id: ay6peh

#niewyrywaczomskrzydeł

#niewyrywaczomskrzydeł

Our users created 1 226 541 fundraisers and raised 1 349 041 202 zł

What will you fundraise for today?

Description

W czym problem?


"Nikt ci nie uwierzy." 


Wołanie o pomoc, po wielu nieudanych próbach, zaczyna więznąć w gardle. Niemożność mówienia i utrata wszelkiej nadziei; ten syndrom znany jest wszystkim, którzy zaznali działania "niewidzialnego zabójcy" - przemocy psychicznej.


Jak strasznie sprawdzają się powyższe słowa oprawcy - dowiadujesz się, gdy zaczynasz szukać pomocy. Kolejne drzwi, biurka, obojętne twarze, ta sama ściana:


"Jak to, nie ma pani świadków?"

"W czym problem, przecież on pani nawet nie uderzył. "

"A dlaczego pani nie nagrywa?"

"A dlaczego pani nie przyszła wcześniej?" 

"Może to pani go prowokuje?" 

"Dlaczego po prostu się pani nie postawi?" 


Tak, tak właśnie w XXI wieku w państwie prawa reagują osoby, powołane do pomocy ofiarom przemocy. To tylko kilka przykładów, w jaki sposób przemoc powielają instytucje. Osoba, zaznająca przemocy psychicznej w końcu poddaje się tej zdwojonej destrukcji, aż przestaje być sobą i nie umie odnaleźć wyjścia z sytuacji - wśród ludzi zostaje sama.


"Tu w fundacji zajmujemy się raczej osobami, które zostały pobite." 

"Był pani mąż u nas, to jest bardzo miły człowiek, nie ma w nim cienia agresji." 


Kat psychiczny jest zazwyczaj bardzo miły, jak większość psychopatów - inaczej przecież nie upolowałby ofiary. Nie zostawia śladów. 


"Może to pani nie radzi sobie z sobą, może o to trzeba zadbać?" 


Cierpienie, bezsilność, przerażenie, że to się nie skończy. A w domu:


"Spróbuj złożyć pozew o rozwód, to zabiorę ci dzieci".


"Dla sądu są państwo kolejną parą, która się kłóci, sąd nie rozpatruje tego jako przemocy". 


Przegrywasz wszystko. Jesteś osamotnionym, poniżonym cieniem człowieka w roli ofiary. Serce pęka.


Temat ten, tylko pobieżnie omawiany społecznie - wciąż pozostaje tabu. Przemoc psychiczna, w różnych odsłonach, zbiera tragiczne żniwo, nie tylko w domu, ale i w dalszej rodzinie, w pracy. Mało kogo obchodzi - to taka nieszczęśliwa energia... Wychodzimy z inicjatywą, by w końcu to realnie zmienić.


Kto i dlaczego?


Cześć, nazywam się Marcin Marcińczyk, jestem copywriterem i menedżerem, z pasji poetą. W lipcu 2019 poznałem Katarzynę i jej historię — było to dla mnie duże przeżycie.


Proszę Was, abyście zostali sprzymierzeńcami osób, które ucierpiały; tylko wzrost świadomości gwarantuje, że poradzimy sobie społecznie z bezkarnością oprawców psychicznych; to od Waszej ofiarności zależy skala tych działań. 


Mam przekonanie, że Kasia dokona istotnych zmian w świadomości społecznej - dlatego jej inicjatywa jest tak ważna.


Kasia od wielu lat jako akredytowany coach i mediator pomaga tym, którzy zaznają przemocy psychicznej; prowadzi sesje i warsztaty coachingowe. Często świadczy swoje usługi pro bono. Wspiera ludzi w odzyskaniu dorosłej sprawczości i odnalezieniu wyjścia z tzw. trójkąta dramatycznego oraz w budowaniu nowego życia. O jej pracy możecie się dowiedzieć na stronie http://szkolazmiany.pl

e57b2c278640c575.jpeg Mimo tak bogatego doświadczenia i fachowej wiedzy, doznała osobiście piekła przemocy psychicznej; te przeżycia zdeterminowały ją do działań, by bezkarności i bezczelności "wyrywaczy skrzydeł" powiedzieć twarde i głośne "nie" na dużą skalę. 


Obecnie realizuje ona wieloletnie marzenie o utworzeniu fundacji, która ma pomóc przełamać bezsilność wobec metod katów psychicznych, także tych instytucjonalnych; a ja postanowiłem zaangażować się w jej inicjatywę z całą mocą.


Wspólnie rozpoczęliśmy akcję #niewyrywaczomskrzydeł.


