id: a7jagr

Pomocne Wzgórze - czyli nietradycyjny Dom Dziecka

Pomocne Wzgórze - czyli nietradycyjny Dom Dziecka

Our users created 1 146 091 fundraisers and raised 1 193 726 797 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Co nowego w Pomocnym Wzgórzu?


  Drodzy przyjaciele, zbliża się rok odkąd wyruszyliśmy w nieznane i próbujemy wypełniać misję Pomocnego Wzgórza, od stycznia pracujemy z dziećmi, organizujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych, a już w sierpniu pierwszy weekend uważności taty z dzieckiem. Cała nasza historia i swego rodzaju pamiętnik znajduje się tutaj - - > https://www.facebook.com/profile.php?id=100083161970716


  Jak śpiewał Czesław Niemen, ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki Wam!

  Dziękujemy z całego serca Drodzy Przyjaciele Pomocnego Wzgórza za wszystkie wpłaty, udostępnienia, dobre myśli, słowa, modlitwy.

  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Szanowni Państwo,

Janusz Korczak w jednym zdaniu zawarł przepiękną myśl i prawdę tego świata "Nie bój się miłości - nigdy!"

To właśnie z miłości zrodziła się misja i marzenie, które tu i teraz stają się rzeczywistością.

Pomocne Wzgórze będzie tym miejscem w którym dzieci, odnajdą przede wszystkim bezpieczeństwo, spokój i miłość. W zaciszu gór, wśród lasów, łąk i zwierząt będziemy uczyć się ufać. Wspólnie będziemy żyć, płakać i śmiać się. Będziemy uczyć się czym jest praca, czym jest zrozumienie, czym jest tolerancja i szacunek. Można powiedzieć: tylko tyle i aż tyle. Wspólnie z żoną chcemy stworzyć dom dla dzieci które potrzebują by się nimi zaopiekować.


Bank zgodził się udzielić kredytu na zakup domu, natomiast zabraknie środków aby zakupić działkę która go otacza, na której chcielibyśmy stworzyć:

 • plac zabaw
 • ogród i szklarnie
 • kurnik i zagrodę dla owiec
 • przestrzeń w której możemy poszukać ciszy i spokoju
 • letnią kafejkę dla rowerzystów, którą poprowadzimy wspólnie z dziećmi


Kika słów o nas:

Marta - cudowna i pełna miłości moja żona. Z wykształcenia jest pedagogiem, Od 8 lat pracuje w Domu Dziecka w Piekarach Śląskich. Artystyczna dusza, uwielbia tworzyć rękodzieło, pełna pasji, a zarazem twardo stąpająca po ziemi, miłośniczka zwierząt.

Andrzej - kocham góry i ludzi, uczestniczyłem w wielu wyjazdach i wolontariatach z dziećmi z domów dziecka, z młodzieżą uzależnioną od narkotyków, z niewidomymi przyjaciółmi na tandemach i po górach. Aby lepiej przygotować się do założenia i prowadzenia domu dla dzieci poszedłem na Psychologię i za kilka tygodni mam nadzieję obronić swoją pracę magisterską.

Przez ostatnie 5 lat wspólnie prowadziliśmy rodzinę zastępczą, w której dorastał fantastyczny chłopak, za którego bardzo ściskamy kciuki.


Bardzo dziękuję za wysłuchanie filmu i przeczytanie opisu. Jeśli ktoś z Państwa zechce pomóc to z całego serca dziękujemy.

Bardzo chętnie z Państwem porozmawiam na temat projektu oraz odpowiem na wszystkie pytania.

Życzymy wszystkiego dobrego, Andrzej i Marta.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations 365

preloader

Comments 26

 
2500 char