id: c4ukaf

Urodzinowa zbiórka na turnusy i codzienną rehabilitację Szymusia Bimusia

Urodzinowa zbiórka na turnusy i codzienną rehabilitację Szymusia Bimusia

Our users created 1 177 355 fundraisers and raised 1 229 635 941 zł

What will you fundraise for today?

Description

Szanowni Państwo!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie finansowe na rehabilitację i turnusy dla naszego Szymusia Bimusia ,który zmaga się z chorobą genetyczną Baker-Gordon (SYT1).


Szymek urodził się w 38 tygodniu ciąży i ważył 3230 gram. Początkowo wszystko było dobrze. Dopiero w 3 miesiącu życia zauważyliśmy , że synek nie podnosi głowy, leżenie na brzuszku przynosi mu trudności, kontakt wzrokowy również był znikomy.

Zaczęliśmy szukać przyczyny i pomocy u specjalistów. I tak po 2 latach otrzymaliśmy diagnozę.

Bardzo rzadka CHOROBA GENETYCZNA Baker-Gordon opisanych 12 przypadków na świecie.

Szymek ma stwierdzone porażenie czterokończynowe, hipotonię, opóźnienie psychoruchowe, problemy ze wzrokiem i karmieniem.Szymuś już wkrótce będzie obchodzić 4 Urodzinki a on nadal niestety nie siedzi samodzielnie nie mówi , nie raczkuje i nie chodzi. Porozumiewamy się z nim za pomocą znaków i gestów. Szymuś jest codziennie rehabilitowany przez nas w domu od niedawna również w przedszkolu do którego uczęszcza od września. Po przedszkolu synek rehabilitowany jest metodą Vojty, NDT Bobath, uczęszcza na zajęcia z komunikacji AAC oraz kontynuujemy serie elektrostymulacji aby mógł lepiej pić i spożywać posiłki. Co 3 miesiące staramy się jeździć na turnusy rehabilitacyjne do najlepszych specjalistów. To wymaga czasu, ogromnej pracy, wysiłku Szymka jak i środków finansowych ale daje to efekty. Bimuś lepiej się komunikuje, zaczyna częściej sięgać po zabawki i rozglądać się. Staramy się zrobić wszystko aby miał namiastkę normalności.

Nie wiemy jak ta choroba wpłynie na dalsze jego funkcjonowanie i ile odbierze mu umiejętności, ale jedno wiemy NIE PODDAMY SIĘ i będziemy walczyć o lepszą sprawność dla naszego synka. Przed nami dużo pracy i lata rehabilitacji ale widząc nawet najmniejszy postęp daje Nam siłę do walki motywację do dalszego działania i wiarę ,że warto.

Pieniądze z 1.5% podatku, z nakrętek i środki własne przeznaczamy na codzienną rehabilitacje, sprzęt ortopedyczny i turnusy rehabilitacyjne. Jednak to wciąż niewystarczająco gdyż koszty terapii, wyjazdy i zakup sprzętu przewyższają nasz budżet domowy. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie i dołożenie małej cegiełki w lepszą przyszłość naszego wojownika

Szymka Bimka.


Dziękujemy z całego serca.

Rodzice - Magda i Radek

NODbJt7wzNtgrpus.jpgqvHcbzI02RC4lUUT.jpgud9jrjvZiTQORQoF.jpg

d3UZZ9HF2dskdA3K.jpg

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
The world's first Payment Card. Your mini-terminal.
Find out more

Donations 65

HW
Hubert Wasielewski
20 zł
KM
Karolina
2 zł
MB
Małgorzata
30 zł
KK
Kamil Kupidura
150 zł
MS
Myśliwiecka
50 zł
MZ
Mirosław Zopf
100 zł
EM
Emi
10 zł
AR
Arek
50 zł
DR
Daria
50 zł
Szymon Śliwiński
20 zł
See more

Comments 3

 
2500 characters