id: a7w5vx

Na rehabilitację Krzysia

Na rehabilitację Krzysia

Our users created 1 145 764 fundraisers and raised 1 192 907 431 zł

What will you fundraise for today?

Description

Krzyś przyszedł na świat w 32 tygodniu ciąży. Jest Naszą wyśnioną i wymarzoną gwiazdką z nieba, dla której chcemy zrobić wszystko by był zdrowy i szczęśliwy. Jest też niestety wcześniakiem i bardzo potrzebuje rehabilitacji.

Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Przez wiele lat walczyliśmy o dzieciątko. Były leki, próby, łzy, ból i rezygnacja. Aż wreszcie po 7 latach los się do Nas uśmiechnął. Przez kilka pierwszych tygodni byłam prawie nieprzytomna. Ze strachu i obawy czy uda się utrzymać mi ciąże. Tygodnie mijały i powoli nabierałam nadziei. W 12 tygodniu przyszło załamanie i problemy, ale udało się i maleńkie serduszko nadal biło. Od 29 tygodnia zaczęły się poważne problemy. Żeby ratować Krzysia, lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. I tak w 32 tygodniu przyszedł na świat Nasz wyśniony syn. Niestety nie było różowo. Synek urodził się z zapaleniem płuc, zapaleniem spojówek, wodniakiem jądra, naczyniakiem na czole i brzuszku. Miał problemy z oddychaniem. Kolejne dni były koszmarem. Krzyś leżał w inkubatorze a My nie mogliśmy mu pomóc. Uczucie bezsilności i rozpaczy, tym większe, ilekroć patrzyłam na inne matki tulące swoje dzieci podczas, gdy ja mogłam patrzeć tylko przez szybę na małe ciałko owinięte rurkami.

Po kilku tygodniach w szpitalu, mogliśmy zabrać Krzysia do domu. Szczęście jednak nie trwało długo, gdyż już dziesięć tygodni później synek znów trafił do szpitala. Mimo, że miał zaledwie 13 tygodni, został poddany operacji usunięcia przepukliny pachwinowej. Znów ogromny strach o jego życie. I godziny, które ciągnęły się wiecznie. Nie znam gorszego uczucia niż czekanie za zamkniętymi drzwiami sali operacyjnej, gdy za Twoje dziecko oddycha maszyna.

Dziś Krzyś ma 4 miesiące. Już teraz wiemy, że przed Nami walka o jego zdrowie i sprawność. Krzyś nie miał łatwego startu. Ze względu na moje problemy ze zdrowiem musiałam przez całą ciążę przyjmować sterydy. Nie mogę karmić synka własnym mlekiem, więc nie może nabywać odporności. To wszystko bardzo negatywnie odbija się na jego zdrowiu. Krzyś słabo podnosi główkę, nie przewraca się na boki, nie prostuje rączek, nie podejmuje prób chwytania zabawek. Ma obniżone napięcie mięśniowe. Nieprawidłowo nawiązuje kontakt wzrokowy (problem z fiksacją centralną wzroku). Synek potrzebuje profesjonalnej rehabilitacji, a także konsultacji u lekarzy specjalistów takich jak neurolog, neurologopeda, kardiolog i genetyk.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę, która Nam podarujecie, dla Krzysia.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 42

JM
Jacek Mroczkowski
200 zł
Michał Łopucki
200 zł
KS
Kamila Szczerba
100 zł
ND
Natalia
100 zł
 
User unregistered
100 zł
PT
Paweł
100 zł
DM
Dorota M
100 zł
KW
Katarzyna Węglewska
50 zł
 
Hidden data
50 zł
LK
Liliana Khoury
50 zł
See more

Comments 9

 
2500 char