id: 7rpt98

'Ale Cyrk' w Iraku!

'Ale Cyrk' w Iraku!

Our users created 1 187 711 fundraisers and raised 1 249 428 501 zł

What will you fundraise for today?

Description

Dzień dobry, cześć, marhaba!Jesteśmy dwójką przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do Bliskiego Wschodu, cyrku i pomocy ludziom bez względu na pochodzenie, rasę, czy religię.


Już w kwietniu razem ruszamy do kurdyjskiego Iraku z autorskim projektem „Ale Cyrk!”. Naszą misją jest budowanie lepszego świata i wsparcie tych, którzy nie mieli tyle szczęścia co my, dorastając w kraju bez wojen i klęsk żywiołowych. Celem natomiast jest zorganizowanie cyrku obwoźnego tworzonego z jazydzkimi mieszkańcami obozu dla uchodźców. Wierzymy, że sztuka nowego cyrku na stałe wpisze się w karty historii Iraku jako nowa forma rozwoju dzieci i młodzieży.Michalina – pedagożka, animatorka kultury, zwolenniczka podróży etycznych i założycielka Domu Kultury i Zabawy Persepolish. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży, tworzy projekty edukacyjne dla najmłodszych w Iraku. Organizatorka wyjazdów na Bliski Wschód.


Filip – dusza artystyczna, promotor sztuki nowego cyrku jako aktywności rozwijającej ciało i umysł człowieka oraz alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Niegdyś uczeń śp. Ewy Dembek - prekursorki pedagogiki cyrku dziecięcego w Polsce. Prowadzi warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży, występował w krajach Bliskiego Wschodu i nie tylko, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Kuwejcie, czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Projekt jest kontynuacją budowy recyklingowego placu zabaw: 


https://dziendobry.tvn.pl/podroze/swiat/michalina-kupper-wbudowala-w-iraku-recyklingowy-plac-zabaw-da340089-5311344


https://polonia.tvp.pl/54529507/polonia-jest-kobieta-odc-3

(od 8.58)Budowie recyklingowego placu zabaw wraz z lokalną społecznością towarzyszyły zajęcia artystyczne dla dzieci i warsztaty stolarskie. Tchnięte zostało życie także w pustą pracownię krawiecką, która nie była używana przez brak funduszy. Jazydzkie sprawy dokumentował Jakub Rybicki, jeśli tylko nie budował akurat smoka i pochylni do wspinaczki:


https://dobrapodroz.pl/irak-isis-i-jezydzi-czyli-kawalek-bliskiego-wschodu/O zaprzyjaźnionej rodzinie, która tworzy lokalny NGO:


“Mieli wcześniej duży dom z ogrodem i swoją farmę. Młodsi synowie zaczynali studiować. Żyli, jak większość z nas w Polsce. Gdy Państwo Islamskie zaatakowało, mieli dosłownie moment aby zebrać rodzinę i uciec. Zostawili część dokumentów i wartościowe sprzęty, porzucili zwierzęta. Uciekli dosłownie w takim stanie, w jakim zastał ich los. Gdy zapytałam o obecny stan ich domu, szybko zmienili temat. Nigdy więcej tam nie powrócili, choć jeżdżą regularnie w okolice, aby odwiedzić rodzinę lub z pomocą dla jeszcze bardziej poszkodowanych. Dziś żyją w budynku znajomej rodziny, która emigrowała. Mają ogromne szczęście, bo zarówno w zorganizowanym, jak i dzikim obozie dla uchodźców jest bardzo ciężko. Od moich ostatnich odwiedzin dorobili się nawet ciepłej wody i pralki frani.”


~Michalina“Cyrk” to poniekąd także przykrywka dla wszystkich działań jakie chcemy organizować na rzecz mniejszości etnoreligijnej w Iraku, która przeżyła ludobójstwo i niewole Państwa Islamskiego. Wszelkie wpłaty ze zbiórki zostaną przekazane bezpośrednio dla potrzebujących oraz przeznaczone na wydatki związane ze wsparciem i organizacją zajęć na miejscu. Oprócz warsztatów cyrkowych pragniemy również między innymi zapewnić kursy krawieckie dla Jazydek i spotkanie z fizjoterapeutą. Wydatki osobiste, w tym transport i wyżywienie ponosimy sami.


Z góry dziękujemy za każdą wpłatę, pomoc, udostępnienie i wsparcie! Wierzymy, że poprzez nasz projekt damy narzędzia i umiejętności, które będą wykorzystywane i doskonalone przez Jazydów po naszym wyjeździe, co realnie wpłynie na poprawę jakości Ich życia!Fotografie: Jakub Rybicki


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 74

 
Hidden data
hidden
MW
Marzena
hidden
 
Hidden data
100 zł
JR
Joanna Rak
50 zł
Gosia
300 zł
FK
Filip Kubicki
hidden
JD
Jan Dziubecki
20 zł
 
Hidden data
50 zł
JB
Janek
hidden
 
Hidden data
20 zł
See more

Comments 4

 
2500 characters
 • E
  Edyta

  Filip ogromny szacunek za to, co robicie ❤️

  50 zł
 •  
  Anonymous user

  Yalla yolo

  50 zł
 •  
  Anonymous user

  Powodzenia!

  500 zł
 • RP
  Majisia Pe

  Powodzenia dla Was! 💪🏼😇

  100 zł