id: 7j8f9s

#112DLAZWIERZAT - na utrzymanie całodobowej centrali zgłoszeń Animal Helper

#112DLAZWIERZAT - na utrzymanie całodobowej centrali zgłoszeń Animal Helper

Our users created 1 170 484 fundraisers and raised 1 219 920 126 zł

What will you fundraise for today?

Updates18

 • CZ5PNLU4Z5Udk085.png


  Wasze zgłoszenia zmieniają życie zwierząt na lepsze ❤ Jak zaczynać nowy tydzień, to tylko od takich historii!


  Nożyno, mała wioska na Kaszubach, a w niej młodziutka, bojaźliwa sunia w typie terriera. Buda, króciutki sznur, a tuż obok garnek ze zlewkami. Wszystko to na nieogrodzonym terenie, tuż przy lesie. To cały jej świat - buda, sznur i brak możliwości jakiejkolwiek ucieczki przed ewentualnymi zagrożeniami.


  Na szczęście na przesłane przez nas zgłoszenie zareagowali niezawodni inspektorzy OTOZ Animals , którzy udali się na miejsce i odebrali psinkę z tych skrajnie złych warunków. Malutka jest już bezpieczna. Dzięki Waszemu zgłoszeniu, Waszej reakcji, teraz ma szansę na znalezienie kochającego domu i swojego własnego człowieka, który już nigdy jej nie zawiedzie ❤️🐶

  0Comments
   
  2500 characters

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Rozpoczęliśmy rewolucję w zakresie pomocy zwierzętom! Od listopada 2023 roku Animal Helper działa w pierwszym województwie. To tylko kropla w morzu realnych potrzeb, bo nasze 112 dla zwierząt jest potrzebne w całym kraju. Chcemy działać szerzej i mocniej, nieść pomoc w kolejnych województwach, a Ty możesz nam w tym pomóc.🐾


Całodobowo, 7 dni w tygodniu, przyjmujemy zgłoszenia dotyczące zwierząt w potrzebie. Nasze operatorki błyskawicznie przekierowują zgłoszenia do odpowiednich służb, jednostek lub organizacji. Odkąd odpaliliśmy Animal Helper, naszą centralę zalała fala zgłoszeń z całego województwa. Zdecydowaną większość z nich, przy współpracy z odpowiednimi służbami i organizacjami, udało się rozwiązać. Już pierwszy tydzień pokazał gigantyczne potrzeby pomocy, bo do centrali wpłynęło 270 zgłoszeń. A mowa tu o jednym tylko województwie. Skala tragedii spotykającej zwierzęta jest ogromna.


NA CO ZBIERAMY


Obecnie, po trzech miesiącach działania, aplikację pobrało 35 tysięcy użytkowników. Wiedzieliśmy, że udostępniając społeczeństwu takie narzędzie, zgłoszeń będzie dużo, a ich liczba będzie rosła w miarę tego, jak bardzo będziemy się zaznaczać w świadomości społeczeństwa. Ty też możesz pobrać aplikację Animal Helper.


Nie spodziewaliśmy się, że będzie tego aż tyle, ale wszyscy wiemy po co tu jesteśmy. Tylko razem możemy sprostać tym oczekiwaniom, dlatego musimy zatrudnić więcej osób na każdą zmianę, żeby nie zajechać fizycznie i psychicznie naszych obecnych pracowników, którzy i tak robią fenomenalną robotę, działając pod presją czasu, pracując ponad stan godzin wyznaczony na grafiku zmian.


6nLOM1OaO47dYgff.jpg


Odkąd ruszyliśmy, regularnie otrzymujemy sygnały z całego kraju o tym jak bardzo jesteśmy potrzebni. Chcemy jak najszybciej rozszerzyć działalność o kolejne województwa, stale poszukujemy Partnerów do współpracy, nieustannie szukamy osób, które wesprą nasze działania i dołączą do naszej prozwierzęcej rewolucji.


AKTUALNA SYTUACJA


Po trzech miesiącach działania liczby mówią same za siebie. Nasze cudowne społeczeństwo chce pomagać, reaguje, gdy widzi, że zwierzętom dzieje się krzywda i przy odpowiednich narzędziach jesteśmy w stanie zmniejszyć skalę cierpienia naszych braci mniejszych.

AsURN7PL9PvxcZ5j.jpg

Każde zgłoszenie jest inne, każde wymaga indywidualnego potraktowania. W Polsce często "co gmina, to obyczaj" i trudno jest jednoznacznie określić ścieżkę postępowania w danym przypadku. Po pierwszych niepowodzeniach w uzyskaniu pomocy zwierzętom, człowiek staje się bezradny i często, mimo najszczerszych chęci, poddaje się w poszukiwaniu pomocy. I tu wchodzimy my.


M88Lgv09Wv40ZBfd.jpg

JAK DZIAŁAMY


Animal Helper to jeden system obiegu informacji, który powiadamia odpowiednie, miejscowe organy ścigania, służby lub organizacje pozarządowe. Zawsze, gdy zwierzęciu – domowemu, dzikiemu lub gospodarskiemu, dzieje się krzywda. To aplikacja dostępna w wersji mobilnej (iOS i Android), a także web oraz obsługująca zgłoszenia centrala Animal Helper, która mieści się w Gdańsku.


