id: btj72m

Leczenie psa

Leczenie psa

Our users created 1 180 166 fundraisers and raised 1 234 409 501 zł

What will you fundraise for today?

Description

Przeraźliwe, rozdzierające serce skomlenie to pierwsza rzecz jaką usłyszałam tamtego dnia. Pies, na co dzień żywiołowy i wesoły w panice wyskoczył z łóżka i zaczął szukać pierwszej lepszej kryjówki. Panika, szok - tego nie da się opisać. Uciekał w takim popłochu, że łapy rozjeżdżały mu się na wszystkie strony. Pierwsze pytanie - przed czym?

Bardzo szybko okazało się, że przed bólem. Trzęsący się, skamlący Nero wcisnął się w róg ściany, za żadne skarby nie chcąc stamtąd wyjść. W całej tej panice dało się zauważyć, że miał problem z ruszaniem głową, więc do weterynarza byliśmy w drodze niecałe dziesięć minut później.


Na pierwszej wizycie lekarz stwierdził, że nic niepokojącego nie widzi, najlepiej byłoby nagrać zachowanie psa i przyjść z takim nagraniem. Okazało się, że nie było potrzebne - ledwie chwilę później sytuacja się powtórzyła, Nero zaczął rozpaczać jakby żywcem obdzierano go ze skóry. Weterynarz uznał, że na karku wyczuwa zesztywniały mięsień, dał leki przeciwbólowe i kazał obserwować psa.

Leki pomagały tylko na chwilę, Nero dalej odmawiał picia i jedzenia, więc skończyło się na kroplówkach i lekach sterydowych.


Druga wizyta, od razu badania krwi pod rentgen, kolejne leki. Kolejne kroplówki, aż rentgen wykazał zwapnienie na kręgosłupie szyjnym, między drugim a trzecim kręgiem. Decyzja? Spróbujemy wyleczyć to lekami, jeżeli się nie uda, konieczna będzie tomografia i operacja.


Cztery dni później wiemy już, że leki nic nie dają - Nero nadal odmawia jedzenia i picia, unika wszelkiego możliwego ruchu i nagle zrywa się skamląc z bólu. Kolejna decyzja - nie możemy czekać i pozwolić aby cierpiał. Na cito załatwiamy tomografię i operację.


Niestety, koszty leczenia, tomografii i operacji przekraczają naszej możliwości - łącznie wychodzi rachunek na blisko pięć tysięcy złotych. Jeżeli ktokolwiek z Was chciałby nas wesprzeć, zarówno ja jak i Nero będziemy dozgonnie wdzięczni. Każda złotówka jest na wagę złota.


d1P6cyH6uy1ZflCF.pngQMvr53nL5umUU4gE.png

There is no description yet.

There is no description yet.

Location

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 3

ML
Małgorzata Lalak
950 zł
AK
Budda
2 900 zł
 
Hidden data
hidden

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!