Konkretne działania, które chcemy równolegle sfinansować dzięki Waszej dobroczynności:


1. Fundacja


Obecnie powołujemy Fundację Punkt Wyjścia, aby ofiary przemocy psychicznej wspierać natychmiast, gdy tego potrzebują, a nie pozornie, jak to się w rzeczywistości odbywa. Pomoc będzie kierowana zarówno do osób cierpiących z winy partnera, jak i z powodu relacji w pracy oraz w każdym innym przypadku; w sposób szczególny zamierzamy zająć się przemocą rozwodową i rodzinną. W fundacji oprócz pomocy akredytowanych coachów i psychoterapeutów, będzie świadczona pomoc psychologiczna i prawna – lecz inaczej, skuteczniej niż to jest dzisiaj praktykowane w tego typu organizacjach. Ponadto planujemy zaoferować darmowo wiele wspierających metod z zakresu relaksacji, pracy z traumą, zwiększania poczucia własnej wartości, rozwoju osobistego.gf6258b91e384206.jpeg

Wasze pieniądze są między innymi potrzebne na fundusz założycielski, który pomoże wystartować fundacji, na opłacenie usług księgowego i prawnika, na założenie strony www i upowszechnienie jej oraz na wiele dalszych działań.


O wszelkich działaniach związanych z fundacją informujemy na bieżąco na stronie 


https://www.facebook.com/fundacjapunktwyjscia/


2. Szkoła Zmiany™


Podobna działalność jest od dawna prowadzona w siedzibie Szkoły Zmiany™ – firmy, którą Kasia założyła w 2014 roku. W Szkole Zmiany™ przyjmując klientów, Kasia wykonuje wiele pracy pro bono w tzw. środy zmiany - by móc dotrzeć do jeszcze większej grupy osób potrzebujących; lecz jest to wciąż kropla w morzu potrzeb i dzięki Waszej dobroczynności zamierzamy to zmienić. Trudno otrzymać dofinansowania na takie działania, dlatego prosimy o pomoc, aby wielu osobom w trudnej sytuacji sfinansować warsztaty i mówić w ich imieniu o bezkarnej przemocy psychicznej coraz głośniej.

od42f63d19d90a26.jpeg

Kasia jest również doświadczonym mediatorem z uprawnieniami mediatora sądowego – obecnie tę linię firmy chcemy szczególnie doinwestować (reklama, promocje, warsztaty), aby pomóc wielu ludziom zapobiec np. przemocowej walce rozwodowej i różnym aspektom przemocy w rodzinach, w relacjach sąsiedzkich i zawodowych na etapie przedsądowym, ale także w każdej sprawie, dla której rozstrzyganie przez sąd nie jest brane pod uwagę.


Możecie poznać Szkołę Zmiany™ na http://szkolazmiany.pl/ oraz https://www.facebook.com/szkolazmiany/

3. Książka i akcja społecznościowa


Kasia obecnie pisze fabularyzowaną książkę na bazie doświadczeń swoich klientów i własnych; zamierza w sposób bezkompromisowy obnażyć realne mechanizmy przemocy psychicznej i ich konsekwencje oraz przyzwolenie na nią w naszej polskiej rzeczywistości, w państwie prawa w XXI wieku. Jestem przekonany, że jej książka rozerwie tabu.


Dzięki Wam będzie mogła ukończyć i wydać tę książkę w roku 2020, a także sprawić, że o problemie będzie głośno. Dochód z książki przeznaczymy na rozwój fundacji.


Fragmenty książki będą od 1 lutego publikowane na Facebooku na blogu #niewyrywaczomskrzydeł.


https://www.facebook.com/niewyrywaczomskrzydel


Wierzymy, że utworzona też pod tą nazwą grupa rozwinie się w skuteczną akcję społecznościową. O wszystkich działaniach związanych z wydaniem książki i jej reklamą będziemy informować pod powyższym linkiem.


Zakres tych działań w głównej mierze zależy od Waszej dobroczynności. Za każdy przekazaną kwotę już teraz serdecznie dziękujemy. Wspierajmy tych, którzy są niszczeni psychicznie, emocjonalnie, ekonomicznie - i potrzebują sprzymierzeńców. Powiedzmy głośno: nie wyrywaczom skrzydeł!


Kontakt do mnie:


tel. 881 300 721


e-mail: [email protected]

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 14

 
Maria Głogiewicz
100 zł
 
Beata Kurach
100 zł
 
Ewa Pokorny
50 zł
 
Joanna
25 zł
 
Dawid
25 zł
 
Aneta Marcinczyk
25 zł
 
Paweł Ligocki
25 zł
 
Teresa kigocka
25 zł
 
Hidden data
25 zł
 
Hidden data
10 zł
See more

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!