id: a863vj

"Spotkajmy się przy herbacie"

"Spotkajmy się przy herbacie"

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 151 613 fundraisers and raised 1 196 610 999 zł

What will you fundraise for today?

Description

"Spotkajmy się przy herbacie" to akcja społeczna, która powstała by pomagać ludziom pozostającym w kryzysie bezdomności, ubogim oraz samotnym. Co tydzień w niedzielę spotykamy się przy herbacie, kawie oraz kanapkach z naszymi podopiecznymi pod Dworcem Głównym w Olsztynie. Nasza pomoc polega nie tylko na dawaniu prowiantu, ale przede wszystkim na szczerej rozmowie. Chcemy zebrać środki na jednorazowe naczynia i inne materiały potrzebne na realizowanie naszej akcji.

Nasze spotkania doczekały się już dwóch edycji. Od listopada 2017 roku zgromadziły one ponad dwudziestu wolontariuszy, którzy co niedzielę na godzinę przed akcją robili wspólnie kanapki oraz herbatę, a później udawali się na dworzec by poczęstować nimi osoby bezdomne.

Część wolontariuszy jeździła również na koczowiska, gdzie nasza pomoc była szczególnie potrzebna. We współpracy z Caritas Archidiecezji Warmińskiej rozdawaliśmy ciepłą zupę oraz niezbędne rzeczy takie jak koce czy kurtki. Sami zorganizowaliśmy zbiórkę ubrań w bibliotece akademickiej oraz charytatywny bazarek, podczas którego zbieraliśmy żywność do paczek świątecznych dla naszych podopiecznych. Nie sposób też zapomnieć o pomocy z jaką w zeszłej edycji przyszli nam Pizzeria Gruby Benek oraz Tandoor Kuchnia Indyjska.

Jesteśmy grupą szalonych, pozytywnych osób, które skrzyknęły się i zaczęły wspólnie działać na rzecz lokalnej społeczności. Dzięki dofinansowaniu otrzymanym z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich udało się nam na samym początku akcji zakupić trzy duże termosy oraz "wyprawkę" na kilka spotkań w postaci jednorazowych kubeczków, łyżek, misek itp.

Na niektórych spotkaniach, zwłaszcza przedświątecznych częstowaliśmy naszych bezdomnych przyjaciół nie tylko herbatą, ale również zupą, którą przygotowywali wolontariusze oraz inne osoby o wielkich sercach.

Dziś stoimy przed kolejnymi wyzwaniami, ponieważ postanowiliśmy zorganizować już 3 edycję naszych Spotkań Przy Herbacie, która rozpocznie się 17 listopada. Jednak potrzebujemy pomocy, ponieważ o ile składniki na kanapki otrzymamy dzięki Caritas Archidiecezji Warmińskiej, tak wszelkie jednorazowe kubki, naczynia, łyżeczki, rękawiczki itp. musimy zakupić we własnym zakresie. W związku z tym postanowiliśmy założyć zbiórkę, aby większa liczba osób mogła dołożyć swoją cegiełkę do naszej inicjatywy.

Ze swojej trony możemy obiecać, ze każda złotówka zostanie uczciwie przekazana na zakup potrzebnych materiałów.

Koszt jednorazowych kubeczków, to szacunkowo 100 złotych tak, aby starczyły nam aż do marca.

Jeśli chodzi o łyżki, miski na zupę oraz łyżeczki, to kolejne 100 złotych. Opakowania rękawiczek po 100 szt. - 40 złotych.

Folie spożywcze +woreczki śniadaniowe+serwetki - na kanapki, to 60 złotych.

Jeśli Wasza dobroć przekroczy nasze oczekiwania i uda nam się zebrać więcej, to nadwyżkę przeznaczymy na zakup rzeczy pierwszej potrzeby dla naszych bezdomnych przyjaciół, czyli skarpetek, bielizny oraz czapek i rękawiczek.

Każdemu, kto dołoży swoją cegiełkę do tego dzieła jesteśmy niezmiernie wdzięczni i dziękujemy! Zapraszamy też na nasz fanpage, gdzie zamieszczamy relacje ze spotkań.

https://web.facebook.com/spotkanieprzyherbacie

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 14

FB
Franciszek B
200 zł
KA
Katarzyna
200 zł
MK
Mariusz
150 zł
EM
Ewa Malec
100 zł
 
Hidden data
50 zł
 
Hidden data
32,09 zł
MW
Mateusz W
30 zł
 
Hidden data
25 zł
Justyna Ściubisz
25 zł
AN
Anna
20 zł
See more

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!