id: 8zd6b2

Budowa własnej rakiety - Rozwój RQLabs

Budowa własnej rakiety - Rozwój RQLabs

Description

Celem RQLabs jest zbudowanie rakiety zdolnej wynieść ładunek na orbitę ziemską oraz stworzenie potrzebnej do tego technologii. W drodze do tego celu będziemy realizować nasza obietnice - dzielić się z internautami wszelkimi danymi pozyskanymi czy to w trakcie testów czy też lotów.


RQlabs stało się dla nas jednym z głównych tematów przy których spędzamy wolny czas. Jesteśmy ludźmi, których głowy zawsze są pełne pomysłów i uważamy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Na każdy problem znajdziemy jakieś rozwiązanie. To właśnie te cechy (wraz z pełnym poświęceniem) sprawiają, że nasze marzenie ma wielkie szanse na zrealizowanie.

p532a6c9bae49205.jpeg

(Ekipa RQLabs)


W czerwcu 2021 roku wystartowaliśmy z pierwszą zrzutką. Jej celem było zebranie środków na zakup drukarki 3D. Cel udało się nam osiągnąć zaledwie kilka dni po rozpoczęciu. Zakup drukarki wpłynął w ogromnym stopniu na rozwój naszego projektu. Dzięki niej mogliśmy przygotować uchwyty montażowe na silniki, komputer pokładowy czy też nosek rakiety.

g1c3e4c9c7f0737d.jpeg

(Nasza pierwsza rakieta - MiniNeutrina - ujęcie od strony silników i lotek)


21.11.2021 udało nam się po raz pierwszy wystartować naszą rakietę - Mini Neutrinę. Głównym celem tej misji było po prostu wzniesienie się na kilka metrów ponad stanowisko startowe. Start naszej rakiety zakończył się połowicznym sukcesem. W wyniku błędnego wydruku i zbędnego zastosowania sprężyn zaburzone zostało wyważenie rakiety. Doprowadziło to do zboczenia z kursu i wbicia się w ziemię. Z tego błędu wyciągnęliśmy ogromną lekcję. Wersja rakiety z poprawkami jest już w produkcji.

k56121337cd5a5bc.jpeg

(MiniNeutrina wznosząca się po raz pierwszy w górę)


Wiemy jednak, że do lotów na tysiące metrów potrzebujemy wytrzymalszych materiałów niż plastik oraz znacznie mocniejszych silników. Niedawno zaczęliśmy przechodzić z etapu budowy rakiet z plastiku na budowę mocniejszych z bardziej wytrzymałych materiałów. Pozwoli nam to latać coraz to wyżej i wyżej oraz wynosić coraz to większe masy.


Zdecydowaliśmy się na utworzenie zbiórki, która nie ma konkretnego celu, a jest szeroko pojętym rozwojem naszego hobby. Każda innowacja pociąga za sobą koszty, a chcąc przyspieszyć nasz rozwój zdecydowaliśmy się na umożliwienie wsparcia finansowego naszym obserwującym. Uzyskane środki posłużą nam do zamawiania specjalnie tłoczonych części, elektroniki czy też innych narzędzi i materiałów potrzebnych do realizacji naszych projektów.


Zrzutka posiada dwie opcje wpłat:

  • cykliczną - wybrana kwota będzie pobierana co miesiąc z Twojego konta oraz
  • jednorazową - możesz jednorazowo nas wesprzeć wybraną przez siebie kwotą

Dla płatności cyklicznych powyżej 15zł istnieje możliwość umieszczenia nicku/imienia z pierwszą literą nazwiska* w napisach końcowych na naszych filmach (oraz w opisie). Prosimy w tym przypadku o wybór odpowiedniej nagrody na zrzutce przy dokonywaniu wpłaty.


Za otrzymywane wsparcie chcemy się jakoś odwdzięczyć. To właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy, że będziemy dzielić się z każdym danymi z lotu rakiety (dane z pierwszego lotu są dostępne na naszej stronie). Myślimy, że dane te znajdą zastosowanie u wielu osób, które interesują się szeroko pojętą tematyką rakiet. Osoby budujące swoje satelity będą mogły zobaczyć jak wyglądają realne dane pochodzące z konkretnej rakiety i na co muszą przygotować swoje platformy. Analitycy będą w stanie wyciągnąć z danych kluczowe cechy, a inni po prostu spełnią swoją odwieczną ciekawość. Możliwości jest naprawdę wiele, wszystko zależy od własnej kreatywności.

xa41466b43877e12.png

(Zebrane dane z lotu umieszczone na naszej stronie)


Rozwijając RQLabs pokazujemy dodatkowo jak rozwiązujemy wiele problemów i rozwijamy rakiety od tych latających na kilka metrów, a po te, które latają na setki kilometrów.


Uważamy, że rozwój technologii rakietowych jak i eksploracja kosmosu są bardzo ważnymi czynnikami w dziejach ludzkości i nie należy je rozwijać.


P.S. warto przewinąć stronę jeszcze niżej po więcej ciekawych informacji 😉

e0db1611a59ad32a.jpeg

(MiniNeutrina na stanowisku startowym)

f0a60f877f75ec9b.jpeg

(Przygotowania do pierwszego startu)


*nicki zawierające wulgaryzmy/obrażające innych nie będą dodawane


Ryzyko

Chcemy poinformować o ryzyku związanym z zaangażowaniem finansowym w naszą zbiórkę. RQLabs jest to nasze hobby, jednak istnieje możliwość, że z pewnych względów zakończymy realizację tego projektu lub zmienimy jego cele. Może się to wiązać ze zmianą Twojego sentymentu wobec nas.


Icons made by Freepik

www.flaticon.com

There is no description yet.

There is no description yet.

Benefits of a recurring donations:
The Organiser receives 100% of your funds - we do not charge any fee
You remain in full control - you can stop the support at any time without any obligations
The Organiser can fully focus on his work
You get permanent access to posts and a special distinction
You don't have to remember about the next payments
It's easier than you think :)
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Offers/auctions 1

Buy, Support.

Buy, Support. Read more

Inactive
Others
Pojawienie się na filmie
Chcąc podziękować za wsparcie Twój nick/imię z pierwszą literą nazwiska zostanie umieszczone na zakończenie naszego filmu na YouTube oraz w opisie do ...
15 zł
Ended

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 2

 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
10 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!