id: 8x9fcf

Termodernizacja budynku mieszkalnego

Termodernizacja budynku mieszkalnego

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 187 191 fundraisers and raised 1 248 294 264 zł

What will you fundraise for today?

Description

Moim marzeniem może wydać się to wam dziwne jest przeprowadzenie termomodernizacji mojego domu. Celem jest wyposażenie go w odnawialne źródła energii służące do jego ogrzania jak i przygotowania cwu w taki sposób aby był jak najbardziej energooszczędny i przyjazny dla środowiska.

Witam mam na imię Artur.

Tak jak już wspomniałem chciałbym przystąpić do termomodernizacji domu, w którym mieszkam. Zakres prac, które chciałbym wykonać jest bardzo kosztowna, ponieważ budynek, w którym mieszkam jest z lat 90, co wiąże się z tym, że nie posiada odpowiedniej izolacji (docieplenia) co powoduje dużą przenikalność cieplną i sprawia zwiększenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Ogrzanie mojego budynku jest zależne od wysokości niskich temperatur podczas sezonu grzewczego co przekłada się na spalanie zwiększonej ilości opału jak i intensywności podmuchów wiatru, co przekłada się na szybsze wychłodzenie budynku. Można powiedzieć, czemu nie staram się tamu zaradzić i poprzez oszczędzanie, różnego rodzaju kredytu lub pożyczki, dofinansowania z funduszy zrealizować ten cel. Niestety moja sytuacja finansowa nie jest na tyle doskonała, nie pozwala mi na skorzystanie z kredytów, pożyczek lub odłożenia pieniążków na ten cel. Mój budynek położony jest na terenie małej wiejskiej gminy, która nie angażuje się w efektywne pozyskiwanie środków w różnych programach, np na OZE. Niekiedy w takich programach trzeba wkład własny, który na chwile obecna nie posiadam.

Z uwagi na fakt, iż obecne poszycie dachowe to eternit bez jakiekolwiek izolacji (ocieplenia) dach jak i stropu prace, które chciałbym wykonać po do wykonania kształtują się następująco:

- zmiana poszycia dachowego wraz jego odpowiednim dociepleniem dachu jak i stropu poprzez zastosowanie waty mineralnej lub pianki PUR i innych niezbędnych elementów przy takim zakresie prac

- docieplenie elewacji zewnętrznej wraz z wymianą stolarki okiennej o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła i izolacji

- wymiana źródła ogrzewania na takie, które zapewniają spełnienie wszystkich wymagań co do ochrony środowiska. Nie ukrywam, że celem jaki chciałbym osiągnąć w miejscu jest montaż gruntowej pompy ciepła lub innego efektywnego źródła energii, co niestety wiąże się z wysokimi kosztami.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Donations 2

AB
Artur Bela
1 zł
EB
Ewelina Bronk
hidden

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!