛🖤
No comments yet, be first to comment!
Add updates and keep supporters informed about the progress of the campaign.
This will increase the credibility of your fundraiser and donor engagement.
Description
Rozpoczęliśmy rewolucję w zakresie pomocy zwierzętom! Od listopada 2023 roku Animal Helper działa w pierwszym województwie. To tylko kropla w morzu realnych potrzeb, bo nasze 112 dla zwierząt jest potrzebne w całym kraju. Chcemy działać szerzej i mocniej, nieść pomoc w kolejnych województwach, a Ty możesz nam w tym pomóc.🐾
Całodobowo, 7 dni w tygodniu, przyjmujemy zgłoszenia dotyczące zwierząt w potrzebie. Nasze operatorki błyskawicznie przekierowują zgłoszenia do odpowiednich służb, jednostek lub organizacji. Odkąd odpaliliśmy Animal Helper, naszą centralę zalała fala zgłoszeń z całego województwa. Zdecydowaną większość z nich, przy współpracy z odpowiednimi służbami i organizacjami, udało się rozwiązać. Już pierwszy tydzień pokazał gigantyczne potrzeby pomocy, bo do centrali wpłynęło 270 zgłoszeń. A mowa tu o jednym tylko województwie. Skala tragedii spotykającej zwierzęta jest ogromna.
NA CO ZBIERAMY
Obecnie, po trzech miesiącach działania, aplikację pobrało 35 tysięcy użytkowników. Wiedzieliśmy, że udostępniając społeczeństwu takie narzędzie, zgłoszeń będzie dużo, a ich liczba będzie rosła w miarę tego, jak bardzo będziemy się zaznaczać w świadomości społeczeństwa. Ty też możesz pobrać aplikację Animal Helper.
Nie spodziewaliśmy się, że będzie tego aż tyle, ale wszyscy wiemy po co tu jesteśmy. Tylko razem możemy sprostać tym oczekiwaniom, dlatego musimy zatrudnić więcej osób na każdą zmianę, żeby nie zajechać fizycznie i psychicznie naszych obecnych pracowników, którzy i tak robią fenomenalną robotę, działając pod presją czasu, pracując ponad stan godzin wyznaczony na grafiku zmian.
Odkąd ruszyliśmy, regularnie otrzymujemy sygnały z całego kraju o tym jak bardzo jesteśmy potrzebni. Chcemy jak najszybciej rozszerzyć działalność o kolejne województwa, stale poszukujemy Partnerów do współpracy, nieustannie szukamy osób, które wesprą nasze działania i dołączą do naszej prozwierzęcej rewolucji.
AKTUALNA SYTUACJA
Po trzech miesiącach działania liczby mówią same za siebie. Nasze cudowne społeczeństwo chce pomagać, reaguje, gdy widzi, że zwierzętom dzieje się krzywda i przy odpowiednich narzędziach jesteśmy w stanie zmniejszyć skalę cierpienia naszych braci mniejszych.
Każde zgłoszenie jest inne, każde wymaga indywidualnego potraktowania. W Polsce często "co gmina, to obyczaj" i trudno jest jednoznacznie określić ścieżkę postępowania w danym przypadku. Po pierwszych niepowodzeniach w uzyskaniu pomocy zwierzętom, człowiek staje się bezradny i często, mimo najszczerszych chęci, poddaje się w poszukiwaniu pomocy. I tu wchodzimy my.
JAK DZIAŁAMY
Animal Helper to jeden system obiegu informacji, który powiadamia odpowiednie, miejscowe organy ścigania, służby lub organizacje pozarządowe. Zawsze, gdy zwierzęciu – domowemu, dzikiemu lub gospodarskiemu, dzieje się krzywda. To aplikacja dostępna w wersji mobilnej (iOS i Android), a także web oraz obsługująca zgłoszenia centrala Animal Helper, która mieści się w Gdańsku.
