id: azmadz

Oszustwo internetowe

Oszustwo internetowe

Our users created 1 187 186 fundraisers and raised 1 248 271 018 zł

What will you fundraise for today?

Description

Chciałabym prosić Was o pomoc finansową ze względu na to, że padłam ofiarą oszustwa internetowego. Mam zaciągnięte pożyczki typu chwilówki, z terminami spłaty od 20 do 26 sierpnia i nie mam już żadnych środków, żeby je spłacić, swoje oszczędności zainwestowałam w firmę, która mnie oszukała. Opiszę tutaj cały schemat, żeby przestrzec inne osoby, gdyby ktoś trafił kiedyś na ten schemat.


Zaczęło się od wypełnienia formularza kontaktowego z reklamy na Instagramie, reklamowano pracę w formie rozwiązywania zadań za prowizje. Nie oceniajcie proszę, byłam zdesperowana i łapałam się każdej możliwej opcji. Na formularz kontaktowy odpowiedzieli na whatsapp, dostałam tam swojego opiekuna, który miał mnie przeprowadzić przez cały proces i nauczyć jak zarabiać na prowizjach.


Dowiedziałam się, że będę pracować dla międzynarodowej firmy Orwellian Consulting z siedzibą w USA i będę pomagać w poprawie sprzedaży produktów. Miało to polegać na sztucznym poprawianiu opinii produktów na stronie www.oliverwymann.com, a dziś dostałam informację, że zmienili tą stronę na www.oliverwynanp.com. Każdego dnia trzeba było zrobić zestaw 38 zadań. Działało to w ten sposób, że każde zadanie to poprawienie opinii jednego produktu i na Twoim koncie zamrażają kwotę wartości tego produktu i potem jak wykonasz zadanie czyli poprawisz opinię, to zwracają środki z prowizją. Kiedy zaczynałam nie musiałam nic wpłacać, bo dostałam od swojego opiekuna kwotę 50 USDT na start.


Kolejna rzecz zarabianie na tym portalu miało odbywać się w kryptowalutach. Dlatego poproszono mnie o zainstalowanie aplikacji do handlu kryptowalutami. Nie dostałam żadnego linka i nie udostępniałam nikomu swojego ekranu. Podali mi nazwy kilku aplikacji i musiałam zainstalować jedną z nich z AppStore.


Pierwszy zestaw zadań poszedł bardzo łatwo i nie było w nim nic dziwnego, dodatkowo robiłam jeszcze zestawy zadań na profilu mojego opiekuna i dostawałam od niego prowizję. Cały haczyk polegał na tym, że jak zaczynasz zestaw zadań, to musisz go skończyć, bo inaczej nie możesz wypłacić swoich środków. Schody zaczęły się gdy zaczęłam zestaw zadań mając na koncie teoretycznie 220 USDT ( w przeliczeniu około 880 zł).


Trafiło mi się wtedy coś co moja opiekunka nazwała misją paczki, w każdym zestawie zadań mogły pojawić się 3 takie misje. Polega to na tym, że dostajesz produkt, który jest bardzo drogi a co za tym idzie prowizja z tego produktu jest wysoka. Co powoduje, że musisz uzupełnić swoje saldo konta, żeby zakończyć dane zadanie. Zaczęło się niewinnie od około 65 USDT, które musiałam im przelać. Przy następnej misji paczki środki były już dużo wyższe i musiałam się zapożyczyć, żeby móc to dalej przeprocesować. Moja opiekunka cały czas nakręcała mnie, że jak tylko skończę ten zestaw zadań, to dostanę bardzo dużą prowizję. Byłam przy 36 zadaniu, kiedy mój bank zablokował mi konto. Zasilanie salda na tej stronie polegało na przelaniu kryptowalut do ich portfela. Tutaj właśnie potrzebna była aplikacja OKX, przez tą aplikację kupowałam kryptowaluty i potem przelewałam je do nich. Mój bank zablokował kupno kryptowalut i moje konto na kilka dni. Rozmawiając z bankiem dowiedziałam się o oszustwie na brokera, ale jak zaczęli mi zadawać pytania, to okazało się że właśnie nie udostępniałam nikomu ekranu itp. Przez ten czas moja opiekunka też rozmawiała ze mną i narzekała mocno na to, że banki blokują takie przelewy, bo nie mają zysku na handlu kryptowalutami. Sama też trochę posiedziałam w internecie, żeby o tym poczytać i faktycznie były artykuły, w których opisywano które z banków mają tendencje do blokowania przelewów na handel kryptowalutami i mój bank właśnie do nich należy.


Jak tylko odblokowali mi konto chciałam jak najszybciej zakończyć ten zestaw zadań. Wydaje mi się, że przez to że już sporo zainwestowałam to wyłączyło mi się jasne myślenie i byłam nastawiona na to, żeby to zakończyć i odebrać swoją prowizję…Przeszłam to 36 zadanie, potem 37 było już normalne i doszłam do zadania 38 i tam okazało się, że mam kolejną misję paczki a w niej nie jeden a najpierw 2 produkty. Moja opiekunka zapewniała mnie, że w takiej misji mogą być maksymalnie 2 produkty, więc znów się zapożyczyłam, żeby tylko już to zakończyć. I finalnie potem pojawił się jeszcze jeden produkt, gdzie musiałabym na saldzie wyrównać ponad 3 tys USDT ( około 13 tys zł). W tym momencie dopiero powiedziałam dość. Poza tym wątpię, żeby ktoś mi jeszcze coś więcej pożyczył…Próbowałam prośbą i groźbą zmusić ich, żeby oddali mi zainwestowane środki, ale to jest jakby mówić do ściany. Cały czas dostaję tylko informację, że to już ostatni produkt i muszę wyrównać saldo, żeby odebrać swoją prowizję.


Zgłosiłam sprawę w aplikacji OKX, że najprawdopodobniej zostałam oszukana i czy jest opcja, żeby odzyskać te środki, ale nie są w stanie mi pomóc, ponieważ nie mam screenów z czatu na którym podawano mi adresy portfeli na które miałam przelewać kryptowaluty. Ten czat to była obsługa klienta firmy Orwellian Consulting, gdzie za każdym razem jak miałam przelać kryptowaluty to musiałam prosić o adres portfela, po zamknięciu czatu niestety nie mam już do niego dostępu.


Jestem teraz na etapie zgłaszania całej sytuacji organom ścigania i znalazłam 3 firmy prawnicze, które przeprowadzają dla mnie analizę tego oszustwa, żebym mogła odzyskać zainwestowane środki. Jednak odzyskanie środków może porwać kilka miesięcy, a nawet rok. Ja muszę w sierpniu spłacić kilka chwilówek o łącznej wartości prawie 30 tys złotych. Jestem w kropce, bo nie mam możliwości już wzięcia jakiegokolwiek kredytu, czy pożyczenia od znajomych/rodziny. Dlatego zdecydowałam się poprosić Was o pomoc.


Będę niesamowicie wdzięczna jeśli wspomożecie mnie jakąkolwiek kwotą, na co dzień zajmuję się projektowaniem wnętrz i każdemu kto mnie wspomoże mogę zaoferować nieodpłatną konsultację bądź pomoc.

Oferuję również że wszystkie środki jakie uda mi się odzyskać przekażę potem na cele charytatywne. 

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations

no donations yet, be first to donate!

There were no donations

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!