id: a89bxa

WYMIANA PIECA

WYMIANA PIECA

Our users created 1 155 148 fundraisers and raised 1 199 550 317 zł

What will you fundraise for today?

Description

Witam serdecznie na mojej zrzutce.

Bardzo mi miło, że trafili Państwo tutaj i z góry dziękuje, że czytacie opis tej zrzutki gdzie zawarte będą rzeczywiste powody i zasadność prośby o pomoc w wymianie mojego pieca.

Otóż jak wspomniałem wyżej chodzi o wymianę mojego pieca na eko-groszek. Jednym z kilku powodów dla których zdecydowałem się napisać do Państwa jest brak możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę kotła z programu "Ciepłe Mieszkanie". Nawiasem mówiąc zainteresowałem się tym programem wsparcia przez wzgląd na zamieszkiwanie w budynku wielolokalowym. Posiadam własną kotłownię.

Niestety Gmina pod którą podlegam nie bierze udziału w tym rządowym programie przez wzgląd na brak zainteresowania i minimalną ilość zapytań. Jest to jednoznaczne z tym, że

w obecnej sytuacji nie mam możliwości wnioskować o jakąkolwiek dopłatę przez brak innych programów pomagających w tego typu inwestycjach. Wykonanie inwestycji wymiany pieca z własnych środków nie jest możliwe, ponieważ zwyczajnie nas nie stać.

Skoro początek mamy już za sobą, mogę napisać o kolejnym ważnym powodzie wymiany mojego pieca.

Otóż po mijającej powoli zimie, a tak naprawdę w środku dość ciepłej zimy koszty ogrzewania znacznie przewyższają zakładane wcześniej obliczenia i bardzo obciążają nasz domowy budżet. Cały czas na horyzoncie widzimy przymus uzupełniania zapasów opału.

Dobrej jakości eko-groszek znika u nas w zastraszającym tempie, między innymi przez problem z ustawieniem spalania go w prawidłowy oraz najbardziej efektywny sposób.

Z reguły jest to wina właścicieli przez brak wiedzy potrzebnej do należytego użytkowania pieca lecz w tym przypadku problemów jest dużo więcej.

Informacje i parametry najefektywniejszej pracy kotła uzyskane od producenta, może zapewniają bezawaryjność ale nie uwzględniają niedopalania się 1/3 opału co za tym idzie wzrostu kosztów ogrzewania. Każda ingerencja w ustawienie sterownika poprawiająca spalanie się opału skutkuje innymi problemami.

Największym jak do tej pory problemem, z którym się zmagamy jest nie dogrzanie komina, co zaowocowało zawilgoceniem go i powstaniem kondensatu czyli skroplonej pary wodnej oraz związków siarki, azotu i węgla osadzającymi się na ścianach komina. W pomieszczeniach przy których jest nasz przewód spalinowy odpada farba, kleją się ściany i wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach sadzy.

Jeżeli nie uda nam się odpowiednio wysuszyć komina, krokiem jaki będziemy musieli podjąć po rozmowie z Kominiarzem będzie zamontowanie tzw. Kwasówki. Wkładu kominowego kwasoodpornego. To są bardzo duże koszty.

Na dzień dzisiejszy wysuszamy komin poprzez ciągłe palenie w piecu na na prawdę wysokich obrotach co za tym idzie spalamy jeszcze więcej opału.

Kolejnym powodem chęci wymiany pieca jest nasza kotłownia. Może jest to jeden z najsłabszych argumentów patrząc na to z boku ale dla nas jest to równie uciążliwe co problematyczne.

Problem z niedopalaniem i ogromną ilością spalin zmusza nas do często codziennego "kapitalnego" czyszczenia pieca co wiąże się "w skali miesiąca" z ogromną liczbą czasu spędzonego na tej czynności. Jak wiemy czas jest najcenniejszy.

Nasza kotłownia, wszystkie stojące tam regały, posadzka, dosłownie wszystko co się tam znajduje i znajdzie w przyszłości zostaje pokryte grubą warstwą sadzy i kurzu. W powietrzu znajdują się cały czas niebezpieczne substancje powstające w procesie spalania.

Chcieli byśmy wymienić ten stary 12 letni piec na zdecydowanie bardziej nowoczesny i ekologiczny, bezpieczny i tańszy w utrzymaniu kocioł na pellet. Pieniądze które chcemy zebrać powinny wystarczyć na zakup i podłączenie takiego kotła.

Dobrej jakości pellet jest tańszy od węgla, nieporównywalnie lepiej się wypala, pomieszczenie z piecem jest czyste. Zautomatyzowany proces rozpalania jak i czyszczenia pozwoli nam wykorzystać czas spędzany przy starym piecu na zdecydowanie bardziej produktywne jego wykorzystanie.

Liczę, że z Państwa pomocą jesteśmy w stanie przejść naszą małą transformacje energetyczną, poprawić naszą sytuacje materialną i bytową.

Pozdrawiam i z Wyrazami Szacunku Paweł wraz z Rodziną.


D4TKm0AhDt0FzYTe.jpg1PLZi0zOesRXnYOv.jpg
There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
The world's first Payment Card. Accept payments wherever you are.
Find out more

Moneyboxes

Add moneybox

Nobody created moneybox for this fundraiser yet. Your moneybox may be the first!

Donations

no donations yet, be first to donate!

No donations yet, be first to donate!

Donate

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!