To jedno z naszych pierwszych zgłoszeń: zaniepokojona Zwierzakopomagaczka zauważyła ptaka w potrzebie i od razu sięgnęła po aplikację, a do nas wpłynęło zgłoszenie o dzikim ptaku, który siedzi w nietypowym miejscu, na daszku przy wejściu do budynku, nie odlatuje i nie rusza się. Po tym, jak nasza operatorka przyjęła i przetworzyła zgłoszenie, otrzymaliśmy jeszcze taką wiadomość: "Hej! Muszę was poinformować, jak sprawnie działa aplikacja Animal Helper i jak jest potrzebna. Zainstalowałam ją pierwszego dnia z nadzieją, że nie będzie mi potrzebna - a jednak. Dziś rano wychodząc do pracy, zobaczyłam sąsiada, który robi zdjęcie czemuś na daszku przed klatką - okazało się, że siedzi tam piękny, nieznany nam ptak. Nie chciał odlecieć, więc od razu pstryknęłam zdjęcie i wysłałam zgłoszenie. Po godzinie zadzwoniła przemiła Pani i przekazała, że organizacja, która zajmuje się ratowaniem takich zwierząt nie może go odebrać bo teren jest prywatny więc poprosiła o telefon do administratora, przekazałam jej nr do opiekuna osiedla. Właśnie dostałam maila, że ptaszek został zabezpieczony i zawieziony do lecznicy. MEGA robota, bez aplikacji nie wiedziałabym nawet gdzie zadzwonić, BRAWO WY "
To użytkownicy są najlepszym potwierdzeniem tego, że takie działania jak Animal Helper mają sens. Oto, co przeczytaliśmy o sobie na stronie "Psiego Atelier": "Zachęcamy do korzystania z aplikacji Animal Helper, to szybki i bezpieczny sposób na powiadomienie i realną pomoc naszym psim aniołom, o których ktoś nie zadbał tak jak powinien! Nam niedawno udało się poprzez tę aplikację zgłosić i pomóc psu wrócić do domu. A wcześniej udało się nam złapać bardzo wypłoszonego psa i został zabezpieczony przez Schronisko Dąbrówka, którym bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź. Czasem nawet nie trzeba dzwonić wystarczy wysłać zgłoszenie poprzez formularz zgłoszeniowy. Szybko, a co najważniejsze, zgłoszenie o potrzebnej pomocy jest kierowane natychmiast do odpowiednich służb. Oby było jak najmniej takich sytuacji, gdzie trzeba będzie z tej aplikacji korzystać, niemniej warto mieć ją w telefonie".
I jeszcze to! "Najlepsza informacja na zakończenie roku!" - napisała do nas zgłaszająca, po tym, jak poinformowaliśmy ją o wyniku jej zgłoszenia. I rzeczywiście, co to jest za historia! Otrzymaliśmy zgłoszenie o psiakach, które pozostawione bez opieki, przebywały na jednej z posesji w gminie Nowy Staw. Na miejsce udali się funkcjonariusze nowostawskiej policji, a także inspektorzy OTOZ Animals. Okazało się, że porzucone psiaki to suczka Maja i jej szczenię Kiper, które wyziębione, chroniły się w pomieszczeniach gospodarczych, a dokarmiali je życzliwi sąsiedzi. I tu zaczyna się jeszcze większa magia! Młody psiak Kiper od razu znalazł nowy, kochający domek, bo zaadoptował go jeden z interweniujących policjantów. Suczka przebywa natomiast w OTOZ Animals Schronisko w Tczewie , gdzie czeka na adopcję. Wszczęto też dochodzenie w sprawie porzucenia zwierząt.
DLACZEGO MY
Dzięki ogromnemu wsparciu społecznemu, udało nam się zakończyć pierwszy etap zbiórki na zrzutka.pl, który pomógł nam nie tylko wyremontować lokal i utworzyć centralę, ale również przeszkolić pracowników i uruchomić aplikację w wersji testowej w pierwszym województwie. To już się dzieje. Jako pierwsi w Polsce podjęliśmy się tego wyzwania. Tu dowiesz się więcej o projekcie Animal Helper.
Dla przypomnienia, aplikacja Animal Helper ruszyła pilotażowo w województwie pomorskim. Po blisko czterech latach pracy zespołu Fundacji Psia Krew i programistów z firm lsn i BinarApps, użytkownicy doczekali się efektów w postaci aplikacji dostępnej w wersji webowej, a także mobilnej, na Androida i iOS. Zgłoszenia trafiają do centrali, która działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. Do tej pory do obsługi zgłoszeń zatrudniliśmy 10 pracowników. W planach jest stopniowe rozszerzanie działań o kolejne województwa, aż aplikacja obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.
Od zera tworzymy struktury, system i rozwiązania, które w zakresie pomocy zwierzętom sprostają potrzebom całego kraju.
Teraz czas na jeszcze wydajniejsze działania i rozwijanie projektu, by zwierzętom w tym kraju żyło się lepiej, a zwyrodnialcy trafili za kraty za swoje czyny.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Rośnijcie w siłę!
Żuczki Wysoka Kamieńska pozdrawiają! Gramy dla Was 🫶
Robicie cudowną robotę❤️ pomagamy jak możemy 💪 dziękujemy za Waszą ciężką pracę 🙏🙏🙏
Mam nadzieję, że uda się uratować psiaka z patologicznej rodziny, którą zgłosiłam do Was
Pare groszy za pomoc jaką dla nas robicie ♥