id: a2tmzy

Sprzęt medyczny Koronawirus Covid-19- Pomoc Strażakom, Respirator- Pamiętajmy „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” „Pomagając innym pomagasz i sobie” Dobro wraca!!

Sprzęt medyczny Koronawirus Covid-19- Pomoc Strażakom, Respirator- Pamiętajmy „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” „Pomagając innym pomagasz i sobie” Dobro wraca!!

Our users created 1 155 133 fundraisers and raised 1 199 459 137 zł

What will you fundraise for today?

Description

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” „Pomagając innym pomagasz i sobie” Dobro wraca!! POMAGAJMY RAZEM!!


Szanowni Państwo- Ludzie dobrego Serca, którym los innych nie jest obojętny.


Ochotnicza Straż Pożarna Woli Filipowskiej ( https://www.facebook.com/OSPWolaF/ ) wyszła w ostatnim czasie z bezinteresowną inicjatywą pomocy w tak trudnym dla Nas wszystkim czasie:

"Ze względu na rozpowszechnianie się koronawirusa który jak wiemy jest dużym zagrożeniem zwłaszcza dla osób starszych, nasza jednostka OSP Wola Filipowska wychodzi z inicjatywa pomocy w dostarczeniu niezbędnych artykułów do Państwa domów"


Od kilka dniu niesiemy pomoc potrzebującym, dowozimy leki, zakupy, pomagamy w załatwieniu najpotrzebniejszych potrzeb mieszkańców całego powiatu.


Teraz i my chcemy Państwa prosić o wsparcie i pomoc w niesieniu dobra- działajmy razem!!

Zakładamy zbiórkę, która ma na celu doposażenie naszych strażaków w niezbędny sprzęt medyczny tak aby i oni czuli się bezpiecznie niosąc bezinteresowną pomoc bliźniemu w potrzebie.


Zebrane środki chcemy w 1 kolejności przeznaczyć na niezbędne zakupy zabezpieczające strażaków ochotników w działaniach:

 • Kombinezony
 • Maseczki
 • Rękawiczki
 • Środki do Dezynfekcji
 • Niezbędny sprzęt i wyposażenie medyczne do udzielania pierwszej pomocy

(Szacowany koszt realizacji ok 30 000 zł brutto)


Skąd podana kwota zbiórki 100 000 zł brutto ?


Jeśli uda nam się osiągnąć obrany wspólnie cel- może i nam uda się dzięki tej zbiórce dołożyć swoją cegiełkę dla dobra i bezpieczeństwa nas Wszystkich? Może razem uda nam się uzbierać kwotę potrzebną na zakup respiratora, który przekażemy na jeden z krakowskich Szpitali Chorób Zakaźnych ?

Koszt zakupu 1 respiratora ( Monnal T60) z zestawem masek to koszt ok 65 000 zł brutto.

Działając razem, dokładając każdy po cegiełce. Patrząc na skalę Gmin, Powiatów, Województwa, i ludzi dobrego serca, którym los Nas samych i innych nie jest obojętny, jesteśmy w stanie stwierdzić, że możemy razem uzbierać nawet na kilka urządzeń, które niestety i nam jak i naszym bliskim w niedługim czasie mogą okazać się niezbędne do walki.. do walki o życie człowieka...


Jeśli nie uda nam się uzbierać wyznaczonego celu, każde środki które przewyższą wysokość potrzeb Strażaków Ochotników, zostaną przekazane na, zakup sprzętu ochrony indywidualnej i zostaną przekazane na szpitale w naszym rejonie.


Kilka słów o Nas:

Jednostka działa w strukturze Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W związku z przynależnością do systemu realizujemy praktycznie te same zadania co jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Mamy zrzeszonych 43 druhów, z czego 28 to świetnie wyszkoleni strażacy – ratownicy, ratownicy medyczni, dowódcy oraz kierowcy. Nasza remiza mieści się przy drodze krajowej nr.79 w Woli Filipowskiej. Nasz teren działań obejmuje między innymi Gminę Krzeszowice oraz w związku z przynależnością do KSRG teren, powiatu Krakowskiego, województwa Małopolskiego i całej Rzeczpospolitej Polskiej. W bezpośrednim obszarze operacyjnym jednostki znajdują się m.in: kompleks leśny Puszcza Dulowska o powierzchni 2600 ha, droga krajowa nr.79, Linia kolejowa E36 (Kraków-Katowice), Autostrada A4 (E40), a także zakłady dużego ryzyka (Orlen Południe S.A w Trzebini, Tauron Wytwarzanie Oddział Elektrownia Siersza w Trzebini, Zakłady chemiczne, Stolarnie oraz liczne stacje benzynowe.) Liczba interwencji jednostki oscyluje na poziomie 150 wyjazdów każdego roku. Wraz ze wzrostem liczby ludności oraz rozwojem infrastruktury wzrasta zagrożenie płynące z wszelakich zdarzeń, mających miejsce na terenie prowadzonych działań a co za tym idzie konieczność ciągłego wyposażania w nowoczesny sprzęt do tego typu zdarzeń. Dziękujemy za okazałą pomoc. Dziękujemy za to, że los drugiego człowieka nie jest nam obojętny.


Prosimy o udostępnianie przekazu i zrzutki.


Strona OSP- https://www.facebook.com/OSPWolaF/


Zarząd i Członkowie Osp Wola Filipowska


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 31

PR
Przyjaciel
150 zł
 
Hidden data
100 zł
..
...
100 zł
MN
Michał
100 zł
GK
GRZEGORZ KUŚPIEL & IGUANA TEAM
100 zł
MS
Michał S
75 zł
AM
Aurelia
50 zł
 
Hidden data
50 zł
KJ
Krystian Jarosiński
50 zł
 
Hidden data
50 zł
See more

Comments 1

 
2500 char
 • IC
  Iwona Czekaj-Kolka

  Tak trzymajcie! :)

  hidden