ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ 2019/2020
ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ 2019/2020
Our users created 1 232 037 fundraisers and raised 1 365 953 443 zł
What will you fundraise for today?
Description
Zrzutka poświęcona jest programowi "Adopcji na odległość" na Madagaskarze, a całkowita suma prezentuje koszt opieki nad dziećmi i młodzieżą malgaską. Opieka obejmuje: czesne za szkołę, wyżywienie (3 posiłki dziennie), nocleg, przybory szkolne wraz z plecakiem, opiekę medyczną i pielęgniarską oraz inne niespodziewane wydatki (ubrania, buty, dodatkowe opłaty za szkołę)>
Adopcja na odległość
O programie: program „Adopcja na odległość” ma na celu pomoc najuboższym mieszkańcom Madagaskaru, a formą pomocy jest zapewnienie danemu dziecku edukacji i wyżywienia. „Ciocia/ Wujek adopcyjny” poprzez wsparcie finansowe umożliwia dziecku naukę w wybranej szkole oraz zapewnia trzy posiłki dziennie. Dzieci wybrane do adopcji są biedne, potrzebujące, pochodzące z dalekich wiosek o bardzo niskim statusie ekonomicznym. Pochodzą w wieloletnich rodzin, bez możliwości podjęcia bądź kontynuowania dotychczas podjętej edukacji. Dziecko bez możliwości uczestnictwa w szkole skazane jest na ciężką pracę (wypasanie bydła, wykopaliska kamieni szlachetnych, wypalanie cegieł pod budowę, prowadzenie rowerowych taksówek) i niemożność wykształcenia się. Edukacja to największa szansa, którą dziecko w Afryce może otrzymać. Ukończenie szkoły podstawowej daje dziecku podstawowe umiejętności pisania, czytania i liczenia, które są niezwykle istotne, zważając na fakt, że około 60% osób w danym regionie jest analfabetami. Ukończenie szkoły gimnazjalnej rozwija świadomość higieny, zdrowia, odpowiedzialności i rozsądnego podejścia do zakładania rodziny. Ukończenie liceum daje perspektywy dalszego rozwoju i studiowania, daje prestiż społeczny i możliwość na zdobycie pracy.
Korzyści dla dziecka
Dziecko uczęszcza do szkoły a środki finansowe pokrywają czesne i dodatkowe opłaty związane z nauką. Dziecko wyposażone jest w plecach, przybory szkolne i zeszyty. Dodatkowo dziecko otrzymuje 3 ciepłe posiłki dziennie oraz warunki mieszkaniowe pozwalające na naukę. W razie choroby, dziecko trafia do opiekuna programu „Adopcji na odległość”, który dba o zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej.
Korzyści dla cioci/wujka adopcyjnego
Ciocia/wujek otrzymuje zdjęcie dziecka oraz jego krótką historię. Raz do roku otrzymuje informację o postępach w nauce a w razie możliwości własnoręcznie napisany list z podziękowaniami (zależy mi, by wzbudzić w dzieciach kreatywność, wdzięczność, ale i chęć pomagania bliźniemu w późniejszym okresie)
Podstawowe koszta
Koszt adopcji to kwota 700 zł za rok szkolny (czyli 10 miesięcy), a w sumę wlicza się czesne za szkole, zakup przyborów szkolnych, zeszytów i plecaka, ryż, dodatek do ryżu, wynajem lepianki i ewentualne leczenie.
Przekazanie środków
Ze względu na fakt, że adopcja serca dopiero rusza, wygenerowane zostanie specjalne konto na portaluwww.zrzutka.pl z którego bezpieczne i prawnie można pobierać środki na cele charytatywne. Osobom zainteresowanym adopcją namiary do strony są przekazywane bezpośrednio drogą mailową bądź przez FB.
Zagadnienia prawne: program jest nieformalna opcją pomocy, która nie posiada umowy. Jest to „umowa oparta o zaufanie” a materiałami dowodowymi są informacje i zdjęcia przekazywane do ofiarodawców. Na Madagaskarze pracuję od pięciu lat i nie jestem w stanie utworzyć fundacji czy stowarzyszenia, które mogłoby oficjalnie zając się tą sprawą. Moja adopcja jest niewielka, obejmuje zaledwie kilkoro dzieci, które zostały odrzucone z innych programów pomocowych, a które wymagają pomocy.
Adopcja studenta
Jest również możliwość zaadoptowania starszej młodzieży, która stawia pierwsze kroki na studiach. Wydatek jest droższy stąd też proponujemy by 4 osoby podjęły się adopcji jednego nastolatka, który otrzymuje podobne korzyści, jak wyżej wymienione. Zwiększa się koszt ze względu na wyższe czesne za naukę. 1 student = 2800 zł na rok czyli 4 osoby składające się po 700 złotych.
Koordynator programu: koordynatorem programu jest świecki misjonarz Daniel Kasprowicz, posługujący na Madagaskarze od 2014 roku. Więcej informacji o posłudze Daniela można znaleźć na Facebooku. Program ma również lokalnego pomocnika (Malgasza), który pomaga w procesie rekrutacji dzieci, a także świadczy rolę opiekuna w szkole, ze względu na fakt, że rodzice wychowanków pochodzą z wiosek oddalonych czasem o kilkadziesiąt kilometrów od miejsca, w którym podjęta jest edukacja. W razie jakichkolwiek pytań warto pisać na maila.
There is no description yet.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.
Create a tracking link to see what impact your share has on this fundraiser.