id: bnr2g5

Leczenie Lucka małego corsiaka

Leczenie Lucka małego corsiaka

The organiser verified the description with proper documents.
776 zł
of 30 000
2%
ended
15.07.2023
28
donators
Donate
Zrzutka.pl does not charge any fee

Our users created 1 014 590 fundraisers and raised 1 061 065 348 zł

What will you fundraise for today?

Updates1

 • Dziś, 20.04.2023, Lucek przeszedł pierwszą operację. DPO lewego stawu biodrowego. Obecnie jest bardzo zmęczony i śpi lecz już w domu. Stara się zrozumieć co znajduje się na jego łapce. Pierwszy raz ma plaster i jest zdezorientowany, że coś się do niego przykleiło. Najbliższe dwa miesiące spędzi na krótkiej smyczy bez swobodnego biegania żeby nie zrobił sobie krzywdy. Ciężko pieskowi, nawet tak mądremu wytłumaczyć, że nie może biegać, wchodzić na łóżko na którym spał. Walczymy dalej o jego zdrowie!!! 


  Oto opis dzisiejszego leczenia.


  ZILA8OuoJ40KVkUK.jpg


  eLHlhqYFafwJcwri.jpg


  x56VvCcz5fhyy9So.jpg


  arMHHYlGWe2W2wpE.jpg

  0Comments
   
  2500 char

  No comments yet, be first to comment!

  Read more
There are no updates yet.

There are no updates yet.

Description

Lucek jest 6 miesięcznym szczeniakiem rasy Cane Corso Italiano. Jego problemy zdrowotne zaczęły się wypadnięciem gruczołu trzeciej powieki w lewym oku. W trakcie operacji okazało się, że chrząstka utrzymująca gruczoł jest pęknięta. Weterynarz zdecydował, że po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu będzie w stanie ocenić stan owej chrząstki. Niestety Lucek musiał przejść kolejną operację co skazało go na następne tygodnie chodzenia w kołnierzu oraz brak beztroskiej zabawy płynącej z bycia szczeniakiem.

rDpvpRdkjEZjeCWM.jpgGdy już myślałam, że wszystko idzie w dobra stronę, piesek zaczął ociężale wstawać, a nawet pociągać tylnymi łapkami po podłodze. Wizyta u weterynarza, RTG. Diagnoza najgorsza z możliwych czyli dysplazja stawów biodrowych w zaawansowanym stadium.


PgUBXNo4XIZabug5.png


W przeciągu kilku dni u Lucka wypadł gruczoł trzeciej powieki, tym razem przy prawym oku. Na domiar złego pojawiło się owrzodzenie rogówki tego oczka. Udałam się na konsultacje do weterynarza specjalizującego w ortopedii w celu uzyskania pomocy przy dysplazji stawów. Po konsultacji i dalszych badaniach weterynarz stwierdził, że tylko i wyłącznie lewa łapka kwalifikuje się do DPO (Dekapitacja głowy kości udowej). 


jBcJjhjMrdD9jkA9.jpgsD1HHHwpKVbkD3aA.jpggy12gUiJmABONlV2.jpg


Operacja polega na usunięciu głowy i szyjki kości udowej zmienionej procesem zapalno-wytwórczym. Miejsce to wypełnia się tkanką łączną, która spełnia funkcję zastępczą stawu. Prawa łapka niestety już się nie kwalifikuje. Jedyna rozwiązaniem, jest endoproteza stawu biodrowego. Na wstawienie protezy musimy poczekać aż Lucek przestanie rosnąć czyli mamy jeszcze 2-3 miesiące. Operacja lewej łapki musi być wykonana niestety jak najszybciej i tu znów szok. Koszt DPO około 8000 zł i endoproteza stawu około 20000 zł. Operacja DPO zaplanowana na 20.04.2023r. Dodatkowo leki, rehabilitacja.


qZ20ZlILgi3GrXPl.jpg


Jeśli nic nie zrobię piesek będzie cierpiał całe życie zamiast się nim cieszyć a tego nie zniosę. Lucek jest jeszcze młody, sama nie jestem w stanie mu pomóc dlatego jestem zmuszona prosić o pomoc dobrych ludzi. Każdy grosz to wielka pomoc dla mnie i mojego małego Lucka.


Proszę o grosik i udostępnienie.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 28

 
Hidden data
5 zł
SZ
Sandra Zemirek
10 zł
NI
Nina
50 zł
MC
Marlena
100 zł
 
Hidden data
hidden
JA
Jagna
15 zł
 
Hidden data
20 zł
 
Hidden data
100 zł
 
Hidden data
10 zł
SZ
Sylwia Zielińska
hidden
See more

Comments

 
2500 char
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!