id: 88etdh

ZBIÓRKA NA OPERACJĘ I REHABILITACJĘ BLUE

ZBIÓRKA NA OPERACJĘ I REHABILITACJĘ BLUE

Our users created 1 187 081 fundraisers and raised 1 248 069 728 zł

What will you fundraise for today?

Description

Cześć Wszystkim Znajomym i Nieznajomym 😊


Jestem Blue – energiczny i żywiołowy 12miesięczny piesek border colie. Rok temu trafiłem do moich Opiekunów, którzy stworzyli mi cudowny dom, w którym jest mnóstwo świetnej zabawy, smaczków, kostek, zawsze pełna micha i wygodna kanapa do spania 😊

Zadbali oni również o moje wykształcenie, ukończyłam psie przedszkole oraz zdałem egzamin PT1.

Hodowla, z której pochodzę jest zarejestrowanej w ZKWP/FCI oraz rodzice są w pełni zdrowi. Rozwijałem się normalnie, Opiekunowie dbali o odpowiedni mój rozwój, wzrost i suplementację.

Nic nie wskazywało, że mamy powody do zmartwień.

Dwa tygodnie temu w ramach kontroli wykonano mi badania RTG stawów biodrowych i niestety wyniki nie były najlepsze. Obraz RTG wskazał na ciężką prawostronną dysplazję stawów biodrowych (kategoria E) wraz z widocznymi zwyrodnieniami.

Tydzień później wykonane zostało mi powtórne badanie RTG u związkowego lekarza weterynarii specjalisty radiologa, które potwierdziło diagnozę. Niestety na tym zobrazowaniu wyszło, że obarczony jestem kolejną wadę genetyczną – obecność dodatkowego kręgu w kręgosłupie (LTV)

Moi Opiekunowie poruszeni diagnozą szybko zareagowali i skonsultowali moje wyniki z lekarzem weterynarii specjalisty ortopeda, który dał mi nadzieje na długie normalne życie. Zabieg, któremu muszę się poddać to plastyka DAR.

Polega on na nadbudowie panewki stawu biodrowego z zastosowaniem autoprzeszczepu fragmentów kości pobranych najczęściej z talerza biodrowego. Operacja stanowi alternatywę dla osteotomii miednicy - zabiegu TPO - w przypadku pojawienia się zmian degeneratywnych w stawie lub zaawansowania wieku/masy pacjenta. Czas potrzebny na wgojenie się przeszczepów to około 6 tygodni. Przez pierwsze 3 tygodnie po zabiegu będę musiał całkowicie ograniczyć ruch (zero biegania i spacerów, a przy moim temperamencie to będzie nie lada wyzwanie) oraz być pod stałą opieką moich Właścicieli (wiąże się to z tym, że muszą wziąć urlop w pracy na moją rekonwalescencję).  Leczenie pooperacyjne zakłada podawanie antybiotyków oraz leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych przez około 7-10 dni.

Fizjoterapie zalecana jest po 5 dniach od operacji (magnetoterapia, a następnie bieżnia wodna, aby wzmocnić moje mięśnie.)

Z uwagi na mój wiek muszę być poddany zabiegowi jak najszybciej to możliwe. Mam już nawet wyznaczoną datę: 20.12.2021.

Od Opiekunów: Wszystkich tych, którym nie jest obojętny los naszego czworonoga obciążonego wadami genetycznymi m.in. dysplazją prosimy o pomoc w zebraniu przynajmniej części kwoty na operację Blusia i jego rehabilitację.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 9

NU
Nutka
50 zł
 
Hidden data
70 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
hidden
ZI
Zielarz
10 zł
ŻB
Żaneta i Tomek
50 zł
 
Hidden data
50 zł

Comments 1

 
2500 characters