id: ayhu8g

Pompy infuzyjne - ratuj z nami życie zwierząt!

Pompy infuzyjne - ratuj z nami życie zwierząt!

Our users created 1 136 182 fundraisers and raised 1 191 915 577 zł

What will you fundraise for today?

Updates2

 • Kochani, zrzutka niestety stanęła w miejscu, a pompy wciąż są potrzebne... Zobaczcie, jak 6 czerwca ratowaliśmy młodą kunę - w kolejce na kroplówkę czekał kot. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli ratować kilka zwierząt w tym samym czasie!  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Czy wiecie, że...


90% zwierząt, które do nas trafiają, potrzebuje szybkiej dożylnej podaży płynów i leków? Mamy wśród wolontariuszy weterynarzy i techników, mamy ogromne chęci, by działać niezwłocznie - natomiast brakuje nam sprzętu do ratowania zwierząt, które trafiają do naszego azylu :(


Każdego dnia udzielamy pomocy kilkunastu zwierzętom domowym i dzikim. Sytuacje, w których przyjeżdżają do nas w jednej chwili umierające małe kotki, zmasakrowany jeż i cierpiący pies nie należą do rzadkości... A my coraz częściej musimy wybierać, które zwierzę ratować najpierw :( Zmieniłyby to pompy infuzyjne!

z386df00dee84b7b.jpeg


Dlaczego to takie ważne?


Dzięki pompom infuzyjnym moglibyśmy udzielać pomocy zwierzętom od razu, na miejscu, czyli w siedzibie EKOSTRAŻY. Nie musielibyśmy tracić czasu na dojazdy do weterynarzy, co bywa problematyczne - szczególnie, gdy jest środek nocy...


Taka inwestycja to też ogromna oszczędność środków - nie będziemy zmuszeni wydawać pieniędzy darczyńców na ratowanie w klinikach i przychodniach. Dzięki pompom oszczędzimy nie tylko na paliwie, ale i na kosztach weterynaryjnych (a pewnie wiecie, że na dyżurach nocnych stawki są liczone podwójnie...). A przede wszystkim: dzięki pompom będziemy mogli działać niezwłocznie, co zwiększa szansę na uratowanie życia!


Czego nam potrzeba?


W pierwszej kolejności: pomp infuzyjnych. Zbieramy na 2 pompy, koszt jednej to ok. 3 000 PLN.


W drugiej kolejności: przyda się podgrzewacz do płynów infuzyjnych (koszt ok. 1 000 PLN). Podgrzewacz zmniejsza różnicę temperatur pomiędzy cieczą a temperaturą ciała, co eliminuje powikłania (np. spadek zużycia tlenu), wspiera rozpuszczanie leku w płynie, ogranicza skutki uboczne leków.


y2914f9e68665eec.jpeg


Serdecznie dziękujemy za każdy odruch serca - dzięki Waszym wpłatom codzienna pomoc zwierzętom będzie sprawniejsza, dokładniejsza i nieco dla nas łatwiejsza!


_____________


EKOSTRAŻ działa od 2010 roku, zajmując się ratowaniem zwierząt domowych, dzikich i wolnobytujących na Dolnym Śląsku (a czasem i poza nim). Funkcjonujemy również jako Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych. Rocznie przez nas azyl przewija się około 1000 (!) skrzywdzonych zwierząt. Codziennie walczymy o poprawę losu naszych braci mniejszych. Działamy nie tylko bezpośrednio, realizując interwencje oraz ratując ich zdrowie i życie (a potem znajdując domy, oferując bezpieczną przystań lub wypuszczając na wolność), ale też przeprowadzając monitoringi sądów, prokuratur i policji (raport “Jak Polacy znęcają się nad zwierzętami”), uczestnicząc w konsultacjach dotyczących Ustawy o Ochronie Zwierząt… A przede wszystkim reprezentując poszkodowane zwierzęta w sądzie. To walka o sprawiedliwość dla tych, którzy nie mówią; często walka o sprawiedliwość dla zwierząt skatowanych na śmierć, których już nie ma z nami. Od wielu lat edukujemy, uwrażliwiając młodych ludzi na krzywdę zwierząt i tłumacząc, jak mądrze im pomagać.


There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 279

preloader

Comments 7

 
2500 char
 •  
  Anonymous user

  Mam nadzieję że uda się zebrać pięniądze. Powodzenia❤️❤️

  7 zł
 •  
  Anonymous user

  Trzymam kciuki i powodzenie akcji. Może mało wpłacam, ale zawsze do przodu!

  1 zł
 •  
  Anonymous user

  Trzymam kciuki i powodzenie akcji. Może mało wpłacam, ale zawsze do przodu!

  1 zł
 •  
  Anonymous user

  Trzymam kciuki i powodzenie akcji. Może mało wpłacam, ale zawsze do przodu!

  1 zł
 • Marta

  Dzięki za Waszą pracę!

  20 zł