id: 7nhprd

NA LECZENIE I REHABILITACJE NASZEGO PRZYJACIELA

NA LECZENIE I REHABILITACJE NASZEGO PRZYJACIELA

Our users created 1 168 507 fundraisers and raised 1 216 819 013 zł

What will you fundraise for today?

Description

Zawsze radosny, uśmiechnięty, życzliwy, przyjazny, uczynny i służący pomocą, tak możemy opisać naszego przyjaciela Jakuba.

Dzisiaj to Jakub potrzebuje naszego wsparcia i pomocy. Teraz my, jako przyjaciele chcemy Jakubowi przywrócić radość życia.

Wszystko zaczęło się w lipcu 2023 roku od niby niewinnego, powracającego bólu kręgosłupa, od czasu do czasu promieniującego do nerwu kulszowego. Pod koniec sierpnia 2023 r. zaczęło być coraz gorzej, bo nagle stanie, chodzenie i siedzenie stało się wręcz koszmarem bólowym kręgosłupa i nerwu kulszowego, promieniującym aż do palców u stopy, odejmującym czucie w nodze i powodującym drętwienie nogi.

Od września 2023 roku do chwili obecnej Jakub jest człowiekiem leżącym. Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, zapisane przez lekarza rodzinnego, podawane domięśniowo nie przynosiły ulgi ani poprawy, doustne leki przeciwbólowe również są nieskuteczne. Terminy na NFZ do neurologa, to kilka miesięcy, termin wizyty u neurochirurga ze skierowaniem na CITO, to ponad pół roku, najszybszy termin na rehabilitację, to luty 2030 rok.  

W obliczu takich realiów, co do możliwości leczenia Jakub prywatnie wykonał rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa, który ujawnił poważne zmiany i uszkodzenia kręgosłupa, dodatkowo odbył konsultacje z neurologiem i ortopedą.

Prywatne wizyty u lekarzy specjalistów i rehabilitantów w celu znalezienia pomocy wyczerpały możliwości finansowe Jakuba i Jego mamy. Jako przyjaciele pomagamy, jak tylko możemy z wielkim oddaniem i finansowo i także dowożąc Jakuba samochodem do odpowiednich specjalistów. Niestety, leczenie jest trudne i długotrwałe i wymaga wielu systematycznych wizyt a do tego potrzebne są dużo większe środki finansowe, niż jesteśmy w stanie sami ofiarować.

Mamy świadomość, że to jest walka z czasem, bowiem każdy dzień leżenia bez odpowiedniego leczenia i pomocy powoduje nieodwracalne zaniki mięśniowe i utrwalanie dysfunkcji, co w konsekwencji uczyni naszego przyjaciela niepełnosprawnym do końca życia. A do tego nie możemy dopuścić !

Stąd też zdecydowaliśmy się, że założymy zrzutkę dla Jakuba, bo większa ilość ludzi jest w stanie więcej zdziałać, niż tylko nasze grono oddanych przyjaciół.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 251

preloader

Comments 1

 
2500 characters
  • D
    Damar

    Pozdrowienia Kubuś od chłopków z Damaru

    500 zł