776EFu2hhn4g7qHE.jpg

To jedno z naszych pierwszych zgłoszeń: zaniepokojona Zwierzakopomagaczka zauważyła ptaka w potrzebie i od razu sięgnęła po aplikację, a do nas wpłynęło zgłoszenie o dzikim ptaku, który siedzi w nietypowym miejscu, na daszku przy wejściu do budynku, nie odlatuje i nie rusza się. Po tym, jak nasza operatorka przyjęła i przetworzyła zgłoszenie, otrzymaliśmy jeszcze taką wiadomość: "Hej! Muszę was poinformować, jak sprawnie działa aplikacja Animal Helper i jak jest potrzebna. Zainstalowałam ją pierwszego dnia z nadzieją, że nie będzie mi potrzebna - a jednak. Dziś rano wychodząc do pracy, zobaczyłam sąsiada, który robi zdjęcie czemuś na daszku przed klatką - okazało się, że siedzi tam piękny, nieznany nam ptak. Nie chciał odlecieć, więc od razu pstryknęłam zdjęcie i wysłałam zgłoszenie. Po godzinie zadzwoniła przemiła Pani i przekazała, że organizacja, która zajmuje się ratowaniem takich zwierząt nie może go odebrać bo teren jest prywatny więc poprosiła o telefon do administratora, przekazałam jej nr do opiekuna osiedla. Właśnie dostałam maila, że ptaszek został zabezpieczony i zawieziony do lecznicy. MEGA robota, bez aplikacji nie wiedziałabym nawet gdzie zadzwonić, BRAWO WY ❤️"

oNiLDHLg6WimrBN1.jpg


To użytkownicy są najlepszym potwierdzeniem tego, że takie działania jak Animal Helper mają sens. Oto, co przeczytaliśmy o sobie na stronie "Psiego Atelier": "Zachęcamy do korzystania z aplikacji Animal Helper, to szybki i bezpieczny sposób na powiadomienie i realną pomoc naszym psim aniołom, o których ktoś nie zadbał tak jak powinien! Nam niedawno udało się poprzez tę aplikację zgłosić i pomóc psu wrócić do domu. A wcześniej udało się nam złapać bardzo wypłoszonego psa i został zabezpieczony przez Schronisko Dąbrówka, którym bardzo dziękujemy za szybką odpowiedź. Czasem nawet nie trzeba dzwonić wystarczy wysłać zgłoszenie poprzez formularz zgłoszeniowy. Szybko, a co najważniejsze, zgłoszenie o potrzebnej pomocy jest kierowane natychmiast do odpowiednich służb. Oby było jak najmniej takich sytuacji, gdzie trzeba będzie z tej aplikacji korzystać, niemniej warto mieć ją w telefonie".


Qs25nZZ3ihphmRIt.jpg


I jeszcze to! "Najlepsza informacja na zakończenie roku!" - napisała do nas zgłaszająca, po tym, jak poinformowaliśmy ją o wyniku jej zgłoszenia. I rzeczywiście, co to jest za historia! Otrzymaliśmy zgłoszenie o psiakach, które pozostawione bez opieki, przebywały na jednej z posesji w gminie Nowy Staw. Na miejsce udali się funkcjonariusze nowostawskiej policji, a także inspektorzy OTOZ Animals. Okazało się, że porzucone psiaki to suczka Maja i jej szczenię Kiper, które wyziębione, chroniły się w pomieszczeniach gospodarczych, a dokarmiali je życzliwi sąsiedzi. I tu zaczyna się jeszcze większa magia! Młody psiak Kiper od razu znalazł nowy, kochający domek, bo zaadoptował go jeden z interweniujących policjantów. Suczka przebywa natomiast w OTOZ Animals Schronisko w Tczewie , gdzie czeka na adopcję. Wszczęto też dochodzenie w sprawie porzucenia zwierząt.


UPvPr2xshwEGfhfR.jpgDLACZEGO MY


Dzięki ogromnemu wsparciu społecznemu, udało nam się zakończyć pierwszy etap zbiórki na zrzutka.pl, który pomógł nam nie tylko wyremontować lokal i utworzyć centralę, ale również przeszkolić pracowników i uruchomić aplikację w wersji testowej w pierwszym województwie. To już się dzieje. Jako pierwsi w Polsce podjęliśmy się tego wyzwania. Tu dowiesz się więcej o projekcie Animal Helper.


JtFS8QR47elx51LI.jpg


Dla przypomnienia, aplikacja Animal Helper ruszyła pilotażowo w województwie pomorskim. Po blisko czterech latach pracy zespołu Fundacji Psia Krew i programistów z firm lsn i BinarApps, użytkownicy doczekali się efektów w postaci aplikacji dostępnej w wersji webowej, a także mobilnej, na Androida i iOS. Zgłoszenia trafiają do centrali, która działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. Do tej pory do obsługi zgłoszeń zatrudniliśmy 10 pracowników. W planach jest stopniowe rozszerzanie działań o kolejne województwa, aż aplikacja obejmie swoim zasięgiem całą Polskę.


Od zera tworzymy struktury, system i rozwiązania, które w zakresie pomocy zwierzętom sprostają potrzebom całego kraju.

Teraz czas na jeszcze wydajniejsze działania i rozwijanie projektu, by zwierzętom w tym kraju żyło się lepiej, a zwyrodnialcy trafili za kraty za swoje czyny.

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 2209

preloader

Comments 24

 
2500 characters
 •  
  Anonymous user

  Byle by więcej takich ludzi!

  100 zł
 • ET
  Elżbieta Trutkowska

  Super pomysł. Gratuluję❤

  100 zł
 • A
  Adelajda

  Mam nadzieję,że Animal Helper będzie działało w całej Polsce. Powodzenia!

  10 zł
 • MZ
  Małgorzata Z.

  Oby jak najwięcej zwierzaków otrzymywało potrzebną im pomoc

  500 zł
 •  
  Anonymous user

  Dzięki za Waszą działalność!
  Pozdrawiamy

  200 zł