Nie panikuj! Złóż się z nami na projekcję filmu!
Nie panikuj! Złóż się z nami na projekcję filmu!
Our users created 1 226 012 fundraisers and raised 1 347 706 912 zł
What will you fundraise for today?
Description
Zbieramy fundusze na sfinansowanie kosztów pokazu filmu dokumentalnego „Można Panikować” oraz spotkania z jego głównym bohaterem, prof. Szymonem Malinowskim.
Dlaczego potrzebujemy wsparcia?
Na potrzeby wydarzenia, wynajęliśmy salę, opłaciliśmy nagłośnienie i promocję oraz kupiliśmy bilety na pociąg czy środki ochrony osobistej (związane z pandemią COVID-19). Te wszystkie wydatki na tą chwilę pokryliśmy z własnych kieszeni my, aktywiści Extinction Rebellion Łódź, by wydarzenie to mogło być darmowe dla chętnych- zależy nam na tym by film trafił do jak najszerszego grona osób. Jednak nie są to małe kwoty dla pojedynczych osób i wspaniale by było jakbyście mogli nas wesprzeć! Każda mała kwota wiele dla nas znaczy!
O wydarzeniu: Pokaz filmu odbędzie się 12 września 2020r. w Łódzkim Domu Kultury przy ulicy Traugutta 18 między godzina 11 a 16. Poza samym filmem, na uczestników czeka dyskusja z Panem Profesorem, sesja pytań i odpowiedzi oraz szansa na poznanie różnych łódzkich ruchów działających na rzecz klimatu, środowiska czy ekologii.
Link: https://www.facebook.com/events/328061261580402
O filmie: „Można panikować” to przepełniony nostalgią obraz 62-letniego prof. dr hab. Szymona Malinowskiego, który opowiada o niedawnej przeszłości, teraźniejszości i najbliższej przyszłości Polski z perspektywy konkretnego człowieka – naukowca i profesora fizyki zajmującego się klimatem. Profesor, ze swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą, alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu, spowodowanym brakiem działań zapobiegających dalszej emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Dokument wyreżyserowany został przez Jonathana L. Ramsey’a , Amerykanina mieszkającego w Polsce od 10 lat i autora trzech innych filmów dokumentalnych: „Żyjąc z Warszawą”, „Mój własny Brexit” oraz „Smog Wars”.
O Prof. Malinowskim: Dyrektor Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, profesor fizyki atmosfery, specjalista z zakresu fizyki chmur i opadów. Jest zdania, że: „gdy poczujemy zmiany na własnej skórze, niestety może już być za późno.” i dlatego niestrudzenie popularyzuje wiedzę o zmianach klimatu, a także wspiera oddolne ruchy aktywistów klimatycznych. Jest jednym z założycieli portalu naukaoklimacie.pl i współautorem (wraz z Aleksandrą Kardaś i Marcinem Popkiewiczem) książki o tym samym tytule.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.