id: cavnhv

Operacja rdzenia kręgowego

Operacja rdzenia kręgowego

Inactive donations - the required operation of the Organiser of the fundraiser. If you are an Organiser - log in and take the required action.

Our users created 1 170 390 fundraisers and raised 1 219 723 915 zł

What will you fundraise for today?

Description

Nazywam się Anna Kalicka. Zało­­­­żyłam zrzutkę w imieniu swoim i 14 letniego syna. Od 2008 roku cier­pimy na rzadką chorobę móżdżku, Zespół Chiari. Zespół ten ujawnił się u nas po wypadku samo­­­­cho­­­­dowym, w którym obydwoje ucze­­­st­ni­­­­czy­­­­liśmy. Choroba polega na uwypu­­­­klaniu się migdałków móżdżku do wnętrza kanału kręgo­­­­wego i jest chorobą rzadką, tzw. sierocą. Lekarzom w Polsce zajęło 5 lat zdia­­­­gno­­­­zo­­­­wanie nas. Przez ten czas choroba cały czas się rozwi­­­­jała. Syn cierpi na bardzo silne bóle głowy oraz postę­­­­pu­­­­jącą skoliozę. Obecnie kolejny raz leczony jest gorsetem orto­­­­pe­­­­dyczny. U mnie od razu po wypadku wystąpił niedo­­­­­­­wład lewo­­­­stronny, bardzo silne bóle głowy i kręgo­­­­słupa oraz zabu­­­­rzenia równo­­­­wagi. Jednak choroba cały czas postę­­­­puje, mam problemy z poły­­­­ka­­­­niem, bezde­­­­chami, pęche­­­­rzem a ostatnio również ze wzro­­­­kiem. Jedyny sposób leczenia jaki propo­­­­nuje mi nfz to odba­­­r­czenie szczy­­­­to­­­­wo­­­­-po­­­­ty­­­­liczne, jednak ze względu na problemy ze stabi­­­l­no­­­­­­­ścią kręgo­­­­słupa szyj­nego nie mogę mieć tego typu operacji. W 2013 roku wyko­­­­nano u mnie artro­­­­pla­­­­stykę kręgo­­­­słupa w celu odba­­­r­cze­­­­nIan uciśnię­­­­tego rdzenia kręgo­­­­wego. Od tego czasu stan mojego kręgo­­­­słupa się znacznie pogo­­­r­szył. Jedynym, obecnie możliwym sposobem zatrzy­­­­mania tej choroby jest operacja zagra­­­­niczna. Jednak nasz nfz odmawia refu­­­n­dacji tego zabiegu gdyż nie jest to operacja ratu­­­­jąca życie! Nie wiem na jakiej podstawie tak sądzi, gdyż ucisk rdzenia prze­­­­dłu­­­­żo­­­­nego i wyni­­­­ka­­­­jące z tego bezdechy senne takie zagro­­­­żenie stanowią.Fakty są takie, że potrze­­­­bu­­­­jemy pomocy w zebraniu ogromnej sumy ( koszt operacji jednej osoby to około 80 tys zł), gdyż sami nie jesteśmy w stanie tych pieniędzy zebrać. Przy pomocy profe­­­­sora Turo­­­w­skiego z kliniki w Lublinie zosta­­­­liśmy zakwa­­­­li­­­­fi­­­­ko­­­­wani do operacji w Barce­­­­lonie. Chciałbym bardzo zdążyć zope­­­­rować syna i siebie zanim choroba odbierze nam całkiem spra­­­w­ność lub życie. Częś kosztów operacji pokry­­­­jemy z własnych oszczę­­­d­ności a o resztę prosimy Państwa.

Ze względu na niezna­­­­jo­­­­mość tej choroby wśród polskich lekarzy i naszą, pacjentów bezra­­­d­ność, zało­­­­żyłam na Face­­­­booku grupę wsparcia: Zespół Chiari i jami­­­­stość rdzenia.

Można się tam dowie­­­­dzieć więcej o naszej chorobie.

Z góry dzię­­­­kuję za Państwa pomoc.

There is no description yet.

There is no description yet.

The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
The world's first card for receiving payments. The Payment Card.
Find out more

Donations 2

 
User unregistered
100 zł
AK
Anna Kalicka
1 zł

Comments

 
2500 characters
Zrzutka - Brak zdjęć

No comments yet, be first to comment!